Pomoc Wymiana routera

Damian

Persona grata!
Q's Architect
22 Styczeń 2016
742
3
170
43
QNAP
TVS-x71
Ethernet
802.11ad
Cześć,
temat nie związany stricte z Qnapem. Mam router Netgear Nighthawk R8000P, który okazuje się że ma wadę fabryczną. Nie można aktualizować na nim FW. Zastanawiam się na jaki go wymienić. Fajnie by było jakby;
- starczył na dłużej,
- WiFi6,
- możliwość podmiany FW na jakiś inny np. OpenWRT, DD-WRT, itd.,
- mieszkanie w bloku, więc niekończenie zasięg jest priorytetem,
- myślałem o jakimś chińskim mini pc z pfSense,
- na pewno nie NetGear.

Ktoś coś poleci?
 
Pierwsza propozycja jest bardzo dobra. Pytanie czy chcesz wydać tyle kasy na router? Jeżeli tak, to bier to co wyżej.
Tańsza propozycja, a równie dobra to np https://allegro.pl/oferta/mikrotik-routerboard-hap-ac3-d53ig-5hacd2hnd-10591476872

Jedyny minus tych mikrotików to mierne zasiegi/transfery po wifi. Ale tutaj zawsze można dołożyć access point jeżeli uznasz ze brakuje ci prędkości po wifi.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
@Damian nie
Jaki masz budżet i czy WiFi 6 to konieczność?
Budżet to raczej nie problem. Chciałem coś na dłużej. Czytałem, że mikrotik jeszcze nie wprowadził do swojej oferty routerów z WiFi6.

Poor wireless Speeds on RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN - MikroTik
Tak tylko to zostawię.
Dodam tylko ze dużo tańsza konkurencja, typu tenda, asus, tplink, przebije te w/w mikrotiki tak ze 2x jeżeli mowa o prędkości wifi na 5ghz na bardzo dobrym/dobrym zasięgu.

Mikrotik jest mniej więcej 4-5 lat wstecz, jeżeli mowa o wifi.
Z tym że jest to jego jedyna "wada".
Mam na co dzień do czynienia z routerami tej firmy i zapewniam ze jest to najlepszy wybór w tej cenie.
 
@Damian nie
Jaki masz budżet i czy WiFi 6 to konieczność?
Budżet to raczej nie problem. Chciałem coś na dłużej. Czytałem, że mikrotik jeszcze nie wprowadził do swojej oferty routerów z WiFi6.

Poor wireless Speeds on RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN - MikroTik
Tak tylko to zostawię.
Dodam tylko ze dużo tańsza konkurencja, typu tenda, asus, tplink, przebije te w/w mikrotiki tak ze 2x jeżeli mowa o prędkości wifi na 5ghz na bardzo dobrym/dobrym zasięgu.

Mikrotik jest mniej więcej 4-5 lat wstecz, jeżeli mowa o wifi.
Z tym że jest to jego jedyna "wada".
Mam na co dzień do czynienia z routerami tej firmy i zapewniam ze jest to najlepszy wybór w tej cenie.
No nie zgodzę się kochany.
Mieszkam na drugim piętrze, obok mnie (niech policze) 6 klatek w bloku i nadal jest WiFi z tego mikrotika bez zewnętrznych anten. Także sorry, ale miałem zew. anteny Interline podłączone kiedyś do starego WRT54GL i miały gorszy zasięg od tego MT.
 
Gratuluje ze masz teraz lepszy sygnał niż 15 letni router który był w segmencie cenowym w granicach 200zl.
Również miałem do czynienia ze sprzętem mikrotika. Wiem jakie ma osiągi po wifi.
Zresztą, proponuje sprawdzić testy na youtube, czy poczytać forum z problemami podobnymi do tego który linkowałem wyżej.

To też nie jest tak ze te prędkości są jakieś dramatyczne. Absolutnie NIE. Ale są o połowę gorsze niż budżetowe routery. (tenda, asus, tplink)
Na nich osiągniesz po Wifi 5ghz/Wifi6 powyżej 600 mbps. W mikrotiku około połowę.

Ale na tym kończy się przewaga tanich domowych routerów.
Mikrotik to zawsze aktualny soft, stabilność i niezawodność. Kupując mikrotika masz gwarancję że dostanie on aktualizacje. W przypadku tych drugich routerów, 1-2 aktualizacje to max. A po 2-3 latach to już nawet nie będą łatać dziur i nowych podatności.
 
WRT54GL na segmencie cenowym + 2 zew. anteny: Interline HORIZON MIDI 9dBi 2,4GHz (cyberteam.pl)

Mam lepsze osiągi na tym MT bez tych anten i to za scianą.

:eek:klaski: ja?

Wybacz przyjacielu, ale ludzie zgromadzeni tutaj nie są po to aby wspierać tak mierne produkty jak asus czy tplink. Nasze forum budujemy na profesjonalnym wsparciu dla profesjonalnych produktów. Jeśli chcesz wypowiadać się na temat produktów z retro zarządzaniem zapraszamy do działu Hydepark.
 
  • Lubię to
Reakcje: Data
Wybacz przyjacielu, ale ludzie zgromadzeni tutaj nie są po to aby wspierać tak mierne produkty jak asus czy tplink. Nasze forum budujemy na profesjonalnym wsparcia dla profesjonalnych produktów. Jeśli chcesz wypowiadać się na temat produktów z retro zarządzaniem zapraszamy do działu Hydepark.

Może wyraziłem się niedostatecznie dokładnie.
Edytowałem post wyżej.
 
Reasumując stwierdzasz ze mikrotiki są słabe ale polecasz:
Nie bardzo rozumiem skąd wyciągasz takie wnioski?
Zaproponowałem tańszą alternatywę do twoich propozycji, która na warunki "domowe" nie firmowe, da sobie również świetnie radę.
Jak autora tematu stać, i chce wydać pieniądze na twoja propozycje, super. Dobry wybór i dobra decyzja.
Jak nie chce tyle wydawać, zaproponowałem tańszą, równie dobra alternatywe.
 
To może w drugą stronę. Czy ty sugerujesz ze mikrotik będzie miał szybsze Wifi, niż np tani "domowy" router z wifi6?
Będe miał prosbe...
zaoferuj więcej niż ja w pierwszym swoim poście:
upload_2021-11-3_18-10-34.png

Inaczej każde Twoje kolejne słowo będzie permanentny ban.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. kontroler ubiquiti
  2. Tenda
  3. https://forum.qnap.net.pl/threads/wymiana-routera.38115/