Pomoc TS-269L - Brak płynności w otwarzaniu filmów

Dman

Entry Technician
Q Associate
6 Czerwiec 2014
65
11
8
39
Wrocław
QNAP
TS-x69L
Ethernet
100 Mbps
Proszę odrazu nie usuwać tematu ! :)

Jak w temacie. Mam QTS 4.1 zainstalowałem HD Station 1.1.3 & XBMC 12.3.0 | TS-x69

Filmy jak wcinały tak dalej wcinają. Próbowałem zwiększyć priorytet XBMC ale nie wiem jak się dobrać do właściwego pliku i go edytować ( Ha! taki ze mnie "informatyk"! ) zainstalowałem putty , zalogowałem się i to by było na tyle :).


Jak mam pokazać jakieś dodatkowe informacje to proszę o proste odpowiedzi jak mam to zrobić :) . Z góry dziękuję
 
Idealna odpowiedź dokładnie o to mi chodziło! WIELKIE WIELKIE DZIĘKI ! A odnośnie tworzenia wolumenów? Jak mój nas wskazuje mam dwa dyski które już zrobiłem na JBOD. Da się to teraz jakoś porozdzielać bez utraty danych? Chciałem utworzyć zrobić podobnie jak Ty. Dysk nr.1 dysk pojedynczy . Public, Download oraz Dysk 2. również dysk pojedynczy na filmy muzykę i pozostałe media.
 
Nie podzielisz już teraz. JBOD jest najmniej elastyczną konfiguracją woluminów. Musisz usunąć obecny wolumin. Najlepiej wyciągnąć obecne dyski i usunąć z nich partycję. Przeprowadzić inicjalizację serwera na jednym dysku a później dołożyć kolejne...
 
  • Lubię to
Reakcje: Dman
Załączam wspomniany wcześniej plik dstat
Chciałem lekko zaktualizować temat. Po aktualizacji XBMC do wersji 2.0.0 a potem do 2.0.1 (generalnie różnicy pomiędzy tymi dwoma wersjami nie zauważyłem jeżeli chodzi o odtwarzanie filmów) oraz dodaniu 2GB ramów, HibridDesk Station stał się moim głównym centrum odtwarzania, filmów i muzyki. Zdarzają się jeszcze filmy w których pojawiają się dropy ale bardzo sporadycznie i głównie to dotyczy filmów w FHD ale w 90% nie ma z tym problemu. W pozostałych 10% oczywiście dropy są ale bardzo sporadycznie i da się z powodzeniem oglądać bez większych skoków ciśnienia. Reasumując proponuję użytkownikom modelu TS-269L najzwyklej w świecie dodać jedną kość pamięci ram która kosztuje trochę ponad 100zł a wyleczy was z nerwicy, wrzodów żołądka, może nawet uchronić przed wylewem i niespodziewanymi atakami złości przez które cierpią najbliżsi. Pozdrawiam :)
 

Załączniki

  • dstat.zip
    8 KB · Wyświetleń: 27
  • Wow
Reakcje: Paweł Tołoczko