Pomoc TS-251 Konfiguracja 2 portów LAN

tomik67

VIP user
Q's Expert
17 Czerwiec 2010
110
14
68
56
QNAP
TVS-x71
Ethernet
100 Mbps
Witam.

Po paru serwerkach QNAP-a na ARM, rozpocząłem niedawno zabawę z TS-251.
Czy można skonfigurować drugi port LAN tak aby funkcjonował jak "przelotka", tzn. możliwość podłączenia i funkcjonowania kolejnego urządzenia np. kamery IP w tej samej podsieci co LAN1 ?.
 
Chodzi ci o to aby funkcjonował jak switch ? Wydaje mi się, że sam QTS nie przewiduje takiej opcji ale chyba nic nie stoi na przeszkodzie aby z poziomu konsoli ustawić własne reguły routingu.
 
niestety nie jestem specem konsolowym, stosuję zazwyczaj "gotowce"
Szczerze przyznaję, że podałem taką możliwość aby odpowiedź była pełna ale jeśli dla zabawy i z ciekawości ( bo tylko wtedy moim zdaniem ma to sens ), nie jesteś w stanie sam napisać sobie czegoś takiego to nie szukaj takich rozwiązań. Samo rozwiązanie jest możliwe ale moim zdaniem słabe. Lepiej zainwestować parę groszy w małego switcha GbE z zasilaniem z USB żeby nie ciągnąć dodatkowych kabli. Rozwiązanie znacznie wydajniejsze, pewniejsze i poprawniejsze.
 
Witam.

Po paru serwerkach QNAP-a na ARM, rozpocząłem niedawno zabawę z TS-251.
Czy można skonfigurować drugi port LAN tak aby funkcjonował jak "przelotka", tzn. możliwość podłączenia i funkcjonowania kolejnego urządzenia np. kamery IP w tej samej podsieci co LAN1 ?.
Tak, możesz go użyć jako prostego przełącznika. Panel sterowania -> sieć -> eth2 -> edytuj ->serwer dhcp i będziesz miał dostęp do swoich urządzeń.