Pomoc TS-653A przywrócenie ustawień

NaLesnik

Passing Basics
Beginner
24 Luty 2017
28
3
3
QNAP
TS-x53A
Ethernet
10 Mbps
Witam.
Chciałbym przywrócić ustawienia fabryczne i na nowo poustawiać dyski (formatowanie i takie tam ;) ), użyszkodników, itp. itd.
I szukam w necie jak to zrobić i... nic nie znalazłem.
Pewnie źle szukam, ale jeżeli mógłbym prosić o pomoc i ktoś by napisał, jak to zrobić, to byłbym wdzięczny :)
Z góry dziękuję.

Pozdrawiam
(Na)Leśnik
 

No cóż... Jakie pytanie, taka odpowiedź ;)
Zdaję sobie sprawę, że jest wiele sposobów przywrócenia sprzętu do ustawień fabrycznych i zostały one wyjaśnione. Niestety nie miałem hasła admina, a dane były szyfrowane i zabezpieczone hasłem. Skorzystałem z Twojej rady z innego modelu i po naciśnięciu przez 10 sekund przycisku Reset dostałem się na NAS ze standardowym logowaniem (hasło i login fabryczny).
W Panelu sterowania wcisnąłem "Przywróć ustawienia fabryczne i sformatuj wszystkie woluminy. Wyskoczyło okienko, które prosi o potwierdzenie komendy i pyta o hasło. Dodatkowo pyta o zachowanie sprzętu po przywróceniu ustawień: restart lub zamknięcie. Wybrałem zamknięcie, ale NAS się restartuje.
I teraz nie wiem, czy jest to normalne działanie, czy mam jakiś problem. Jeśli jest to działanie normalne, to spoko, zainicjuję ponownie serwer NAS.
Natomiast nie jestem pewien, czy to normalne. Ewentualnie, jak to mogę sprawdzić?
Zabawy z wyciągniętymi dyskami i ręcznym usuwaniu partycji przy użyciu komputera z systemem Windows lub Linux chciałbym uniknąć.
Niestety nie znalazłem nigdzie informacji z podobną sytuacją przy resetowaniu.
Oczywiście mogę gdzieś popełniać błąd i stąd moje pytanie.

Pozdrawiam
(Na)Leśnik
 
mam nadzieje że nie klikasz tego z PL gui .. do takich operacji polecam angielskie

Wiem, że w takich przypadkach jesteś zwolennikiem angielskiego, ale ja niestety wolę język ojczysty od... barbarzyńskiego ;)
Ale są tylko trzy przyciski, więc chyba trudno coś popsuć ;)

nas powinien się wyłączyć jak mu kazałeś - daj mu czas na reboot , może po tym się wyłączy

Niestety NAS się nie wyłączył. Spróbuję metody 1 z tego linka: Complete Reinitialization - QNAPedia
O wynikach poinformuję później, bo uruchomiłem wszystko jeszcze raz i na razie mieli się ze 3 godziny ;)

Pozdrawiam
(Na)Leśnik
Ruszyło.
Dopiero wersja z odpowiedzi powyżej, z wykorzystaniem jednego dysku pomogła.
Temat do zamknięcia.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. reset fabryczny