Pomoc Wymiana dysków o różnych cache.

Kamil84

Network Architect
Q's Professional
28 Listopad 2012
346
6
81
28
Warszawa
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Witam
Drodzy potrzebuje drobnej porady. Mam TS-453D, a w nim dyski:
wnęka:
1: SSD WD RED 500GB
2 i 3: 2x HDD 4TB Seagate Ironwolf 64 MB (RAID1)
4: HDD 4TB Seagate Ironwolf Pro 128 MB
Dysk we wnęce 3 w RAID1 zaczyna zgłaszać błędy i będę chciał go wymienić. I teraz pytanie, czy mogę do obecnego RAIDu (dyski z 64 MB cahce) przełożyć dysk z 4 zatoki, który ma 128 MB ? Czy takie mieszanie ma jakieś negatywne skutki ?
Pyt. 2 Czy innej marki mogę kupić HDD ? (z innego wątku czytałem, że tu nie ma problemu, z różnymi markami, ale dopytuję)
Głównie zależy mi na przesunięciu dysku z 4 do 3 zatoki, bo SSD będę chciał wywalić i dlatego chciałbym kupić dwa nowe HDD, żeby zrobić kolejny RAID1 lub pojedyńczo.
Dzięki za wszelkie info.
 
W RAIDach (0,1, 5 itd) ważna jest pojemność - taka sama bądź większa.
To że dyski bedą takich samych producentów - to tylko dobra PRAKTYKA - funkcjonalnie nic to zmienia.

I teraz pytanie, czy mogę do obecnego RAIDu (dyski z 64 MB cahce) przełożyć dysk z 4 zatoki, który ma 128 MB
A są na nim dane ? bo dołączenie go do RAID-1 oczywiście go NADPISZE.

Cache wewnętrzny dysku twardego nie ma nic wspólnego z qnapem - wymieniasz dysk i tyle w temacie.
 
A są na nim dane ? bo dołączenie go do RAID-1 oczywiście go NADPISZE.
Tak są. Ale będzie wyczyszczony, nie o dane chodzi, tylko czy tak można - z różnym cache i że jeden to Pro a drugi nie.

Cache wewnętrzny dysku twardego nie ma nic wspólnego z qnapem - wymieniasz dysk i tyle w temacie.
No to super wiadomość, będę działał.


Sent from my Xiaomi 14 pro
 
  • Lubię to
Reakcje: jerry1333

Mogą Cię zainteresować

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. IronWolf