Pomoc Usypianie HDD

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Ramzes5

Passing Basics
Beginner
2 Grudzień 2014
20
8
3
QNAP
null
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Oj dawno mnie tu nie było ale i w domu nie bywam często - tak się teraz żyje.
Wgrałem najnowsze Firmware i QNAP TS-251 nie wyłącza dysków cała noc tak jakby indeksuje pliki, lampka pomarańczowa od LAN-u mruga.
Tłucze się okropnie w nocy Żona marudzi dlatego pytam.

Po za tym pytam ponieważ nie użytkuje praktycznie mojego TS-251 (nie zanosi się aby się to szybko zmieniło) ile jest warte w sprzedaży, jest jeszcze na gwarancji. Raczej sprzedam NAS bo szkoda aby stał bez sensu.
Nikt nic nie wie?
Problem jak czytam bywa częściej.
Znowu wyjadę niedługo dlatego czas nagli.
 
Cloud Station
Music Station
Photo Station
SSL myQNAPcloud
Video Station
phpMyAdmin
TwonkyMedia server (to wyłączałem bez zmian)
Reszta to standardowe uługi: FTP, HTTP, mapowanie zasobów w LAN domowym.

Nie mam pojęcia co w tle rzeźbi LAN w Qnap. Ewidentnie procesy serwera nasłuchują porty lub coś je pobudza ze strony LAN/WAN
 
Zrobiłem Backup ponowną minimalizację NAS-a i po ponownym odpaleniu praktycznie na czysto dalej nie chce spać.
Zgłupiałem
No i poradziłem sobie!
W oczekiwaniu na gotowe rozwiązanie odłożyłem lenistwo na bok i dałem sobie radę.
To nie jakaś aplikacja na serwerze nie dawała spać NAS-owi, to jedna z funkcjonalności systemu. Jak w prawdziwej macierzy :hihihi:.

Przyczyną były ciągłe odpytywania kierowane do karty sieciowej serwera ze strony aktywnych końcówek w sieci LAN.
System odpowiadał na zapytania choć niczego więcej nie robił (brak utylizacji CPU, RAM czy LAN). Chodzi oczywiście o zamapowane zasoby pod Windowsem. To Windows w celu utrzymania połączenia okresowo odpytywał serwer meldując swoją obecność.
Nie brałem tego wcześniej pod uwagę. Dopiero teraz o tym pomyślałem.
Teraz aby tego uniknąć zrobiłem sobie skrypt z mapowaniami po uruchomieniu którego zasoby są podłączane do MS Windows.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.