Witam

spj

Nowy użytkownik
Noobie
23 Wrzesień 2014
0
1
2
44
QNAP
TS-x19P II
Ethernet
1 GbE
Hej, mam na imię Paweł i jestem z Trójmiasta, aby formalności stało się zadość postanowiłem się przywitać :D
Od prawie 3 lat jestem posiadaczem QNAPa TS-119P II z dyskiem BARRACUDA 3TB ST3000DM001 (który śmiga sobie w sieci 1GB LAN z 1 kompem stacjonarnym i 3 lapkami), po zakupie przeprowadziłem aktualizację systemu do ówcześnie panującej 3.8.1 Build 20121205 i na tej wersji "jadę" aż do dziś z paroma włączonymi rzeczami: HTTP, FTP, minidlna (od kolegi beny z postu Qnap TS-109 ogranicza Samsunga w oglądaniu MKV | QNAP Polska - Oficjalne forum wsparcia technicznego QNAP Club) i autorun (dla minidlna) i inne.
I wszystko byłoby OK, gdyby nie fakt, iż żonie do pracy zaczęła być potrzebna JOOMLA. Myślę nic prostszego, przecież w pakietach QPKG widziałem to swego czasu, więc doinstaluję. No i jakie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że już tego tam nie ma.
Kupiłem dysk bliźniaczy do podłączenia przez port na tyle QNAPa i stoję przed decyzją jak zrobić update do najnowszej wersji (teraz pokazuje mi, że to 4.1.4 Build0910T), aby nie stracić danych, które posiadam na dysku. Poczytałem różne posty z forum dot. tego zagadnienia i dochodzę do wniosku, że przełożę dyski i na tym pustym postawię nowy aktualny system, a potem zgram na niego wszystko ze starego i ustawię co trzeba, a następnie może włączę tryb Q-RAID 1 i zobaczę czy jest tego warty.
Najbardziej zależy mi na udostępnianiu filmów na telewizory (SAMSUNG) z obsługą polskich napisów oraz przewijania i co najważniejsze wznawiania od miejsca w którym ostatnio skończyłem oglądać. Ciekawe czy jest godny następca do mojego obecnego minidlna (jeszcze raz dzięki dla kolegi beny za kompilację)?!
To chyba tyle

Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum i startuję wg instrukcji kaktusa:
Wiedza - Firmware upgrade QTS - savoir vivre | QNAP Polska - Oficjalne forum wsparcia technicznego QNAP Club
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Cześć !
Zasadniczo tu się witamy :) Na pytania zapraszam do innych (odpowiednich) działów.
 
Hej!
Uważam powyższe za przywitanie się.
W sumie żadnego pytania nie zadałem, a to zdanie zakończone "?!" uważam za coś w stylu pytania samego siebie.
Jak utknę, to będę się odzywał w odpowiednim wątku :)