Pomoc Utrata danych - raid 6

jacek - kłopotek

Nowy użytkownik
Noobie
24 Styczeń 2011
3
0
1
Posiadam Q-NAPa TS-659 PRO z macierzą raid 6 (4 dyski). Ok. tygodnia temu koledze w potrzebie porzyczyłem 1 dysk do zrzucenia danych. Wczoraj kiedy podłączyłem brakujący dysk rozpoczęła się odbudowa macierzy. W trakcie przebudowy przez przypadek nacisląłem i zatwierdziłem reset ustawień. Po chwili zorientowałem się, że wszystkie dyski są czyste. Proszę o pomoc w jaki sposób mogę odzyskać dane. Na dyskach straciłem zdjęcia rodzinne z 10 lat i kilka lat pracy zawodowej.

Odpiolem dyski (pojedyńczo) z qnapa i podłączyłem do innego kompa. Program o nazwie Test disk po przeskanowaniu dysków rozpoznaje w nich 4 partycje. Co mam zrobić aby to odzyskać,
Czy wszystkie partycje mam przywrócić czy tylko niektóre. W dyskach są dwie partycie po ok 500mb, jedna 930Gb, oraz czwarta ok 350mb).
Jedna z partycji w/w programie ma zapis md09 i md06.
Błagam pomocy.
 
Witam Cię serdecznie.
Sam fakt zobaczenia, że ktoś odpowiedział na moje błaganie o pomoc uniósł mnie na skrzydłach.
Nic przy dyskach nie robiłem co mogło by uszkodzić lub nadpisać dane. Są w takim samym stanie jak kiedyś. Jeśli byłbyś w stanie mi pomóc to będę bardzo wdzięczny.
 
Na chwile obecną nie znaleziono skutecznej metody "zdalnego" odzyskania danych :(
Fakt niezaprzeczalny: kolega @jacek - kłopotek wykonał kilka niestandardowych działań na macierzy oraz upgrade, który dodatkowo "zawiesił" działalność urządzenia. Wymagany reset całkowicie zdemolował konfigurację.
Ostrzeżenie dla potomnych - jak już coś się namieszało to zostawcie jak jest a nie mieszajcie dyskami po kieszeniach - nie po to są oznaczone numerkami.
Ma ktoś może jakieś doświadczenia odzyskiwania RAID6 na poziomie zdegradowanym (brak hdd) z dodatkową utratą jednego dysku i sformatowanym trzecim ?? większość programów widzi fragmenty plików ale nie potrafi poprawnie ich posklejać.
Próbowaliśmy kilku metod włącznie z próbą sklejenia na innych poziomach i nic z tego.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. utrata danych