TVS-h874 a 12ta generacja Intela z wyginającymi się procesorami

Danych trochę jest, więc to potrwa. W tej chwili prędkość przenoszenia danych oscyluje pomiędzy 107 a 115 MB/s. Więcej już się nie da, mimo tego, że dyski są szybkie, stary serwer wykorzystuje dwie karty po 1 Gb/s w port Trunkingu, co daje 2 Gb/s, a nowy od razu ma 2,5 Gb/s, a oba są wpięte w złącza 10 Gb/s na switchu Qnap'a. Ale co bym nie robił, to stara platforma nie da rady więcej :(
Ponieważ:
  1. Trunking portów nie może przełamać ograniczenia szybkości pojedynczego urządzenia sieci Ethernet, ale zapewnia wystarczającą przepustowość wielu użytkownikom łączącym się jednocześnie. Jeśli na przykład dwie karty sieciowe 1 Gb zostaną użyte do trunkingu portów, zagregowana przepustowość sieci zwiększy się do 2 Gb, ale szybkość sieci nie przekroczy 1 Gb.
 
Dziękuję za wyjaśnienie.

W takim razie wysysam łącze na maksa :)

Idzie szybciej, niż myślałem, więc może do wieczora skończy.

Pozdrawiam,

S.
 
@Sycamor ile procent dysku NVME 500GB zajął ci system ?
W tym tygodniu przychodzi do mnie TVS-h874 64GB i musze kupić dla niego dysk NVME na OS.
Przebudowałem całą serwerownie na 10Gbe więc nie moge doczekać się sprawdzenia sprzętu.
Informacyjnie w celu budowy sieci 10Gbe dokupiłem:
QXG-10G2TB karta LAN 2x10GBe - wszystkie serwery wyposażyłem w te katy - chłodne karty w stosunku do wszelkiej konkurencji (ciche wentylatory ale tylko w rev 1.0, w rev 1.1 zmienili wentylator i jest głośniej)
QNAP_QSW-1208-8C switch LAN 10Gbe - bardzo fajny sprzęt, cichy, ale uwaga nie ma zarządzania na warstwie L3 (konkurent Zyxel XS1930-12HP)
QM2-2P410G2T - 2x10Gbe + 2xNVME - tego na razie nie ma w Polsce - QNAP przesunął dostawy na styczeń 2023, czekam.
 
Witam,

Jestem dziś poza domem, więc mogę tylko rzucić okiem na zasoby zdalnie.

Masz w załączniku obrazek. Dodam tylko, że zakładaliśmy wolumin na 70 %, reszta zostawiona na overprovisioning, wedle zaleceń kolegi @pigersa.

Jak widać miejsca dość. Wg mnie na system nie warto kupować nic mniejszego, niż 500 GB. Różnica w cenie jest niewielka, a dyski od 500 GB są zawsze lepsze, niż 256 GB i niżej.

Kupiłem Samsunga 980 Pro, m.2, PCI Express 4.0. Na Amazonie jest za około 115 €, może być nawet taniej, sprawdź.

System śmiga bosko, jestem bardzo zadowolony.

Pozdrawiam,

S.
 

Załączniki

  • Screenshot_20221218_155707_Qmanager.png
    Screenshot_20221218_155707_Qmanager.png
    29,3 KB · Wyświetleń: 22
  • Screenshot_20221218_160608_Qmanager.png
    Screenshot_20221218_160608_Qmanager.png
    58,4 KB · Wyświetleń: 21
Pula pamięci 1 i 4 na zdjęciu to więcej niz 500GB. Jak będziesz w domu napisz więcej jak to wygląda.
 
Witam,

Interesuje cię pula nr 1, tam siedzi system, na puli nr 4 nie ma na razie nic, wsadziłem tam dysk Samsunga 860 Pro ze starego serwera.

Więcej jutro.

