Pomoc TS-253Pro - prędkość wentylatora

marfi

Entry Technician
Q Associate
26 Listopad 2012
35
3
8
Wroc.
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Witam.
Od dwóch dni użytkuję TS-253 pro.
Ogólnie jestem zadowolony, tak na szybko zauważyłem jedna rzecz, mianowicie po uruchomieniu fabrycznie był wgrany soft
w wersji 4.1.4, podczas bezczynności temp. 38-40/wiatrak działał 870 RPM. Natomiast jak zaktualizowałem do najnowszej 4.2.0 –
temp. 38 ale za to wiatrak hula z prędkością 1198 RMP. Ustawienia bez zmian "Inteligentny wentylator - zaznaczony check "Mała predkość".
Wie ktoś może czemu tak się dzieje? A może jest na to jakiś sposób?

Pozdrawiam
Marcin
 
heh mariuszsal chyba wietrzył pokój :Dhttps://forum.qnap.net.pl/uzytkownicy/mariuszsal.6225/
z tego co można wywnioskować z waszych odczytów temperatura systemu, hdd, cpu raczej nie jest wyznacznikiem który bezpośrednio wpływa na prędkość wentylatora.
musi być jakiś inny czynnik który ma na to wpływ...
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
A moim zdaniem wszystko zależy od miejsca gdzie stoi. Jeśli w miejscu gdzie jest ruch powietrza wtedy niższe są temperatury.
Jeśli np między jakimiś ściankami wtedy ruch powietrza jest utrudniony, dodatkowo możemy utrudnić i przenieść serwer blisko ściany z tyłu itp.
 
A moim zdaniem wszystko zależy od miejsca gdzie stoi. Jeśli w miejscu gdzie jest ruch powietrza wtedy niższe są temperatury.
Jeśli np między jakimiś ściankami wtedy ruch powietrza jest utrudniony, dodatkowo możemy utrudnić i przenieść serwer blisko ściany z tyłu itp.

nieprawda, serwera nie ruszałem woglę cały czas stoi tak jak stał w tym samym miejscu, zmieniłem soft na wcześniejszy i odrazu po załadowaniu obroty wentylatora spadły znacząco, zresztą słychać nawet różnicę (napisałem wyżej przecież, masz zdjęcia). Położenia Nas-a nie zmieniałem, w tym przypadku nie ma znaczenia gdzie stoi, problem tkwi gdzie indziej...
 
Propozycja:
- wytnij otwor (powieksz go) - gdzie jest ta dziwna "kratka" na ujscie powietrza z wentylatora, gdyz z wlasnego doswiadczenia zauwazylem, ze zastosowanie grilla jest efektywniejsze :), mniej turbulencji powietrza i cichrza praca pomimo wyzszych obrotow - gdzies mam filmik z testow w temacie upgrade x70 to ultimate.
- ja u siebie na sztywno ustawilem middle speed i jest OK :)
 
Ups jednak mam ustawione na max obrotow :p - dawno nie zagladalem.

upload_2015-11-29_15-31-11.png


upload_2015-11-29_15-32-55.png



na middle speed mam:
upload_2015-11-29_15-34-31.png


pewnie temp wzrosnie o jakies +2-3 stopnie.
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
Propozycja:
- wytnij otwor (powieksz go) - gdzie jest ta dziwna "kratka" na ujscie powietrza z wentylatora, gdyz z wlasnego doswiadczenia zauwazylem, ze zastosowanie grilla jest efektywniejsze :), mniej turbulencji powietrza i cichrza praca pomimo wyzszych obrotow - gdzies mam filmik z testow w temacie upgrade x70 to ultimate.
- ja u siebie na sztywno ustawilem middle speed i jest OK :)

niestety takie rozwiązanie powoduje utratę gwarancji :)