Udzielamy pomocy Udostępnianie dostępu bazy SQL poprzez vpn

Dyskusja w 'Zdalny dostęp oraz sieć komputerowa' rozpoczęta przez użytkownika dziadek-NET, 9 Sierpień 2017.

Ładowanie...
  1. dziadek-NET

dziadek-NET Systems Admin... Q's Expert

Local Time:
    21:34
    Oceny:
    +20 / 8 / -1
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-x51
    Ethernet:
    null
    TS-x51 null
    Jak w temacie na virtualce mam postawioną bazę SQL z którą łącze się w sieci lokalnej.
    Wszystko działa poprawnie ale wewnątrz sieci, jak próbuję się połączyć z zewnętrznej lokalizacji poprzez VPN
    program informuje mnie że nie może odnaleźć bezy.

Sprawdzałem czy w przeglądarce mogę za pomocą połączenia VPN zalogować się do Qnapa.
    I nie odnajduje okna do logowania czy to poprawne ?

2. pigers

pigers GOD's left hand - careful - he don't care anymore. Administrator

Miejscowość:
    Nysa
    Local Time:
    Oceny:
    +1 009 / 28 / -12
    Followers:
    2
    QNAP:
    TS-x53
    Synology:
    huh ? I do not collect crap
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x53 1 GbE
    A baza nasluchuje na wszystkich adresach ? Popatrz w konfiguracji mssqla

3. aczo

aczo Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +1 / 1 / -0
    Followers:
    0
    Sprawdziłeś jakie zakresy adresacji IP daje Ci Twój router / VPN? Jeśli zakres jest ten sam, to jest przyczyna konfliktu. Przykładowo: router mobilny daje Ci adres z zakresu 192.168.1.*. Jeśli Twój VPN przydziela adresy z tego samego zakresu, to konflikt gotowy, zwłaszcza, że nie tylko nie działa połączenie z bazą, ale jak piszesz, nie widzisz też QNAPa. Rozwiązaniem jest zmiana konfiguracji adresu przydzielanego przez VPN na rzadko wchodzący w konflikty z typowymi zakresami przydzielanymi domyślnie przez routery czy sieci, z których korzystasz. Przykładowo możesz w domu ustawić VPN na przydzielanie adresu w podsieci 192.168.234.* i odpowiednio skonfigurować routing między VPN a adresacją domową, albo po prostu przestawić całą adresację domową na taką podsieć. Napisz czy pomogło rozwiązać problem.

Poleć tę stronę

Użytkownicy znaleźli te stronę szukając słów:

1. https://forum.qnap.net.pl/threads/udost%C4%99pnianie-dost%C4%99pu-bazy-sql-poprzez-vpn.21923/