Pomoc WebTool Easy installer for QNAP jak zainstalować

djtc

Nowy użytkownik
Noobie
4 Maj 2016
7
1
3
44
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Witam
Moje pytanie dotyczy metody instalacji WeebTool 4 Plex na QNAP.
Żeby zadziałała wtyczka to muszę ją skopiować do katalogu
/share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/PlexMediaServer/Library/Plex Media Server/Plug-ins/
który wymaga większych uprawnień
Co należy zrobić aby móc dodać taką wtyczkę.
Chciałem ustawić opisy filmów i plakaty aby były pobierane w PLEX z Filmwebu ale ten dodatek wymaga instalacji WebToola żeby było prościej.
Tylko, że WebToola żeby wgrać potrzebne uprawnienia i dostęp do tych że katalogów.
po SSH mogę podejżeć strukturę ale nie mogę kopiować plików.

Bash:
cp /share/Multimedia/WebTools.bundle /share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/PlexMediaServer/Library/Plex Media Server/Plug-ins/
mv /share/Multimedia/WebTools.bundle /share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/PlexMediaServer/Library/Plex Media Server/Plug-ins/

daje mi błąd
cp: target `Server/Plug-ins/' is not a directory

mv: can't rename '/share/Multimedia/WebTools.bundle': No such file or directory
mv: can't rename '/share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/PlexMediaServer/Library/Plex': No suchfile or directory
mv: can't rename 'Media': No such file or directory

Z góry dzięki za pomoc.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.2.1270 Build 20200410

Model serwera: QNAP TS-453A
 
Nie zgadzam się z stwierdzeniem że musisz instalować WebToola aby mieć FilmWeb.

Wystarczy wrzucić FilmWeb tutaj:
upload_2020-4-21_9-47-33.png


Trzeba pamiętać że ścieżka u Ciebie może się trochę różnic od mojej.

Ja robię to przez WinSCP. Może musisz nadać chmody na katalog.
 
Też robiłem przez WinSCP tylko że w WINSCP w katalogu
CACHEDEV1_DATA nie mam .qpkg widocznego

Może coś trzeba w Qnap ustawić żeby można było działać.
Mam wyłączone konto admin to oryginalne i mam nowe admin powiedzmy pod nazwą Jozek
Ale włączyłem admina i to samo
nie mam nic widocznego
 
Zmieniłeś chmody? Wybierz właściwości folderu i dodaj do niego dostęp do zapisu.
OK
Brak możliwości, ale teraz WinSCP z konta admin tego głównego odpalony i przekopiowałem WebTool tylko powiedz mi chmod 755 nadac na katalog WebTool po skopiowaniu czy na konkretny plik?
U mnie problemem jest to że wyłączyłem konto admin a używam innego na jego miejsce. i wszędzie jako właściciel wyświetla admin i drugi admin np Jozek nie moze wykonywać niektórych operacji. np Level1
 
Mam wyłączone konto admin to oryginalne i mam nowe admin powiedzmy pod nazwą Jozek
A jak zalogujesz się na to oryginalne konto admin i spróbujesz skopiować?
upload_2020-4-21_10-46-49.png


Jeśli robisz to pod ssh to uwaga na spacje w nazwach katalogów/plików - powinny być one poprzedzone '\'. Możesz też użyć przycisku <TAB> do podpowiadania nazwy katalogów/plików w ssh - wtedy spacje są poprzedzane '\' jak na screenie.
 
Odpaliłem już WebTool jednak muszę tylko z konta admin bo jest właścicielem nie mogę z innego. chyba że wiesz jak przemianować z admin na inne żeby ktoś inny był właścicielem w szczególności plików systemowych.
Tak czy inaczej Dzięki za pomoc bo naprowadziłeś sporo. a o właścicielu nawet mi nie przyszło do głowy że może mieć wpływ skoro grupa Administrator
 
Chciałem mieć polskie info do filmów bo te ich tłumaczenia tytułów to zgroza Woman's of Mafia. Potem chce cos znalezc i nie moge.
A może masz lepsze rozwiązanie na polskie opisy do filmów Bo TMDB jest po polsku na www a wtyczka nie ma polskiego.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. filmweb