Pomoc Virtualization Station i udostępnianie pulpitu

BB77

Passing Basics
Beginner
6 Lipiec 2020
26
1
3
46
QNAP
TVS-x73
Ethernet
100 Mbps
W Virtualization Station uruchomiłem Windows 10, teraz chciałbym udostępnić ekran lub pojedyncze okna tylko do podglądu dla wybranych użytkowników.
Czy znacie jakiś darmowy lub niedrogi program którym mógłbym to zrobić przy zachowaniu możliwości dodawnia/usuwania praw dostępu ?
Próbowałem VNC ale nie mogę się połączyć przy użyciu standardowych portów 5800/5900.
 
pojedyncze okna tylko do podglądu dla wybranych użytkowników.
Ciekawe jak ? prędzej cały pulpit
a do tego trzeba miec lickę na Windowsie dla RDPa > 2 osób.

Próbowałem VNC ale nie mogę się połączyć przy użyciu standardowych portów 5800/5900.
Tutaj gratulacje dla QNAPa za beznadziejne ukrycie ważnej informacji :

upload_2020-7-7_21-15-38.png


upload_2020-7-7_21-16-28.png


działa nawet za pomocą darmowego TightVNC viewera.
 
ok, dziękuję tylko że rozwiązanie Qnap które pokazaliście powyżej:
1) nie chce iść po SSL
2) nie mogę przydzielić praw user np. tylko do wyświetlania

wcześniej miałem zainstalowanego TeamViwera, ale licencja którą kupiłem wygasła a teraz to jakieś koszmarne pieniądze chcą.
Próbowałem też AeroAdmin, dobre narzędzie ale jeszcze dużo czasu upłynie zanim nie będzie miało błędów eliminujących go.
Myślę teraz nad VLC aby streemować tylko wybrane okna tylko że nigdy tego nie robiłem więc też nie wiem czy mogę nadawać prawa dostępu czy poszczególnych odbiorców.
 
Gdyż uruchamiam program który generuje mi różne dane w wielu oknach. Każde okno zawiera dane dla różnych grup uprawnień. Muszę więc okna przypisać do użytkownika.
Dostęp do całego pulpitu może mieć tylko administrator.

Do tej pory używałem TeamViwer i 5 hostów, po jednym dla każdej grupy uprawnień. Niestety sam TeamViwer ma dość ubogie możliwości definiowania uprawnień.
 
Tak:
TeamViwer ale jest bardzo drogi.
AeroAdmin, tylko że jest jeszcze niedopracowany. np user zmieniając rozmiar swojego okna lub sposobu wyświetlania pomimo braku uprawnień potrafi doprowadzić do kaskady okien na host ;) jest parę innych elementów które nie powinny mieć miejsca w płatnym oprogramowaniu.

Myślałem aby okna odpalać na różnych wirtualnych pulpitach ale tego VNC też nie ogania ;)

Teraz testuję VLC aby robić streeming każdego okna osobno. Dopiero zaczynam więc nie mam pojęcia czy to się uda vs. prawa użytkowników.

Używał ktoś OpenMeeting, czy jest tam udostępnianie pulpitów ? Jak to działa na QNAP ?
 
Udostępnianie jednego okna to przede wszystkim RDP i licencja CAL. Albo Citrix XenApp. Innych rozwiązań nie znam. A te wymienione są drogie.

VNC zainstalowane na VM powinno działać, chyba że coś Ci porty blokuje albo źle przypisałem interfejs sieciowy dla LAN. Właściwie musi działać tylko daj inne porty niż standardowe.
 
Czytam o OpenMeeting i spróbuję jeszcze z nim powalczyć, a jak nie to wrócę z pokorą do AeroAdmin.
Uruchomiłem w końcu VNC tak jak na powyższych screenach tylko mam jeden problem. Jak zmusić VNC aby łączył się po SSL?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Guacamole