Witam wszystkich!

Max58

Nowy użytkownik
Noobie
4 Styczeń 2016
0
1
3
48
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Po utracie danych z 2 dysków bez Raid czas na bezpieczniejsze rozwiązania.


pozdrawiam
Max58
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Witaj!

No tak racja... odzyskiwanie... ale jak usłyszałem o cenach to masakra a za telewizorem stoi i działa w zapomnieniu DS212J raid 2x2T prawie puste :(
Po zakupie 3 lata temu strasznie wnerwiał mnie ten system i go zostawiłem... a teraz czas przeprosić i rozwinąć kolekcję - mysle o Ds716+

pozdro
Max58
 
Bez jaj :) też się wali ten sposób...:)? to jak tu zdjecia i rodzinne pierdoły przechowywać ???
 
no ok a backup na czym na papierze...:)
 
zdjecia 2 TB i trochę dokumentów - mam problem bo to nie mało a juz trochę poszło...e las
 
Ostatnio była świąteczna promocja i skorzystałem z Cloud Amazon Drive i za 5 funtów wykupiłem sobie nieograniczoną przestrzeń na dane. Więc też tam trzymam kopie zdjęć, dokumentów i mp3 kolekcjonowanych od lat. Wiec jest tych danych już których posłałem ponad 1 TB.
Jeszcze do tego mam porozrzucane kopie na kilku kontach emailowych w google drive, plus na dwóch odrębnych dyskach zewnętrznych, na drugim qnapie i dwóch laptopach. Nie wiem czy nie przesadziłem z kopią, ale bezpieczeństwo to WAŻNA rzecz!

Więc proponuje Tobie zrobić to samo...
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Dzięki wielkie za wszystkie porady i sugestie - na pewno się do nich zastosuję !...a tym czasem właśnie dobieram się do DS716+/ 2x3TB Red - zamontowałem dyski wgrałem system i zdurniałem do reszty...no bo kurna :) tak naprawdę od czego i w jakiej kolejności zacząć. Przeczytałem chyba wszystki pomoce S, wiekszośś waszych postów i doszedłem do wniosku że zrobiłem bardzo źle :) Za dużo wiedzy na raz i pokićkałem w głowie chyba wszystkie tematy :-( Prosze o podpowiedz gdzie zacząć pytać o następujące tematy...

  • DS 716+ został kupiony( użytek tylko domowy) po to aby : archiwizować zdjęcia/filmy, dokumenty inne domowe pierdoły
  • podobno mozna uruchomić BT do filmów tak aby nie męczyc komputera
  • udostepnic rodzinie dostep zewnetrzny do niego i mozliwosc ogladania fotek filmow
  • drugi stary ds212j - chce postawic w innym miescie 20 km od domu do backapu niektorych czesci np foteki rodzinnych filmow czy VPN to odpowiednie rozwiazanie
  • ustawiłem Raid 1 do 1 jesli dobrze zrozumiałem - czy robic teraz dodatkowo partycje i jak ?
  • chmura - fajnie jest ładowac bezposrednio z komóry zdjęcia do niego a bedąc za granica przegladac zawartosc
  • odpowiednie zabezpieczenie sieci
  • i w koncu podłaczyc pod tv tak aby cieszyc sie tym co zassało w BT
to i tak tylko czesc ale chyba najwazniejsza - powinienem dac chyba sam rade ale tak jak pisałem zakreciłem sie strasznie i nie chce popełnic błedow w kolejności.
Z góry dziekuje za wyrozumiałosc i pomoc


pozdo
max58