Pomoc Ustawienia Trunking Group

skotix

Nowy użytkownik
Noobie
26 Listopad 2010
6
3
3
51
Warszawa
QNAP
TS-410
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Witam Wszystkich. Moje pytanie być może już było, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi. Zastanawiam się którą opcję wybrać w ustawieniach sieciowych dla Trunking Group. Podłączenie do wewnętrznej sieci TS-410 za pomocą 2 portów LAN. Zależy mi na jak najlepszym wykorzystaniu pasma dla 2x1Gbps. W tej chwili mam ustawione na default: Active Backup, ale w tej opcji wykorzystywany jest jednocześnie 1 port LAN a mi chodzi, aby działały obydwa jednocześnie i w dodatku stabilnie :) Pozdrawiam, skotix
 
ShOcK szkoda, że tak mało masz do powiedzenia :)
Jak tak dalej pójdzie to umieszczę Cię w grupie X-Files i ustawie tytuł pod nickiem(ShOcK): Agentka Skali

skotix
Rozumiem, że próby robiłeś na odpowiednim środowisku sieciowym wspierającym Port Trunking? - mam tu na myśli switcha w który wpięte są interfejsy sieciowe serwera.
Jeśli posiadasz zwykłego switcha, to przeczytaj temat https://forum.qnap.net.pl/threads/wiki-tryb-interfejsu-łączonego-port-trunking.3469/
Zobaczysz, których trybów możesz używać wraz z switchami dla SOHO.
 
ShOcK szkoda, że tak mało masz do powiedzenia :)
Jak tak dalej pójdzie to umieszczę Cię w grupie X-Files i ustawie tytuł pod nickiem(ShOcK): Agentka Skali

skotix
Rozumiem, że próby robiłeś na odpowiednim środowisku sieciowym wspierającym Port Trunking? - mam tu na myśli switcha w który wpięte są interfejsy sieciowe serwera.
Jeśli posiadasz zwykłego switcha, to przeczytaj temat https://forum.qnap.net.pl/threads/wiki-tryb-interfejsu-łączonego-port-trunking.3469/
Zobaczysz, których trybów możesz używać wraz z switchami dla SOHO.
Dzięki, takiej odpowiedzi oczekiwałem :)

Pozdrawiam
 
  • ·
  • TS-x70 Pro
  • ·
  • 10 GbE
  • ·
  • 4.3.6.2232 build 20221124
Stary temat, ale teraz ja próbuję...
NAS ustawiony na IEEE 802.3ad. Zarządzalny switch Netgear GS110TP ma ustawiony w LAG CONF LACP. Pokazuje że link UP, ale ja nie mogę dobić się na serwer NAS. Ustawiłem adres stały 192.168.0.254. Qfinder pokazuje mi, że adres serwera to 192.168.0.1, ale jak otworzę w nim konfigurację, to mam prawidłowo końcówkę 254.
Już nie wiem o co w tym biega.
Kable nowe, switch nowy. Wszystko działa i nie działa ;-)Jest może jakaś lista sprzętu który działa z qunapem?Teoretycznie trunk działa w konfiguracji IEE 802.3ad. Tak na kompie jak i na qnapie. Transfer niestety nie przebija bariery 115 KB/s. Więc gdzie te 200 ze specyfikcacji? ;-) Test dysków wykazał 186 MB/s, wiadomo więc, że lepiej nie pójdzie, ale póki co mam nadal wydajność jednej karty sieciowej. Czy ktoś próbował się z tym bawić?Jeszcze jedno pytanie pomocnicze. Czy po zestawieniu trunka, nie powinienem przypadkiem łączyć się na 2 Gbit? Przynajmniej mój komputer tak łączy się ze switchem. Qnap zaś ma to w nosie i wydaje mi się że przy każdej opcji trunka pokazuję połączenie 1 Gbit.
 
Czy masz nowy soft na tym przełączniku ?
http://www.downloads.netgear.com/files/GDC/GS110TP/GS108Tv2_GS110TP_V5.4.2.11.zip

Czy robiłeś jak w manualu ?
http://www.downloads.netgear.com/files/GS108T_GS110TP_SWA_5Nov10.pdf
Strona 19 a zwłaszcza 20 ? - choć jak piszesz, że komp Ci działa .... hmmm ... są w tej samej VLAN ?

