Zakup TS-253 PRO i jego późniejsza rozbudowa

Dzięki za propozycję. Tak jak napisałem w innym temacie zastanawiam się jeszcze nad 251 z redcoon.pl Mają je teraz za 1049 zł. To jest 600 różnicy. Wystarczy na dysk 3TB i 50% 8GB ramu.
 
Zgadza się , bardzo dobra cena za model 251. Bierz i się nie zastanawiaj więcej
 
Zamówione :) Dzięki za pomoc... chociaż teraz się dopiero zacznie ;)
Byłem sceptyczny co do redcoon'a bo słyszałem, że parę osób się tam przejechało, ale chwilę po 9:00 paczkomat wysłał mi smsa, że paczka czeka do odbioru.
Właśnie rozpakowałem karton. Przesyłka doskonale zabezpieczona. W środku TS-251, czyli mnie nie oszukali. Na pierwszym planie od razu po odpakowaniu dumna naklejka "Dystrybucja w Polsce EPA Systemy Sp. z o.o.", tak więc chyba jest dobrze. Do tego cena rewelacyjna. Najchętniej bym już z pracy się zwolnił i pojechał do domu się pobawić :)
Z tego co czytałem, to skoro jest na intelu, to można odpalić bez wkładania dysku ?
Chciałem tylko dodać, że wspomniane przeze mnie pamięci 8GB HyperX IMPACT BLACK DDR3 1600 8GB CL9 (HX316LS9IB/8) działają z TS-251 bez problemu. Nie wiem czy to efekt wow, ale cały interfejs zaczął jakoś szybciej chodzić. Może to tylko taka autosugestia i chciałbym, żeby tak było ale nawet jak jest to tylko placebo to i tak jestem zadowolony. Tych standardowych nie zużył więcej jak 70% chyba ale jednak samo to, że oryginalnie jest CL11 a te są CL9 ma znaczenie.
Na razie nie piszę nic więcej bo od zakupu nie mam czasu się dokładniej pobawić. Uruchomiłem z 1GB RAM, pobawiłem się trochę, poustawiałem co chciałem na razie. Poprzerzucałem testowo trochę danych. Testowo po wymianie RAMu wykasowałem dane z PLEXa i odświeżyłem bibliotekę (ok 1TB różnej maści materiału) i zauważalnie szybciej się te wszystkie dane na nowo załadowały... teraz przydało by się jeszcze procek na i5 jakiś wymienić ;)