TS-x19 Pro/Std Oficjalny FW (Version 3.2.5 Build 0409)

Silas Mariusz

rm -rf /
Help us, GOD!
5 Kwiecień 2008
10 220
31
2 351
153
39
Nowy Sącz
forum.qnap.net.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
[Before Getting Started]
- It's highly suggested that you should back up all the data before applying this update.
- If you found the UI is incomplete/incorrect, please try to clear the browser's cache first and then refresh current page.

[Version & Build]
v3.2.5 Build0409

[Checksum]
TS-119: 1433847030
TS-219/219P: 2994181451
TS-419P: 2430761649
TS-419U: 3278726250

[What's New?]
- Upgrade kernel to 2.6.30.6 with EXT4 patch based on Linux kernel 2.6.31.12
- TwonkyMedia Server 5.1.4
- Support WD EARS hard drive series (4k sector hard drive)
Note: Must upgrade to NAS v3.2.5 firmware or later versions, backup the data to another location, and then e-initialize the EARS HDDs to adopt the WD Advanced Format Technology.
Please refer to http://wiki.qnap.com/wiki/Complete_Reinitialization


[Enhancements]
- Support HP LaserJet P1005, P1006, P1007, P1008, P1505
- Support "Handle sparse files" option in Remote Replication
- Add Write Cache option for EXT4 in Hardware settings
- Upgrade stunnel (for HTTPS connection) from 4.15 to 4.32 for Web Administration
- [Spec change] E-mail address format to allow special characters such as % ' * / = ? ` |
- HTTPS file upload in Web File Manager now supports single file upload via Firefox, Chrome, and Safari

[Major Bug Fixes]
- Fixed EXT4 system stability issue
- Fixed HDD standby issue when TwonkyMedia Server is enabled
- Fixed DVD-structure folders causing TwonkyMedia Server 5.1.3 to crash
- Fixed disabling DST will cause time difference by 5-20 minutes in some regions
- Fixed incorrect DST start & end time in Pacific Time (GMT -08:00).
- Fixed error message when setting time zone to Perth (GMT +08:00)
- Fixed NFS reads stall with EXT4 volume
- Fixed eSATA HDD mount issue after system reboot in ARM-based models
- Fixed USB HDD mount issue after system reboot
- Fixed failed destination path on remote server when Chinese user name was used

[Known Issue]
- (Surveillence Station) Live view does not work for D-LINK DCS6220
- (Surveillence Station) Y-CAM Generic V2 will be disconnected if selecting channel in Live View page.
- (Surveillence Station) No volume adjustment during playback under Windows XP SP2/IE6/WindowsMediaPlayer9
- Cannot connect to NAS if both NAS and client have Jumbo Frame enabled
- Synchronization option is temporarily replaced by cp command because of the current known limitation of selected file size. The fix will be available in the next release.

[Download]
TS-119
Mirror 1: United States
Mirror 2: Europe
Mirror 3: Taiwan

TS-219/219P
Mirror 1: United States
Mirror 2: Europe
Mirror 3: Taiwan

TS-419P
Mirror 1: United States
Mirror 2: Europe
Mirror 3: Taiwan

TS-419U
Mirror 1: United States
Mirror 2: Europe
Mirror 3: Taiwan
 
Wygląda obiecująco :)
Zaczynam aktualizację. Dam znać jak działa.
Po ostatniej tak się wkurzyłem że wróciłem do wersji którą dostałem z Qnap'em (baaaardzo stara). Mimo że działała archaicznie to działała.
Tu widzę że poprawiono problemy wresji 3.2.4. Nooo, tylko z kamerkami problem, ale mi osobiście na tym nie zleży.
Dam znać jak z działaniem Twonky i HDD standby.

Pzdr
 
No i D...
Mam wrażenie że Panowie z Qnap nie radzą sobie z własnymi produktami.
Jest jeden mały sukces, usypianie dysku działa, ale tylko dlatego że TWONKY kompletnie schrzanili (nie działa w ogóle).
No chyba że ja coś źle robię, ale nie wydaje mi się żebym nagle się oduczył.
 
Dzięki za info.
Będę próbował z tą nową wersją.
 
No i tak jak we wcześniejszym moim poście muszę stwierdzić wymownie ponownie D...
Zawsze myślałem, że Qnap jest producentem jednych z najlepszych NASów, ale kolejne wersje firmwarów to poprostu "żenuła".
TwonkyMedia w wersji 3.2.6 firmware'u znowu nie działa. A ściślej rzecz ujmując PS3 wogóle nie wykrywa serwera, natomiast komp raz widzi, raz nie widzi, z przewagą na to drugie (90%).
Mam wrażenie, że qnap robi na nas doświadczenia. Wypuścimy firmware z nowym numerkiem to się ucieszą, a jak nie to za tydzień wypuścimy z jeszcze nowszym numerkiem.
Błagam, wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę.
Naprawdę używam NASa do najprostszych rzeczy, serwer mediów Twonky, ftp, no i chciałbym TimeMachine. Ale..
TimeMachine oczywiście też nie działa. Tzn., nie działa bezprzewodowo, być może po kablu jest OK, ale urządziłem sobie ładnie mieszkanie i nie potrzebuje obładować się sprzętem i kablami jak u jakiegoś nawiedzonego informatyka w przestarzałej niskobudżetowej serwerowni.
TimeMachine działało bezprzewodowo jak "oszukiwałem" MAC'a, ale wtedy nawet nie była potrzebna ta funkcji w Qnapie. A że człowiek jest z natury leniwy to chciałem korzystać z tej funkcji bez kombinowania.

Podsumowując,
wróciłem do firmware w wersji 3.1.2. Przynajmniej większość rzeczy działa (TwonkyMedia i Usypianie HDD) i nikt nie obiecuje gruszek na wierzbie (TimeMachine).