Jeszcze jedno pytanie pomocnicze. Czy po zestawieniu trunka, nie powinienem przypadkiem łączyć się na 2 Gbit? Przynajmniej mój komputer tak łączy się ze switchem. Qnap zaś ma to w nosie i wydaje mi się że przy każdej opcji trunka pokazuję połączenie 1 Gbit.
zdaje sie, ze w sofcie 3.x.x tak juz ma >> QNAP NAS Community Forum - Port Trunking - Showing 2 NICS in Resource Monitor
 
  • ·
  • TS-x70 Pro
  • ·
  • 10 GbE
  • ·
  • 4.3.6.2232 build 20221124
Ogólnie na OS X 10.9.1 działa pełną gębą 180-240 MB/s, na serwerze Netatalk 3.05, w qnap os 4.1. (wczesniej był netatalk 2.0.2. Na sambie w Windowsie bez trunka około 85 MB/s, po włączeniu trunka dobija czasem do 125. Nie wiem czy to wina samby czy sterowników do karty. Jak będę miał jeszcze chwilę, to spróbuję z sambą w OS X :)
 
IEEE 802.3ad - Łączenie dynamicznego łącza typu IEEE 802.3ad
W tym trybie interfejsy są łączone w grupę, w której każdy interfejs podrzędny dzieli tą samą przepływność. ¹Zapewnia tolerancję na uszkodzenia i ²równoważenie obciążenia sieciowego. Jeżeli wykorzystujesz switch pomiędzy dwoma łączonych routerami, upewnij się, że ten switch obsługuje standard IEEE 802.3ad Dynamic Link Aggregation z poprawnie skonfigurowanym trybem LACP.

Skąd taki pomysł na takie ustawienie port trunkingu?? I jesteś pewien że twój switch obsługuje to co wyróżniłem??
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
  • ·
  • TS-x70 Pro
  • ·
  • 10 GbE
  • ·
  • 4.3.6.2232 build 20221124
Specjalnie kupiłem właśnie zarządzany switch, GS108Tv2, który obsługuje agregację linków LACP w standardzie IEEE 802.3ad.
Gorzej z Windowsem ;)Płytę mam dość dobrą GIGABYTE, z kartami sieciowymi Realteka. Jest dołączone specjalne oprogramowanie do tzw Teamingu. Można włączyć 3 standardy, jednym jest 802.3ad, ale nie działa to tak jak powinno, z pełną wydajnością.
Miły pan w sklepie testował podobno różne switche ze sprzętem S i jest ogólnie z tym problem. Tam działały tylko 4 rekomendowane przełączniki. Wyniki ze specyfikacji udało im się zaś uzyskać tylko na linuxie. Mi zaś na OS X. Z tym, że trochę głupieje internet. Strony https mają problem z ładowaniem się, tak samo poczta ;) Jakieś zamieszanie na wysokich portach czy coś. Mój OS X to hacintosh, więc może być różnie ;), sterowniki są spreparowane specjalnie do tej płyty i system obsługuje LACP. Muszę jeszcze trochę pokombinować.
 
Ostatnio edytowane:
Sprawdz frmware swtcha i zrob upgrade, bo Netgear tego nie robi ;p
GS110TP & GS108Tv2 Firmware Version 5.4.2.11

New Features:

Added IPv6 management, IPv6 ACL, and IPv6 DiffServ support.

Bug Fixes:

Fixed the issue that SCCD (Smart Control Center Discovery) Utility cannot discover the device when its DHCP lease time has expired.
Fixed the issue that VLAN does not change via RADIUS VLAN assignment unless bring the link down and up.

Known issues:

Port PVID (Switching > VLAN > Advanced > Port PVID Configuration) does not automatically changed back to 1 after its associated VLAN is deleted.
Workaround: Manually change the PVID back to 1.

Limitations:

Combined MAC and IP ACL do not work with double VLAN tagged traffic.

Upgrade Instructions:

Using the Download Link below, download and extract the new firmware to a convenient place such as your desktop. The filename after extracting is GS108Tv2_GS110TP_v5.4.2.11.stk

Download Link: http://www.downloads.netgear.com/files/GDC/GS110TP/GS108Tv2_GS110TP_V5.4.2.11.zip

Please follow the instructions provided in Upgrading GS108Tv2 and GS110TP from 5.0.1.x to 5.0.2.x to upgrade the firmware.

This product includes software code developed by third parties, including software code subject to the GNU General Public License ("GPL") or GNU Lesser General Public License ("LGPL"). As applicable, the terms of the GPL and LGPL, and information on obtaining access to the GPL Code and LGPL Code used in this product, are available to you at NETGEAR's Open Source Code Web page. The GPL Code and LGPL Code used in this product is distributed WITHOUT ANY WARRANTY and is subject to the copyrights of one or more authors. For details, see the GPL Code and LGPL Code for this product and the terms of the GPL and LGPL.

Document Type:
Release Notes
Published 03/06/2014 04:02 AM | Updated 03/06/2014 04:04 AM