Pomoc Wybór odpowiedniego woluminu na dysku 2TB w TS-251

radzio6

Passing Basics
Beginner
26 Kwiecień 2012
11
1
8
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam,

Do swojego NASa zakupiłem dysk 2TB WD RED i czeka mnie migracja z dsyku 320 GB ;)
O ile migracja nie powinna być problemem to zastanawiam się jaki wolumin utworzyć na nowym dysku. Obecnie używam woluminu statycznego ale nie mam możliwości robienia migawek i zastanawiam się czy na nowym dysku nie zrobić woluminu grubego.
Generalnie NAS służy do rejestracji obrazu z 1 kamery HD (przydzielone na to będzie 400GB) oraz jako dysk sieciowy dla backupów stacji w domu oraz magazyn zdjeć i multimediów. Po sieci odtwarzane media przez DLNA. W przyszłości może jakaś nieduża maszyna wirtualna po dołożeniu RAM.
NAS będzie pracował z 1 dyskiem a backupy będą wykonywane okresowo na dysk zewnętrzny.

Pierwotnie myślałem, że po prostu sklonuję mniejszy dysk na większy i po sklonowaniu rozszerzę partycjęale wtedy chyba dalej pozostanie wolumin statyczny?

Poza tym ciekawi mnie jedna rzecz czy w przypadku utworzenia woluminu grubego dostęp do danych po wyjęciu dysku będzie taki sam jak na woluminie statycznym? Tzn wyciagam dysk na którym jest wolumin gruby podłączam przez adapter sata-usb i widzę system system plików np ext4 i moje dane? Oczywiście brak szyfrowania itp.


Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.2 Build 20161214
Model serwera: QNAP TS-251
 

Mogą Cię zainteresować