TVS-471 VS TS-453BT3 vs TVS-473, który wybrać?

bpx03

Entry Technician
Q Associate
5 Lipiec 2013
56
9
58
41
Manchester
QNAP
TS-x69L
Ethernet
1 GbE
Witam Serdecznie,

Jako iż święta zbliżają się wielkimi krokami a żona ciągle dopytuje się co bym chciał dostać to postawnowiłem że czas na zmianę NAS ze starego 269L.

Modele które rzuciły mi się w oko to 471, 453bt3 oraz tvs-473. Nie chciałbym popełnić jakiegoś głupiego błędu przy wyborze więc proszę Was o pomoc :)

Stary sprzęt używałem głównie do przechowywania plików do których chciałem mieć dostęp z kilku kompów z domu oraz oglądania filmów od czasu do czasu przez hdmi. Niestety, wymagania trochę wzrosły więc 269L nie może temu sprostać ze wzgledu na braki technologiczne.

Na chwilę obecną dodatkowo potrzebuje obsługi wirtualizacji (wiem, wszystkie mają) do postawienia windowsa aby działał tam domowy web server, ewentualnie jeden 'cieżki program' do dostepu przez rdp oraz nagrywanie z kamerek wokół domu.

I znów teoretycznie wszystkie wymienione spełniają swoją rolę, jednak jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach :)

Chciałbym uniknąć sytuacji że nagle XBMC / KODI nie chce się uaktualnić bo intel nie wydaje sterowników, braku możliwości rozbudowy o lepszy CPU / RAM lub tego że coś będzie 'słabo' chodzić. Planuje wrzucić jakieś I5 / I7 może jak dostnę na walentynki :)

Jeżeli podałem mało informacji to podpowiedźcie czego brakuje, odpowiem błyskawicznie.

Pozdrawiam Serdecznie i Wesołych Świąt :)
bpx03
 
TVS 471 - spełni Twoje oczekiwania. Procesor i ram wymienialny-więc problemu nie ma.
 
  • Lubię to
Reakcje: bpx03
Dzięki apofis!

Znacie jakieś sklepy poza alegro / ceneo gdzie można to dostać w dobrej cenie?
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Zawsze mozna dokupic klawe pilot na IR :)

Ale nie wiem czy ktoś testował...
Klawiatura Smart Air Mouse MELE F10 PRO MIC GYRO
a1_allegroimg_com_original_01be19_89b6b741493c9cd85b50d065ae31_.jpg


Klawiatura Pilot Air Mouse MeLE F10 Deluxe 2.4GHz
a8_allegroimg_com_original_03a6ab_fa090f484b6f99d7b765d5f7c918_.jpg
 
Faktycznie może to być całkiem fajne rozwiązanie które można wypróbować bo wiele nie kosztuje :)

Ciekawe tylko czy uda się to zmusić do pracy w Kodi z Qnapem.

471 z 16GB ram zamówiony, niestety z i3 na pokładzie i będzie trzeba upgrade zrobić bo jakoś nie wierzę w moc tego procka.. :)
 
Faktycznie może to być całkiem fajne rozwiązanie które można wypróbować bo wiele nie kosztuje :)

Ciekawe tylko czy uda się to zmusić do pracy w Kodi z Qnapem.

471 z 16GB ram zamówiony, niestety z i3 na pokładzie i będzie trzeba upgrade zrobić bo jakoś nie wierzę w moc tego procka.. :)

Procesor i3 Ci wystarczy, chyba że planujesz kilka "wirtualek" i kontenerów na raz używać. Sprawdzone :)
 
Więc tak: Po załadowaniu pilota (bateria była do cna rozładowana) i podłączeniu przekaźnika do jednego z portów w serwerze i uruchomieniu pilota w głównym menu HD Station przyciski góra, dół, prawo, lewo, przycisk akceptacji (OK) działa bez problemów. Myszka używana jako żyroskop działa należycie plus dwa przyciski od myszki.

Problem jest z przyciskiem "cofnij", - nie znalazłem tutaj takiego przycisku na pilocie, opcja "cofnij" działa jak od drugiej strony na klawiaturze wcisnę ESC.

