Pomoc TS-253Pro - prędkość wentylatora

marfi

Entry Technician
Q Associate
26 Listopad 2012
35
3
8
Wroc.
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Witam.
Od dwóch dni użytkuję TS-253 pro.
Ogólnie jestem zadowolony, tak na szybko zauważyłem jedna rzecz, mianowicie po uruchomieniu fabrycznie był wgrany soft
w wersji 4.1.4, podczas bezczynności temp. 38-40/wiatrak działał 870 RPM. Natomiast jak zaktualizowałem do najnowszej 4.2.0 –
temp. 38 ale za to wiatrak hula z prędkością 1198 RMP. Ustawienia bez zmian "Inteligentny wentylator - zaznaczony check "Mała predkość".
Wie ktoś może czemu tak się dzieje? A może jest na to jakiś sposób?

Pozdrawiam
Marcin
 
Niby ta "inteligencja" bierze pod uwagę kila czynników (cpu, system, hdd). Skoro temperatura się utrzymała a obroty wiatraka wzrosły to mamy do wyboru:
- zmianę "inteligencji" oraz poprawę/korektę odczytu w nowym FW
- większe obciążenie np hdd

A najbardziej prawdopodobna przyczyna to, że włączyli ci ogrzewanie w domu ;)
 
Obciążenie dysków raczej nie wchodzi w grę bo mam je jeszcze puste, brak danych więc żadnego skanowania w tle nie ma. Dane będe wrzucał dopiero na weekend. Obciążenie procka 1% ram 15%. Nie dzieję się nic szczególnego...
 
Podawajcie również temperaturę otoczenia urządzenia jak już coś porównujemy, bo u jednego może być 19 u drugiego 24. Aby utrzymać zadaną temperaturę uznaną za optymalną u ciebie będzie wolniej kręcił niż u kogoś kto załadował go do szafki "z dziurkami".
 
  • Lubię to
Reakcje: marfi
mikhnal - zmieniłem ustawienie na takie jak Twoje i jest bez zmian, dodam że temp. dysków 35 , w pokoju temperatura 21.
wieczorem będe w domu cofnę się do softu 4.1.4 - jak prędkość spadnie to będzie oznaczać że nowszy soft podkręca prędkość wentyla.
 
Ponieważ też posiadam TS-253 PRO i mam wrażenie, że jest głośniej na FW 4.2 podam swoje wartości:
- CPU: 31 (obciążenie 5%)
- System: 34
- Dyski: 31, 31
- Prędkość: 1140 (opcja auto)
 
upload_2015-11-26_17-14-34.png
 
Na obecną chwilę u mnie wygląda to tak:
Beznazwy-1.jpg

Tak jak obiecałem wcześniej cofnełem się do softu 4.1.4. Oto efekt, poniżej zrzut:

qnap30.jpg


Jak się okazuje jest coś na rzeczy, wygląda na to że z jakiegoś powodu wgranie softu 4.2 powoduje zwiększenie obrotów wentyla.
pigers - nie wiem jak to zrobiłeś ale nie zdarzyło mi się żeby mi się całkiem wentylator wyłączył (no chyba ze trzymasz nas-a za oknem na parapecie) :D
 
huh ??

nie wiem czemu macie ten automat włączony bo moim zdaniem jest do dupy, poniżej moje ustawienia:

upload_2015-11-26_22-11-29.png


jeszcze nie miałem temperatury takiej ,żeby włączył się wentylator na pełne obroty ! :>
 
bo on defakto nic nie robi, QNAP serwuje dane i KVM'a. Wirtualne Ubuntu odpowiada za szereg nudnych operacji typu backup z dedyka, HeadPhones, SickRage itd.
Jest jeszcze wirtualka Windows'a nie robiąca w sumie nic.

QNAP służy mi jako kopia onsite i maszyna deweloperska. Mam zupełnie inne podejście do tego niż 2/3 ludzi na tym forum i nie afiszuję się tym.