Pomoc Wybudzanie komputera PC w lokalnej sieci wspólnej z serwerem QNAP via Qbelt vpn

Martin_80

Entry Technician
Q Associate
28 Wrzesień 2019
55
6
8
QNAP
TS-x53Be
Ethernet
1 GbE
Jak w temacie mam problem z wybudzeniem komputera pc z sieci lokalnej via Qbelt vpn. Będąc np na wakacjach odpalam sobie na laptopie qbel vpn, łączę się z moim serwerem qnap, widzę dzięki temu urządzenia lokalnie, ale niestety nie mogę wybudzić komputera stacjonarnego wysyłając magic packet. O dziwo ten WOL działa jak jestem wpięty fizycznie w lokalną sieć. Co tutaj może być nie tak?
 
Wyłączyłem totalnie Firewall qnap, i WOL też nie działa. Dopiero jak przełączę się fizycznie do sieci lokalnej w której jest serwer qnap i desktop który chcę wybudzić, nagle WOL działa.
Przy okazji screenshot z ustawień mojego firewall poniżej:
1716805479749.png
 
a doczytac jak działa WOL to nie łaska ?
WOL działa jako broadcast, VPN jest zaporą dla broadcastu , więc zwyczajnie to nie zadziała.

VPN musiałby działać w trybie MOSTKA/Bridge'a do sieci lokalnej gdzie jest budzone urządzenie.
Połączono posty:

prościej moim zdaniem na QNAPie bądź innym urządzeniu posadzić stronę w PHP która będzie odpalać WOLa do żądanego urządzenia.

A Twój router czasem nie potrafi wysłać pakietu WOL ?
 
  • Lubię to
Reakcje: jerry1333
a doczytac jak działa WOL to nie łaska ?
WOL działa jako broadcast, VPN jest zaporą dla broadcastu , więc zwyczajnie to nie zadziała.

VPN musiałby działać w trybie MOSTKA/Bridge'a do sieci lokalnej gdzie jest budzone urządzenie.
No to właściwie dzięki VPN mam taki mostek, bo widzę lokalne urządzenia tak , jakbym był w lokalnej sieci, tj drukarka online, i inne komputery, wg ip np 192.168.1.x. Więc nie rozumiem w czym jest przeszkoda.
Router który posiadam to zwyczajny Orange FunBox 3.0
Mój cel to wybudzanie z zagranicy komputera w sieci lokalnej w Polsce, w której jest również serwer Qnap VPN, ....w ten sposób mogę używać mój workstation PC via "remote desktop".
 
Super sprawa, działa pięknie.
Dla zielonych jak ja, mała podpowiedż:
Klikamy na zakładkę "Explore" w appce "Container Station" >>>>potem wklepujemy wyszukiwanie "seriousm4x".>>>Instalujemy dockera. Następnie w ustawieniach edit, albo podczas instalacji, klikamy na pcję "network" add. Musimy nadać port, w moim przypadku musiałem nadać osobny nr ip dla serwera dockera jak na zdjęciu poniżej.

1718913802100.png


1718913962210.png


1718913720305.png
 
  • Lubię to
Reakcje: wac_ns i Kong
daj jeszcze screena z aplikacji samej żeby ludzie uwierzyli ;)
Czyżby nowy poziom wschodniej kultury podejrzliwości? Cóż, jeśli chodzi o ożywianie tego forum, może rzeczywiście przydałoby się trochę więcej wiary w dobre intencje użytkowników. Ale skoro wątpisz, proszę bardzo - załączam screena. Może teraz forum odżyje. 😉
W moim przypadku byłem totalnie zielony w temacie Dockerów. Fajnie, że dostałem tutaj pierwsze wskazówki. W końcu mogę wybudzać lokalny komputer w domu z dowolnego miejsca na świecie w ramach "remote desktop".

1718915164069.png
 
Czasem to się uda, a czasem nie...

Wczoraj testowałem z dużą pomocą SiewcyRyżu (stokrotne dzięki) te wszystkie kombinacje i w końcu stanęło na tym, że czasem starszy sprzęt, choć markowy i z dobrej półki nie zawsze musi działać z takimi ficzerami.

Suma sumarum stanęło na tym, że chyba taniej będzie nabyć inteligentne gniazdko 230 V i w biosie wymusić odpalanie po zaniku prądu i masz , co chciałeś :)

S.
 
Obie moje karty wspierają ja nie używam ale gdzieś mi się obiło że na płycie w biose trzeba aktywować S5 czy C5 może albo pewnie pozwolić urządzeniom na PCI lub USB na wyburzanie/uruchamianie kompa czy protokół nie bazuje na adresach MAC czasem?

Zrzut ekranu 2024-06-25 214013.png
Zrzut ekranu 2024-06-25 214036.png