Pomoc TS-269L - Brak płynności w otwarzaniu filmów

Dman

Entry Technician
Q Associate
6 Czerwiec 2014
65
11
8
39
Wrocław
QNAP
TS-x69L
Ethernet
100 Mbps
Proszę odrazu nie usuwać tematu ! :)

Jak w temacie. Mam QTS 4.1 zainstalowałem HD Station 1.1.3 & XBMC 12.3.0 | TS-x69

Filmy jak wcinały tak dalej wcinają. Próbowałem zwiększyć priorytet XBMC ale nie wiem jak się dobrać do właściwego pliku i go edytować ( Ha! taki ze mnie "informatyk"! ) zainstalowałem putty , zalogowałem się i to by było na tyle :).


Jak mam pokazać jakieś dodatkowe informacje to proszę o proste odpowiedzi jak mam to zrobić :) . Z góry dziękuję
 
wpisuje /share/ i wyskakuje sh:/share/: is a directory
wciskam TAB pokazuje że jest tego 777 ale spoko myślę sobie poszukam , przeglądnąłem 5 razy :|. Napewno jest coś takiego ?

// przy wyłączonym tłonki i dlna też wcinaNo dobra skumałem. Wchodzę do /share/ i... tam jest dużo .. z końcówką _DATA ... HDA_ do HDZ_DATA Bez tytułu.jpg
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Nie ma tam MD0_DATA :). Macie może inne pomysły ? Generalnie wszystkie filmy delikatnie wcinają i wątpię aby to pomogło. Powyłączałem praktycznie wszystko co mogłem i nadal wcina.
 
Serwer QNAP w którym przycinają filmy. Myślę, że filmy przycinają bo serwer jest obciążony innymi zadaniami. Może masz włączoną bibliotekę multimedialną, która obecnie skanuje pliki multimedialne? Sprawdź obciążenie procesora podczas spoczynku serwera. Nie powinno przekraczać 5-7%.

A może masz w XBMC (System > Video > Playback > Use VAAPI) wyłączoną akceleracje sprzętową?

Odeślę Cię do bardzo łatwego opisu, za pomocą którego zainstalujesz konsolowe narzędzie htop, aby w czasie rzeczywistym zmierzyć obciążenie CPU i znaleźć odpowiedzialne za nie procesy:
How-To - QNAP od środka, czyli grzebiemy w linuchu - Jak sobie ułatwić?
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
No to tak Use VAAPI czyli akcelerację sprzętową w XBMC mam włączoną. Biblioteka multimedialna wyłączona a tym samym DLNA.
Załączam htop podczas oglądania filmu (oczywiście nadal wcina tak jak wcinało)
Bez tytułu.jpg
 
Co znaczy wcina? Bo może się źle rozumiemy...
wcina film - Szukaj w Google
Zacina?

Zainstaluj MediaInfo, wygeneruj info o tych plikach, z którymi tam się dzieją tę cuda.
Dodatkowo uruchomn odtwarzanie, nacisnij na klawiaturze O i zobacz czy pojawią się jakieś opuszczone klatki (drop).
 
Wcina znaczy się ... idzie płynnie i na chwile zastyga obraz następnie przyspiesza jakby uzupełniał to co nie wyświetlił i dalej płynnie i tak ciągle. Media info zaraz zainstaluje.Opuszcza klatki. Średnio drop koło 12
CameraZOOM-20140707150917331.jpgOpuszcza klatki w każdym filmie nie zależnie od formatu. Nie wiem przychodzi mi jeszcze do głowy wadliwy kabel HDMI mimo że kupiłem nówkę i dałem ponad 100 zł, specjalnie kupiłem droższy aby nie mieć problemów.Jakieś pomysły ? :\
 
Wydaje mi się, że problem nie jest po stronie filmów skoro wszystkie filmy tak samo wcinają. Tylko jedne więcej drugie mniej. Wygeneruje z jednego.
mediainfo _ 1.jpg mediainfo _ 2.jpgO to chodziło czy nie bardzo ?
 

Załączniki

  • mediainfo 300.txt
    4,4 KB · Wyświetleń: 20
Nie mam pojęcia w czym może tkwić ten problem. Nie widać nadużycia zasobów sprzętowych, a jednak klatki obrazu są opuszczane.

Oczywiście mógłby to być problem synchronizacji HDMI o czym wspominasz nawiązując do przewodu HDMI, ale wtedy zanikałby Ci obraz na telewizorze przy dużych przepustowościach (1080p/60) - co się zdarza kiedy przewody były dużo razy gięte, czy tam wyginane...
FYI: Jestem bardzo zadowolony z czerwonych Prolink Classic. 3 lata temu za 5m płaciłem ok. 50PLN i pomimo notorycznych zgięć działają do dziś bezbłędnie.

Może zadziałaj jak "prawdziwy" administrator odinstalowując cały pakiet HD Station i XBMC i instalując ponownie. Zaktualizuj też firmware do ostatniej wersji. Naprawdę nie mam pojęcia...

Odpiszę Ci jak prawdziwy admin: "u mnie działa".
 
Na każdym filmie są opuszczane klatki obrazu. Widzę, że nikt się nie spotkał z takim problemem więc nie pozostaje mi nic innego jak oddać sprzęt na gwarancję. Tylko jak mam go zareklamować ? Wadliwe złącze HDMI ?