S.

ps. teraz zrozumiałem, co miałeś na myśli pisząc, że pula 1 i 4 to więcej niż 500 GB. Razem tak, ale to są dwa dyski, dość różne i z różnych epok ;)
 
Witam,

wróciłem, masz więcej danych na obrazku z dysku systemowego.

Myślę, że to rozwieje Twoje wątpliwości.

Jak pisałem poprzednio : 500 GB to optymalny wybór (moim zdaniem). Nie kosztuje majątku, a jest lepszy od 256 GB czy nawet 128 GB, system by się zmieścił na każdym.

Tylko w serwerze za XXXX € robić oszczędności na 50 € ?? :eek:

Moim zdaniem nie warto.

Można pójść w górę, założyć 1 TB, wtedy jest więcej miejsca na zabawę z virtualkami czy dockerami, działają na tym dysku błyskawicznie.

Jak masz więcej pytań, to pisz.

Pozdrawiam,

S.

ps. moja być bardzo zadowolona :) Przesiadka ze starego serwera (8 lat od zakupu) jest wyraźnie widoczna podczas każdej operacji pt. otwórz nową aplikację, czy oblicz zajmowane miejsce na dysku. A jeszcze czeka mnie podłączenie kabla HDMI do TV i zabawa z KODI ,czy innym odtwarzaczem treści video. Na starym nawet tego nie próbowałem, umarłby na starcie ;)
 

Załączniki

  • opera_2022-12-19_17-58-48.png
    opera_2022-12-19_17-58-48.png
    15,1 KB · Wyświetleń: 13
OK dziękuje za info.
Kupiłem 2x 2TB NVME Kingstona KC3000 PCIe 4.0 na aplikacje i 6x16TB WD Gold na dane.
Obawiałem się temperatury dysków WD GOLD które w stosunku do dysków Seagate potrafią byc wysokie ale w tym modelu TVS-h874 są z tyłu dwa duże wentylatory 120mm co powoduje że temp dysków aktualnie jest 33C max.
Załączam jak to wygląda w środku oraz jakie sa pamięci 2x32GB bo sklep trochę się na przymierzał aż w końcu jakieś zadziałały.

Jeszcze jedna sprawa.
Włożyłem najpierw jeden dysk 2TB NVME i uruchomiłem NASa i na tym dysku się zainicjował. Gdzie on zainstalował te wszystkie pliki?
Jeżeli na tym dysku NVME to czy razem z drugim dyskiem NVME moge utworzyć pulę na nich na wszystkie aplikacje? Systemowi to nie przezkadza?

Dlaczego pytam może o rzeczywste oczywiste.
Niedawno w innym modelu NAS'a po zainstalowaniu systemu i utworzeniu puli na dane i migawki podłączyłem takie dyski do PCta sprawdzić jak wygląda struktura partycji. Masakra co tam było. Nie do znalezienia. Bardzo duża ilość partycji.
W przypadku awarii NAS'a a tym samym konfiguracji RAID wszystko idzie do kosza.
Stąd pytam się jak on oddziela dane systemowe, od danych aplikacji?
 

Załączniki

  • 20221221_181219.jpg
    20221221_181219.jpg
    1,7 MB · Wyświetleń: 25
  • 20221221_182212.jpg
    20221221_182212.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 25
pamięci 3x32GB
??

Chyba 2 x 32 GB ? ;)

A co do wentylatorów, to dyski, pamięci i procesor są chłodzone jednym, małym wentylatorem o boku 60 x 60 mm. Dwa te większe, o ile pamiętam 92 x 92 mm służą do chłodzenia dysków.

Mam tę samą płytę główną, tylko o dwie kieszenie mniej.

