Pomoc [TVS-H874] Łączenie Wordpress z bazą danych MariaDB

Madroxx

Nowy użytkownik
Noobie
11 Kwiecień 2023
1
0
1
34
QNAP
TVS-hx74
Ethernet
100 Mbps
Witam, zainstalowałem WP ręcznie (brak w sklepie), ze sklepu doinstalowałem MariaDB 10 oraz phpmyadmin. Udało mi się odpalić phpmyadmin oraz dodać nową bazę. Mam natomiast problem z połączeniem, co bym nie wpisał w tym formularzu to wyskakuje:

Błąd łączenia się z bazą danych​


Czy ktoś może wie jak można to naprawić ?
 

Załączniki

  • Bez tytułu.png
    Bez tytułu.png
    19,8 KB · Wyświetleń: 63
To jest gwałcenie wszelkich reguł bezpieczeństwa by WP i czemukolwiek dawać root!

Tworzysz w phpAdmin bazę danych będzie pytanie jestem świecie przekonany czy chcesz też użytkownika dedykowanego do tej bazy danych nie DO WSZYSTKIEGO dajesz tak.
Potem jak wspomniał @pigers nadajesz uprawnienia aby ten stworzony użytkownik o podanym adresie IP maska też jest akceptowana mógł się łączyć z bazą danych
Configuring MariaDB for Remote Client Access tu jeszcze pisza o porcie 3306 miej w pamięci że Ty korzystasz z najnowszej bazy gdzie domyślnym portem jest 3307.
 
Zainstalowałem MariaDB5 na ustawionym porcie 3307 i 3306 instalacja WP idzie dalej - nie ma monitu o Błędnym łączeniu z bazą danych.
Nasuwa się pytanie co jest nie tak z MariaDB10, może dostęp jest zablokowany? dlatego WP jej nie widzi.

1686344365090.png
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. wordpress
  2. phpMyAdmin
  3. mariadb 10
  4. wordpress baza
  5. wordpress mariadb
  6. konfiguracja FTP SSL
  7. Błąd łączenia się z bazą danych
  8. mariadb5
  9. mysql