Pomoc Utrata danych w bazie danych OpenOffice podczas backapu

Konik

Nowy użytkownik
Noobie
10 Czerwiec 2015
4
1
3
48
QNAP
TS-x69 Pro
Ethernet
1 GbE
Posiadam Qnap QTS 269 Pro (Raid 2x WDred) i mam kika problemów. Głównym jest taki, że mój Qnap podczas większego obciążenia np. podczas robienia backupu przez USB 3.0 na dysk zewnętrzny SMB zaczyna fiksować. W firmie posługujemy się bazą danych działającą pod OpenOffice i w momencie gdy rozpoczyna się backup (większe obciążenie serwera) to pliki bazy danych nie ulegają modyfikacji pomimo zapisu do nich nowych danych. Czyli otwieram bazę, wprowadzam nowe dane, przeglądam rekordy - wpisy są, przełączam się w tą i z powrotem i wszystko jest, zapisuje i zamykam plik bazy danych, potem otwieram go i nowych danych brak. O co chodzi ??
Druga sprawa to błędna obsługa plików o takich samych nazwach (przez sieć SMB) - umieszczonych w różnych katalogach. Podczas operowania na plikach (kopiowanie, przenoszenie, przywracanie, kasowanie) system się po prostu gubi i czasami nie pokazuje plików, które istnieją fizycznie na dysku.
 
Posiadam Qnap QTS 269 Pro (Raid 2x WDred) i mam kika problemów. Głównym jest taki, że mój Qnap podczas większego obciążenia np. podczas robienia backupu przez USB 3.0 na dysk zewnętrzny SMB zaczyna fiksować. W firmie posługujemy się bazą danych działającą pod OpenOffice i w momencie gdy rozpoczyna się backup (większe obciążenie serwera) to pliki bazy danych nie ulegają modyfikacji pomimo zapisu do nich nowych danych. Czyli otwieram bazę, wprowadzam nowe dane, przeglądam rekordy - wpisy są, przełączam się w tą i z powrotem i wszystko jest, zapisuje i zamykam plik bazy danych, potem otwieram go i nowych danych brak. O co chodzi ??
Jaka wersja softu ? Ostatnimi czasy (o ile pamietam) były jakieś istotne poprawki SMB. Teoretycznie sądzę, że jeśli procesor jest na 100% to może być opóźniony dostęp do NASa i może wystąpić przekroczenie czasu. Stąd problem. Jesli dzieje się to tylko podczas backupu to wykonuj go poza godzinami pracy. Jesli to backup istotny to ustaw go do wykonywania w locie wtedy raz wykonany nanosząc same zmiany nie zabija systemu. Musisz niestety pamiętać o ograniczeniach sprzętu.

Druga sprawa to błędna obsługa plików o takich samych nazwach (przez sieć SMB) - umieszczonych w różnych katalogach. Podczas operowania na plikach (kopiowanie, przenoszenie, przywracanie, kasowanie) system się po prostu gubi i czasami nie pokazuje plików, które istnieją fizycznie na dysku.
Niekoniecznie musi to być wina samego NASa, równie dobrze, problem może leżeć po drugiej stronie. Istotne pytanie to jaki masz soft? Może upgrade by się przydał?
 
Druga sprawa to błędna obsługa plików o takich samych nazwach (przez sieć SMB) - umieszczonych w różnych katalogach.
?

Podczas operowania na plikach (kopiowanie, przenoszenie, przywracanie, kasowanie) system się po prostu gubi i czasami nie pokazuje plików, które istnieją fizycznie na dysku.
Chyba jakieś bzdury opowiadasz. Naciśnij F5 i odśwież pliki w explorerze to się pojawią.
 
"Administrator:jakieś bzdury opowiadasz"
No bzdur nie opowiadam i trochę nieładnie odpowiadasz kolego. Ten problem występuje nie tylko u mnie. Jednakże może być to jakiś problem z Netbiosem i Winsem i nie odświeżaniem tego w odpowiedniej chwili. Myślałem, że ustawienie Master Browser na Qunapie da dobry rezultat ale tak się nie stało.

pawurb1978:
Dzięki za odpowiedź - tak też robimy ale sytuacja jest męcząca. Procek nie jest obciążony w 50%, a Ramu mam w zapasie (zainstalowane 3GB) ale i tak nie wykorzystuje 25% Ramu. Soft najonowszy.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
"Administrator:jakieś bzdury opowiadasz"
No bzdur nie opowiadam i trochę nieładnie odpowiadasz kolego. Ten problem występuje nie tylko u mnie. Jednakże może być to jakiś problem z Netbiosem i Winsem i nie odświeżaniem tego w odpowiedniej chwili.
Może. Ale jeszcze nie słyszałem nigdy..
Podczas operowania na plikach (kopiowanie, przenoszenie, przywracanie, kasowanie) system się po prostu gubi i czasami nie pokazuje plików, które istnieją fizycznie na dysku.
To raczej kwestia Twojego klienta.

.
 
.. problem jest też podczas skanowania dokumentów do udziału udostępnionego na Qnapie. 1. Zeskanowany i zapisany plik na qnapie. 2. Otwieram okno ze zmapowanym dyskiem (Windows) i tam ten plik raz się pokazuje, raz nie.. Po skanowaniu przez ok 30 sekund do minuty w ogóle go nie widać w katalogu. I tak na wszystkich kompach w firmie. Z czym to może być problem .. ??