Pomoc Wirtualna maszyna nie wstaje

Tomek0

Entry Technician
Q Associate
15 Styczeń 2019
43
2
8
36
QNAP
TS-x70U-RP
Ethernet
100 Mbps
Witam,
Dzisiaj przy próbie włączenia VM ( po restarcie) efekt był taki jak z filmiku z linka -
Link: https://drive.google.com/file/d/15wb5UqO_hBYqJnXgBcsLTEAv2_L3dK4M/view?usp=drivesdk
). Postanowiłem postawić obok kopię VM, ale ku mojemu zdziwieniu ostatnia kopia jest z 6 marca. Co za tym idzie zostały utracone dane w programie księgowym Subkiekt GT z dwóch dni. Czy jest jakaś szansa na włączenie maszyny i skopiowanie chociaż archiwum z subkiekta (archiwizacja robiona dzisiaj przed restartem Qnapa) i skopiowania do programu na działającej kopii VM?

System wirtualnej maszynie to W7 Pro
 
Po pierwsze, zrób klon - nigdy nie zaszkodzi.
Po drugie, zobacz jakie masz opcje dostępne pod ikonką zasilania (pierwsza z lewej). Jeśli będzie możliwość wyłączenia maszyny (albo jej kopii) to spróbuj ją wyłączyć i włączyć.
 
Faktycznie - spróbuję zrobić klon nie z BA a z niedziałającej maszyny. Wyłączyłem maszynę i przy próbie włączenia mam "błąd 2".

@Piegers nie rozumiem pytania 1. Co do drugiego to nic się nie wydarzyło. Dyski cały czas pracowały.
 
upload_2019-3-8_17-3-59.png
 
  • Wow
Reakcje: Penerros
Okay rozumiem ;) Jak pewnie można się domyślić jedyne kopie były robione na Qnapie, ale nie to było problemem tylko brak tworzenia automatycznych kopii przez ostatnie dwa dni ( wyślę logi z błędami jakie występowały przy próbie robienia kopii). Natomiast ewiedentym błędem było brak kopiowania archiwizowanwgo pliku z programu subiekt
 
Niestety klonowanie nie zdaje egzaminu, a przy próbie eksportu wyskakuje błąd - brakuje Wszystkich plików VM. Sprawdź lokalizację dysków (3305). Co do logów - taki błąd wyskoczył przy automatycznej próbie tworzenia kopii zapasowej 7 marca - Backup task [Subiekt_GT] (to /VM_BU/Subiekt GT_backup) failed. qemu-img: Could not open '/share/VM/Subiekt GT/Subiekt GT.1551657662': Could not open '/share/VM/Subiekt GT/Subiekt GT.1551657662': No such file or directory

A przy próbie tworzenia migawki (3 godziny wcześniej) - Failed to create snapshot: VM Subiekt. integrity of disk chainX-(/share/VM/Subiekt GT/Subiekt GT.1551843017] may be corrupt

Tak sobie myślę czy mogę zamienić (skopiować) pliki z innego dnia (snapshot) jako miejsce obrazu dysku twardego. Taka myśl powstała ponieważ foldery różnią się ilością plików. Czy wszystko mi się wysypie już do końca i nawet nie będę mógł otworzyć VM utworzonej obok obecej za pomocą kopii zapasowej.
 
A przy próbie tworzenia migawki (3 godziny wcześniej) - Failed to create snapshot: VM Subiekt. integrity of disk chainX-(/share/VM/Subiekt GT/Subiekt GT.1551843017] may be corrupt
Miałeś utratę zasilania? Wyłącz cachowanie dysków.
 
Nie kasowałęm snapów - Obecnie są wyłączone bo naczytałem się, że w Qnapie robią więcej złego niż dobrego. Co do utraty zasilania to jest UPS przed dyskiem. Trudno, księgowy straci archiwum z dwóch dni. Jest nauczka na przyszłość.
 
Nie kasowałęm snapów - Obecnie są wyłączone bo naczytałem się, że w Qnapie robią więcej złego niż dobrego.
Też nie uzywam snapów na QNAP'ie. Powodowały mi utratę danych na dyskach. Coś QNAP słabo sobie radzi ze snapshotami.
Masz jakies zrodlo gdzie to czytales?
 
Mały off-top: też mam negatywne odczucia po użyciu migawek na qnap. Docelowo chciałem je wdrożyć jak jedno z zabezpieczeń przed cryptolockerami na zasobach współdzielonych ale problemy z ich kasowaniem (czasami miejsce wolne nie było przywracane) zniechęciły mnie skutecznie. Wszędzie StaticVolume i cykliczny backup.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. subiekt