Pomoc Virtualstation - problem

dream7

Nowy użytkownik
Noobie
22 Lipiec 2019
6
0
1
46
QNAP
TS-409U
Ethernet
1 GbE
Panowie, poratujcie, znikneła mi maszyna virtualna po aktualizacji virtualstation.
Widzę że mam plik img czyli dysk wirtualnej maszyny. Jak mogę przywrócić ją do życia?
 
Pewnie czekać na poprawkę. Ja w między czasie zgłosiłem w helpdesku ten problem. Tobie też sugeruje to zrobić.
Połączono posty:

zgłosiłem, nie wiem czy próbować czy juz zaprzestać i czekać.
Połączono posty:

Dostałem odpowiedz że chcą wejść na qnapa zdalnie i pogrzebać. Czy tez tak dostałeś?
 
To jest jakiś dramat. Wyczyściło mi wszystkie wirtualki.
Spokojnie, powinny zostać ci pliki *.img Je normalnie podepniesz i uruchomisz virtuale. Zrób sobie kopie w razie w i podpinaj. Czyli zakładasz nową maszynę wirtualną, tutaj miałem w ustawieniach problemy, ale wybrałem generic system a procesor pasthroo i podpiąłem dysk do virtuala z tego iso. Ruszyło :) działa
 
Spokojnie, powinny zostać ci pliki *.img Je normalnie podepniesz i uruchomisz virtuale. Zrób sobie kopie w razie w i podpinaj. Czyli zakładasz nową maszynę wirtualną, tutaj miałem w ustawieniach problemy, ale wybrałem generic system a procesor pasthroo i podpiąłem dysk do virtuala z tego iso. Ruszyło :) działa
A możesz jeszcze bardziej szczegółowo ?
mam .img i do tego kilkanaście migawek. Montuje IMG, ale maszyna nie wstaje. Zatrzymuje się na "bootkign from hard disk"
 
Maszynę wirtualna można uruchomic z commandline qnapa przez virsh bez potrzeby reinstalacji czegokolwiek do momentu poprawki
1. logujemy się putty
2 uruchamiamy virsh
3. list ---all dostajemy listę maszyn
4. start <nazwa maszyny z poprzedniej listy>
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Home Assistant
  2. FAQ - Hot-fix QVS 4.0.0.226 brak maszyn wirtualnych na liście interfejsu VS
  3. virtualna
  4. qfiling
  5. ts-453
  6. https://forum.qnap.net.pl/threads/hot-fix-qvs-4-0-0-226-brak-maszyn-wirtualnych-na-liście-interfejsu-vs.40945/