Pomoc Udostępnianie dostępu bazy SQL poprzez vpn

dziadek-NET

Network Architect
Q's Professional
2 Styczeń 2016
511
21
18
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Jak w temacie na virtualce mam postawioną bazę SQL z którą łącze się w sieci lokalnej.
Wszystko działa poprawnie ale wewnątrz sieci, jak próbuję się połączyć z zewnętrznej lokalizacji poprzez VPN
program informuje mnie że nie może odnaleźć bezy.

Sprawdzałem czy w przeglądarce mogę za pomocą połączenia VPN zalogować się do Qnapa.
I nie odnajduje okna do logowania czy to poprawne ?
 
Sprawdziłeś jakie zakresy adresacji IP daje Ci Twój router / VPN? Jeśli zakres jest ten sam, to jest przyczyna konfliktu. Przykładowo: router mobilny daje Ci adres z zakresu 192.168.1.*. Jeśli Twój VPN przydziela adresy z tego samego zakresu, to konflikt gotowy, zwłaszcza, że nie tylko nie działa połączenie z bazą, ale jak piszesz, nie widzisz też QNAPa. Rozwiązaniem jest zmiana konfiguracji adresu przydzielanego przez VPN na rzadko wchodzący w konflikty z typowymi zakresami przydzielanymi domyślnie przez routery czy sieci, z których korzystasz. Przykładowo możesz w domu ustawić VPN na przydzielanie adresu w podsieci 192.168.234.* i odpowiednio skonfigurować routing między VPN a adresacją domową, albo po prostu przestawić całą adresację domową na taką podsieć. Napisz czy pomogło rozwiązać problem.