TS-673A karta 10GB SFP+

Dyba

Entry Technician
Q Associate
22 Luty 2018
38
4
8
53
Puck
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Dzień dobry.
Chciałbym spiąć serwer Dell z Qnapem TS-673A łączem światłowodowym 10GB.
Mam mały budżet i dwa Qnapy do podpięcia do serwera.
Jakiej karty mam szukać ? Czy są dostępne jakieś zamienniki ?
Potrzebna faktura VAT.

Miłego dnia.
 
Dziękuję.
A coś z 2 portami ?
Czy jakaś serwerowa karta może zadziałać ?
Ewentualnie z jakim chipem szukać karty ?
 
  • ·
  • QuTS hero x86_64
  • ·
  • 100 GbE
  • ·
  • 88 rdzeni i jeden rdzeń kręgowy
Chip chipem (X520/540/550/710 będzie OK) ale problemem w wyborze, jest 3x4 w 673. Niektóre niedrogie/starsze karty będą np. 2x8 albo 3x8. I jedne będą normalnie działać, a niektóre mogą zupełnie być niewidoczne. To już zależy od elektryki karty, w przypadku rozwiązań brandowanych HP/DELL EMC itp. to troszkę loteria, trzeba posprawdzać samemu :)

A tak na szybko, oficjalna lista kompatybilności nie jest zbyt obszerna.
Ale QXG-10G2SF-CX4 w sumie też nie jest drogie, może nie ma sensu bawić się w jakieś starocie.
 
Możesz mieć rację. A wkładki światłowodowe do niej (QXG-10G2SF-CX4) w dobrej cenie gdzie dostanę ?
 
  • ·
  • QuTS hero x86_64
  • ·
  • 100 GbE
  • ·
  • 88 rdzeni i jeden rdzeń kręgowy
nVidie nie są jakieś szczególnie kapryśne, o ile QNAP nie jest złośliwy (bo ta karta to nie jest referencyjny PCB/ENVM) to ja bym wziął pasujące pod Twoje światełko, najtańsze które znajdziesz, i sprawdził empirycznie. Nie zepsujesz, a może na pierogi w dobrej restauracji zostanie w kieszeni.
 
Muszę jeszcze switcha do tego dobrać - 2 serwery Della i 2 Qnapy bym łączył - szukać najtańszego, czy muszę się kierować jakimiś innymi przesłankami niż cena ?
Maksymalnie będzie około 20-30 metrów od serwera do Qnapa.
 
  • ·
  • QuTS hero x86_64
  • ·
  • 100 GbE
  • ·
  • 88 rdzeni i jeden rdzeń kręgowy
Nie wiem w jakim celu pytałeś o dwuportową kartę.Bo jeżeli chcesz mieć jakiś trunk zestawiony, niekoniecznie najtańszy switch Ci to da... temat rzeka. A kierując się ceną, to chytry wiesz, że kupuje dwa razy. Tanio i dobrze.
 
Dlatego pytam zanim kupię. Bo "tanio" to pojęcie względne. Jak napisałeś - nie chcę dwa razy płacić. Ale chciałbym zoptymalizować ten zakup - czyli wydać tyle ile trzeba - żeby działało i było lekko przyszłościowe. Klient jest z budżetówki więc kasy ma mało. Może się skończy na 2.5GB ale chcę spróbować z 10GB.
 
  • ·
  • QuTS hero x86_64
  • ·
  • 100 GbE
  • ·
  • 88 rdzeni i jeden rdzeń kręgowy
Niestety moja szklana kula się popsuła podczas przewidywania magicznych cyfr loteryjnych.

Może faktycznie lepiej jakiś LACP na 2x2,5Gbps... a może nie.
Nie wiem co ma działać, i jaka to przyszłość ma być. Cóż klient robi takiego, że celujesz w 10Gbps, to może będzie prościej odszyfrować pytanie.
 
Przyszłościowe - w sensie takim, że jak teraz coś kupią, to potem długo tego nie zmienią. A teraz jakieś tam środki mają - trwa liczenie ile zostanie po przetargach, więc mam czas na znalezienie optymalnego rozwiązania. 2.5 GB jest łatwiejsze do ogarnięcia i tańsze. Ale 4x wolniejsze od 10GB. W szczycie będzie do przepchnięcia backup kilkudziesięciu TB danych z około 10 maszyn wirtualnych, z 2 serwerów. Więc pewnie by nawet na 1GB poszło bez problemu. Ale jest pomysł na sprawdzenie 10GB - więc sprawdzam. Dziękuję za wszystkie informacje, jestem już odrobinkę mądrzejszy. Stary już jestem i nie wszystko szybko ogarniam, ale się staram. A i tak umrę głupi ;) Mam jeszcze kilka dni na zgłębienie tematu. Dobranoc, rano do pracy trzeba iść.
 
taniej i szybciej kupisz switcha 10gb niz 2.5

i latwiej bedzie go wymienic w razie wu
 
Jakieś wymagania co do zaprogramowania wkładek pod tą kartę zamontowaną w Qnapie ASUS XG-C100F ? Czy mają być zaprogramowane jak do Qnapa ? Czy jakoś inaczej - w sensie pod tą kartę ?
Kable zamówię tu DAC 10G i mi zaprogramują jak będę chciał. Do sprzętu w obrębie serwerowni mi wystarczy takie rozwiązanie. Jeden Qnap będzie potrzebował łącza optycznego około 20 - 30 m. I do tego kupię odpowiednie wkładki i patchcord światłowodowy.
 
  • ·
  • QuTS hero x86_64
  • ·
  • 100 GbE
  • ·
  • 88 rdzeni i jeden rdzeń kręgowy
Żadnych. Agitatorzy histerii z programowaniem to trochę naciągają. Powinno napisać - co i kiedy trzeba zaprogramować, a nie, że wszystko trzeba bo nie będzie działało.
 
I tyle chciałem wiedzieć.
Wydaje mi się, że na potrzeby tego projektu wystarczy mi TP-Link z 8 portami SFP+.
Zostaną mi wtedy 3 porty pod ewentualne kolejne urządzenia.
Przełącznik zarządzalny JetStream L2+, 8 slotów SFP+ 10 GE
Ma tylko obsłużyć przerzucanie danych z 2 serwerów na 2 Qnapy.
Może jakiś udział na Qnapie dla maszyny wirtualnej, ale przy ilości i pojemności dysków w serwerach, raczej to nie będzie potrzebne.
Dla mnie to pierwszy raz z tego typu rozwiązaniem, ale na pewno nie ostatni.

To na razie tylko projekt rozwiązania. Może uda się jednak pozyskać większy budżet, to pomyślę nad jakimś "poważniejszym" przełącznikiem.
Jeszcze raz dziękuję za podane informacje.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. switch do 10 gbe
  2. wkładki
  3. ts-673A
  4. fibermarkt
  5. SFP+
  6. 673a