Włączmy teraz kodi (17.6 krypton). To samo jak wyżej, czyli nie działająca opcja cofnij (działa tylko ESC po drugiej stronie pilota), żyroskop działa. Volume działa. Nie działa Mute. Bezpośredni dostęp do filmu, czyli to okienko z informacją: Odtwórz, Informacje, Oznacz jako obejrzane, Dodaj do kolejki, itd., działa, lecz trzeba wcisnąć prawy przycisk myszy na pilocie.

W YouTube jest podobnie.

Nie działa system rozpoznawania mowy (bo nie wiem, gdzie to użyć), czy QNAP ma tą funkcję zaimplementowaną?
Słuchawki podłączone do pilota nie działają...

Zamówiłem na Alliexpress pilota też F-10, ale z opcją pilota na podczerwień IR z możliwością uczenia się (ten pilot nie posiada mikrofonu i chyba wyjścia Jack na słuchawki).

Będę miał więcej czasiu to przetestuję z TV Sony Smart Android.

Jeżeli chcecie coś więcej wiedzieć, to proszę pytać.

Pozdrawiam,

masqar
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Nie ma problemu, wyślę wersję Pro. Podaj mi adres w prywatnej wiadomości.

Właśnie dotarła do mnie wersja Deluxe i muszę powiedzieć, że sprawuje się ona troszkę lepiej niż Pro.
Prawidłowo działają przyciski na Youtube: następny/poprzedni film, myszka z żyroskopem działa prawidłowo. Prawidłowo też działa prawy przycisk myszy z opcją myszki. Jak wyłączę myszkę i będę naciskał ten drugi przycisk myszki (narysowana na nim jest strzałka cofania), to YouTube zachowuję się (para)nie normalnie (raz się cofa do menu po obejrzeniu, raz wchodzi w tryb szukania), a raz włącza ponownie ten sam film poprzedni.

Kodi: Prawie działa wszystko normalnie: przyciszanie, pogłaśnianie, przycisk cofania, wyłączanie głosu działa (w poprzednim nie działało). Za to działa dziwnie przycisk Home (niby idzie do początku, ale początku katalogu, w którym się znajduje), później oczywiście pomóc mu można przyciskiem akceptuj. Jest to do zaakceptowania. Przycisk z lewej strony na pilocie na samej górze zachowuje się też anomalnie niż zwykle: raz pojawia się opcja Menu w pozycji, gdy jest lista filmów z możliwością (Odtwórz, Informacje, Dodaj do kolejki, itd), a przez większość czasu pojawia się Menu o zamknięciu aplikacji, czy całego systemu, łącznie z informacją wyświetlaną na wyświetlaczu QNAP o takiej treści: Press 1.5 Second to Shut Down :)

Reszta funkcji, jak obsługa IR z innych pilotów sprawdzę jak znajdę chwile czasu.

Pozdrawiam,
masqar

1.jpg
2.jpg
 
Hej. Trochę odgrzewam temat. Czy jest możliwość wpięcia na usb podczerwieni do tvs-471? Widziałem wpis Silas Mariusz w 2014 jak to zrobić ale może cos się zmieniło w tym temacie.
 
Faktycznie może to być całkiem fajne rozwiązanie które można wypróbować bo wiele nie kosztuje :)

Ciekawe tylko czy uda się to zmusić do pracy w Kodi z Qnapem.

471 z 16GB ram zamówiony, niestety z i3 na pokładzie i będzie trzeba upgrade zrobić bo jakoś nie wierzę w moc tego procka.. :)



Cześć
Stoję przed podobnym wyborem.
Jak po roku używania, kupiłbyś ten sam sprzęt?
Jakieś zmiany, dodatki?
Jak ogóle wrażenie?

Dzieki
 
dostępność "peryferii" mocno się zmieniała - NAS jako urządzenie działa w porządku
 
Zawsze można się poratować tym: Flirc USB
Podpinasz do kompa programujesz jako co ma działać (od prostego pilota 4 przyciskowego, przez rozbudowanego multimedialnego, aż do pełnej klawiatury qwerty). Każdy przycisk możesz dowolnie zaprogramować. Potem wpinasz w NAS i obsługujesz zwykłym pilotem IR