Pomoc Wykrywanie drukarki w QTS

badziewiak

Enterprise Admin...
Q's Architect
3 Marzec 2015
778
165
43
49
Gliwice
QNAP
TVS-871
Ethernet
1 GbE
Chciałbym podłączyć drukarkę do wirtualnej maszyny, ale QTS jej nie wykrywa (Canon MF4320d). Pod linuxami normalnie działa. Czy jest jakaś możliwość, aby wykryło to jako jakikolwiek sprzęt podłączony do USB? Gdy wpinam do tego samego przedłużacza pendrive, to jest bez problemu wykrywany. Drukarka już nie (jest włączona).
 
Nic mi nie wykrywało. Zapaliła mi się "lampka" i wyeliminowałem przedłużacz 1,8m. (ten przy samym NAS, choć był sprawny, bo pendrive hulał). Drukarka jest widziana przez QTS. Najwyraźniej przekroczyłem dopuszczalną długość kabla. Mam tylko problem z wirtualną maszyną na windzie, bo pomimo podłączenia jej do maszyny, nie widać jej tam. Będę walczył dalej.
Dzięki za zainteresowanie. Jeśli nie poradzę sobie, poproszę o pomoc jeśli można. Chyba że masz jakieś sugestie. Sterowniki na wirtualnej są zainstalowane.
Jest wprawdzie temat USB scanner server: got it working on Qnap [Update 20110427] - Page 2 - QNAP NAS Community Forum, być może najlepszy jaki może być, ale najpierw sprawdzę wirtualną maszynę na windzie, bo się najprościej konfiguruje.
No i poszło. Po zainstalowaniu sterowników na vm i restarcie maszyny nie było widać urządzenia. Kolejny raz zrestartowałem vm i zadziałało.
Niby działa, ale po uśpieniu NAS jest problem z przywróceniem sieci na VM. Chyba spróbuję zainstalować coś na samym QTS.