TS 451 jako serwer iTunes

Skie

Zarejestrowany
Noobie
21 Grudzień 2013
9
2
8
54
Hbg
QNAP
null
Ethernet
100 Mbps
Robię stopniowo od jakiegoś czasu przymiarkę do TS 451 (jako alternatywę rozważam DS415play) zastanawiam się miedzy innymi jak toto sobie radzi z iTunes.
Nie chodzi mi o mapowanie katalogu iTunes do nasa bo to wymaga włączonego komputera - chcę mieć kompletny serwer iTunes z cala jego funkcjonalnością w NASie. Da się tak? A jak sie nie da z tym modelem to czy z innymi tak można?
 
No mialby robic to co napisalem - przy wylaczonych komputerach sluzyc jako serwer itunes. I np streamowac muzyke do systemu audio podpietego pod siec.
 
z tego co JA przeczytałem to jest po prostu udostępnienie biblioteki z NASa na dowolne źródło iTunes.

I np streamowac muzyke do systemu audio podpietego pod siec.
Jeśli tylko ten system dogada się z itunes czy DLNA to jak najbardziej.

Co do DLNA mówie wprost: co sprzęt to inaczej to działa, nie wiem czemu zostało to wypuszczone jako standard ... skoro każdy producent robi to po swojemu ...
 
Hm,mowimy podobnie ale nie to samo. Chodzi mi o taka konfiguracje ze pliki muzyczne sana NASie, na NASie jest odpalon iTunes, zaden zwykly komputer nie jest aktywny a muzyka jest streamowana np przez aplowskiego expressa do systemu audio.
 
No dobra.... Przeczytalem i doszedlem do kluczowego momentu:
Next it’s time to see if everything works. Open up iTunes on your Mac or PC. If successful, you’ll see the library from the QNAP in the shared tab in iTunes. If it shows up, you can now play music as you would with a shared library on another computer.
Czyli, że do zapuszczenia muzyki potrzebny jest wspomniany w tym fragmencie Mac albo PC. Tak czy nie ?

Spodziewalem sie ze bedzie mozna sie polaczyc z qnapem itunes z iphona i nim sterowac, tak jak to robie w tej chwili z pecetem.
 
Nie da sie odpalic tego serwera i potem sterowac nim z iphona aplikacją Remote?
 
Widze, ze sie chyba nie da.....

Ale byc moze ja jestem za bardzo zwiazany z iT wiec moze da sie to zalatwic innymi aplikacjami, nieaplowskimi?
Co chce osiagnac?
Majac sprzet: NAS - wifi - aiport express - System Audio
chce sluchac muzyki bez wlaczonego komputera sterujac tym z iphona. Wyrzućmy z tego ukladu iTunes.
Teraz - da się?



ALE! Ze strony Qnap:
QNAP Systems, Inc. - Network Attached Storage (NAS)
cytat:
Build your home music library and enjoy music anywhere
The Music Station helps categorize your music collection, and displays album covers to easily organize your personal playlists. Through the music station web player, you can enjoy your music anytime, anywhere with a few clicks. Thousands of local and global online Internet radio programs are also built-into the Music Station for you to enjoy.
  • Stream music and high-resolution audio (DSD) content to your DLNA Hi-Fi system and indulge in a high-quality sound experience.
  • Stream music via AirPlay to compatible devices.
  • Listen to your favorite songs streamed from iTunes Server, or play music via web browsers on your PC.
  • Listen to your music on mobile devices through the Qmusic app.
  • Listen to your favorite songs streamed from iTunes Server, or play music via web browsers on your PC.
to OR sugeruje, ze do sluchania z iTserwera nieprotrzeba web browseraani pc....
 
Music Station i jego pochodne (plex?)
DLNA/Samba/AFP + odtwarzacz z playlistą ?
 
No dobra.... Przeczytalem i doszedlem do kluczowego momentu:
Next it’s time to see if everything works. Open up iTunes on your Mac or PC. If successful, you’ll see the library from the QNAP in the shared tab in iTunes. If it shows up, you can now play music as you would with a shared library on another computer.
Czyli, że do zapuszczenia muzyki potrzebny jest wspomniany w tym fragmencie Mac albo PC. Tak czy nie ?

Spodziewalem sie ze bedzie mozna sie polaczyc z qnapem itunes z iphona i nim sterowac, tak jak to robie w tej chwili z pecetem.

Wg mnie zacytowany fragment mówi aby sprawdzić na PC/Maku czy działa, a nie każe mieć dalej włączony komputer. Tym bardziej, że jak nawet sam fragment mówi, chodzi tutaj o udostępnienie biblioteki. Tak jak np. z iTunes udostępnia się ją do AppleTV.

Zaznaczam, że nie używam tego w ten sposób, a jedynie interpretuję fragment.
Natomiast na S, o ile nic się nie zmieniło, nie udostępnisz w ten sposób biblioteki. Ba, nawet udostępniając ją iTunes na Maku nie będziesz miał w iTunesie pełnej fukcjonalności. Jak dobrze pamiętam będzie tylko goła lista utworów.Z tego co widzę pod linkiem udostępnionym przez Mariusza działa to tak samo na QNAP-ie. Goła lista utworów. Bez zmiany widoku wg Artystów, Albumów, itp.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Natomiast na S, o ile nic się nie zmieniło, nie udostępnisz w ten sposób biblioteki. Ba, nawet udostępniając ją iTunes na Maku nie będziesz miał w iTunesie pełnej fukcjonalności. Jak dobrze pamiętam będzie tylko goła lista utworów.
No pewnie, że tak. Zresztą, czego można się spodziewać po funkcjonalności usług Apple? Bo na pewno nie szeregu zaawansowanych aplikacji.

Uruchomiona usługa serwera iTunes wymaga dowolnego odtwarzacza iTunes. Koniec kropka.
 
No dobra...to jak wykonać reklamowaną usluge:
  • Stream music via AirPlay to compatible devices.
jezeli przyjmiemy, ze airport express to vlasnie airplay kompatybilny dewajs.
 
No dobra...to jak wykonać reklamowaną usluge:
upload_2014-9-18_17-58-0.png
 
A czy mamy tu jakiegos praktyka,kogos kto przecwiczyl to na sobie czy tylko sami seksuolodzy teoretycy ? :>
 
Właśnie zgłosiłeś się na ochotnika :D u nas bardzo mało ludzików ma Maki ( i bardzo dobrze) :p
 
Właśnie zgłosiłeś się na ochotnika :D u nas bardzo mało ludzików ma Maki ( i bardzo dobrze) :p
Tutaj Mak do niczego nie jest potrzebny... Tam zadziała.
No pewnie, że tak. Zresztą, czego można się spodziewać po funkcjonalności usług Apple? Bo na pewno nie szeregu zaawansowanych aplikacji.

Uruchomiona usługa serwera iTunes wymaga dowolnego odtwarzacza iTunes. Koniec kropka.

Pierdu, pierdu... Tu nie chodzi o brak zaawansowanych funkcji, ale o to, że są zamknięte. Jak to u Apple...
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. radio qnap music station