Pomoc Wybudzanie komputera PC w lokalnej sieci wspólnej z serwerem QNAP via Qbelt vpn

Martin_80

Entry Technician
Q Associate
28 Wrzesień 2019
53
3
8
QNAP
TS-x53Be
Ethernet
1 GbE
Jak w temacie mam problem z wybudzeniem komputera pc z sieci lokalnej via Qbelt vpn. Będąc np na wakacjach odpalam sobie na laptopie qbel vpn, łączę się z moim serwerem qnap, widzę dzięki temu urządzenia lokalnie, ale niestety nie mogę wybudzić komputera stacjonarnego wysyłając magic packet. O dziwo ten WOL działa jak jestem wpięty fizycznie w lokalną sieć. Co tutaj może być nie tak?
 
Wyłączyłem totalnie Firewall qnap, i WOL też nie działa. Dopiero jak przełączę się fizycznie do sieci lokalnej w której jest serwer qnap i desktop który chcę wybudzić, nagle WOL działa.
Przy okazji screenshot z ustawień mojego firewall poniżej:
1716805479749.png
 
a doczytac jak działa WOL to nie łaska ?
WOL działa jako broadcast, VPN jest zaporą dla broadcastu , więc zwyczajnie to nie zadziała.

VPN musiałby działać w trybie MOSTKA/Bridge'a do sieci lokalnej gdzie jest budzone urządzenie.
Połączono posty:

prościej moim zdaniem na QNAPie bądź innym urządzeniu posadzić stronę w PHP która będzie odpalać WOLa do żądanego urządzenia.

A Twój router czasem nie potrafi wysłać pakietu WOL ?
 
  • Lubię to
Reakcje: jerry1333
a doczytac jak działa WOL to nie łaska ?
WOL działa jako broadcast, VPN jest zaporą dla broadcastu , więc zwyczajnie to nie zadziała.

VPN musiałby działać w trybie MOSTKA/Bridge'a do sieci lokalnej gdzie jest budzone urządzenie.
No to właściwie dzięki VPN mam taki mostek, bo widzę lokalne urządzenia tak , jakbym był w lokalnej sieci, tj drukarka online, i inne komputery, wg ip np 192.168.1.x. Więc nie rozumiem w czym jest przeszkoda.
Router który posiadam to zwyczajny Orange FunBox 3.0
Mój cel to wybudzanie z zagranicy komputera w sieci lokalnej w Polsce, w której jest również serwer Qnap VPN, ....w ten sposób mogę używać mój workstation PC via "remote desktop".