Polecam zapuścić test wydajności dysków IOPS i transfer. Tylko najpierw włóż coś do uszu

:ROFLMAO:

O ile podczas normalnej pracy, prawie standby, procesor ma u mnie 44 stopnie, system 29, dysk M.2 35, wentylator 60 mm ma aktualnie 1.754 rpm i jest ledwo słyszalny, Jednak podczas w/w testu ten mały wariat rozpędza się do ponad 8.000 rpm, jest wesoło :D
 
  • Lubię to
Reakcje: Kong
W modelu TVS-h874 są wentylatory 120x120mm. Załączam zdjęcie.
Na razie trochę dziwne zachowania zauważyłem:
-co drugi restart komunikat Hardware initializing trwał dziesiątki minut i nie startował ... wyłączenie go powodowało że po po nownym starcie startował od razu - na razie się to skończyło.
-mimo że stworzone były dwie pule pamięci RAID 1 - 2x2TB NVME (System) i druga RAID 5 - 6x16TB (Dane) to nie chciały się instalować aplikacji twierdząc że nie mając gdzie - brak miejsca - po ponownej initializacji NASa w tej samej konfiguracji pul problem zniknął.
Stąd obecnie jest już OK.

Wkurza mnie że pojemność 6x16TB QNAP tnie ograniczając finalnie dostępne miejsce na:
-migawki na poziomie puli
-migawki na poziomie folderu udostępnionego
-zapasy miejsca + bufory itd ... końca obcinania dostępnego miejsca nie widać
tak że na końcu zostaje ci 60% pojemności którą miałeś to dokupiłem dwie 8mio wnękowe obudowy QNAP TL-D800S + QNAP TL-D800C. Podłącze je do TVS-h874 i zobaczymy jak to będzie współpracowało.
Nie chce już kupować kolejnych dysków 16-22TB bo to duży koszt w sumie przewyższający koszt NASa a mam dużo dysków o mniejszej pojemności z którymi nie wiadomo co zrobić. Złoże to w jakiś RAID i dalej będą pracować.
 

Załączniki

  • 20221223_121519.jpg
    20221223_121519.jpg
    1,1 MB · Wyświetleń: 20
W modelu TVS-h874 są wentylatory 120x120mm
Witam,

masz rację, Ty masz większą obudowę i możesz włożyć dwa dyski więcej, niż ja. Dlatego napisałem, ze mam wiatraki 92 x 92 mm, co jest zgodne z prawdą. Kolejno od lewej są modele 474,674 i Twój 874.

FoxitPDFReader_2022-12-28_11-28-49.png


Pozdrawiam,

S.
 
OK.
Tu była wrzutka jak to wygląda w QTS Hero TVS-h874 po podpięciu dwóch 8mio zatokowych obudów:
-QNAP TL-D800S przez kabel 2x SFF-8088 (karta PCIE w zestawie)
-QNAP TL-D800C przez USB 3.2 10Gbit.
Ale nie spodobało się to administratorowi który już to widział i dla niego to nic nowego.
Jak chcesz dokupić taką obudowę to musisz się domyśleć jak to wygląda i działa w QTS lub na pewno już wiesz. Innej opcji nie ma.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
za te etykietki +3 do lansu !
bo do fukncjonalności nic nie wnoszą :D
 
Przed zakupem chciałbym móc gdzies zapoznać sie jak to wygląda po podłączeniu do NASa dwóch dodatkowych obudów. Jakoś dziwne że nigdzie nie było to pokazane.
Etykiety są dla mnie abym za rok nie szukał.
 
Dzisiaj w nocy coś się wysypało. Jeden z 2 dysków NVME Kingston KC3000 2TB z grupy RAID1 odłączył się od RAIDA. Za kilka godzin sprawdzę co tam się dzieje.
Po restarcie QNAPa powrócił do grupy RAID która się sama odbudowała. Co może być przyczyną? Przegrzał się dysk i odłączył?
 

Załączniki

  • kingston.jpg
    kingston.jpg
    62 KB · Wyświetleń: 14

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. h874
  2. migawki
  3. Kingston KC3000
  4. dysk
  5. tl-d800c
  6. dysk m2
  7. TVS-h674
  8. TVS-h874
  9. firmware 5
  10. wd gold
  11. QNAP QM2-4S-240
  12. 872XT