TS-251

heyu

Nowy użytkownik
Noobie
15 Grudzień 2014
3
0
1
34
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Zastanawiam się na zakupem i mam pytań do Was ?
1.Chcę na początku używać dysków 1TB, a z czasem przejść na większy rozmiar. Czy soft do macierzy jest na tyle sprytny abym mógł wyjąć jeden dysk i wsadzić na jego miejsce powiedzmy 3TB. Czy będę mógł magicznie zwiększyć macierz do 3TB i skopiować dane z 1TB? Następnie podmienić 1TB na 3TB i aby na pusty znowu zrobił się mirror drugiego dysku? Raid1.
2. NAS będzie obsługiwany głównie do filmów i muzyki lokalnie i z netu. Max 4 użytkowników. Czy 1gb ramu wystarczy czy brać od razu wersję z 4gb?
3. Czy ten model jest na tyle rozwojowy, że z czasem będzie można podmienić procesor na wydajniejszy?
Doprecyzuje 1 pytanie bo w sumie to co napisałem jest trochę bez sensu. Mam 2 dyski TB macierz raid1. Wyjmuje jeden i wsadzam na jego miejsce 3TB. Odtwarzam na 3TB macierz 1TB. Następnie wsadzam 2 dyskt 3TB i na niego odtwarzam to co zostało odtworzone na pierwszy. Ostatni etap resize macierzy z 1TB na 3TB. Soft to obsłuży?
 
Hej
1. Raid expansion - fabrycznie wbudowane, działa w 100%
2. Ten model - nie
 
3. Czy ten model jest na tyle rozwojowy, że z czasem będzie można podmienić procesor na wydajniejszy?
Ten model nie ma wymienianego procesora.

2. NAS będzie obsługiwany głównie do filmów i muzyki lokalnie i z netu. Max 4 użytkowników. Czy 1gb ramu wystarczy czy brać od razu wersję z 4gb?
Do tego co oferuje na standardzie: TAK.
Do tego co oferuje extra: NIE.

1.Chcę na początku używać dysków 1TB, a z czasem przejść na większy rozmiar. Czy soft do macierzy jest na tyle sprytny abym mógł wyjąć jeden dysk i wsadzić na jego miejsce powiedzmy 3TB. Czy będę mógł magicznie zwiększyć macierz do 3TB i skopiować dane z 1TB? Następnie podmienić 1TB na 3TB i aby na pusty znowu zrobił się mirror drugiego dysku? Raid1.
Będziesz mógł magicznie zwiększyć przestrzeń woluminu.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. rozmiar woluminu