Pomoc Zapis z programy Surveillance Station na dysk zewnętrzny USB 3.0

Gregox2

Passing Basics
Beginner
6 Kwiecień 2016
11
1
3
53
Mysłowice
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Witam,
Chciałbym zapytać o temat, który chyba nie został podjęty na forum polskim. Dotyczy możliwości podłączenia dysku zewnętrznego USB jako lokalizacji zapisu dla danych z kamer podłączonych do programu Surveillance Station QNAP. Rozważam taki wariant ponieważ mam dwu dyskowy NAS i nie będę mógł dodać dysku np. Purple. Z drugiej strony mam teraz 2x2TB w RAID 1 i nie chciałbym wgrywać na niego materiału z kamer ponieważ NAS ma inne przeznaczenie. Stąd wariant z dyskiem zewnętrznym. Czy jest dostępne rozwiązanie?

Proszę o informację.

Wersja oprogramowania Firmware
: ostatnia
Model serwera: QNAP TS-253a
 
WIELKIE dzięki faktycznie teraz jest dobrze.

Na razie testuję ale mam wrażenie że SS nagrywa na dyski w QNAP-ie oraz na dysku USB a chcę aby nagrania były nagrywane na USB a dyski w nasie nie ruszane
 
a gdzie to sprawdzić ?
w SS ?
w SS dalej w liście rozwijanej jest tylko jak poniżej.

nagrywanie.png
 
czyli na moje oko komenda powinna być
mount -o bind /share/external/DEV3304_1 /share/CACHEDEV_1/Recordings

ALE najpierw odepnij stary folder umount /share/Recordings a dopiero potem wykonaj powyższe.

myślę że trzeba wyłączyć SS przed całą tą zabawą :p
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Gregox2
napisz mi czy jak zamontowałeś katalog na dysku USB czy materiał leciał tylko na USB czy nagrywał się również na dyskach w nas-ie ?

Zatrzymałem w tym miejscu że SS nagrywa na dysk USB ale również w domyślnym katalogu na dyskach w Qnap-ie :(

Chcę aby nagrania były wysyłane jedynie na USB, POMOCY
 

Załączniki

  • mount dysk.png
    mount dysk.png
    15,7 KB · Wyświetleń: 46
Panowie wznawiam pytanie, bo także chciałbym żeby nagranie szło odrazu na USB, czy można zrobić tego z panelu użytkownika ? Może trzeba było napisać żeby taką możliwość zrobili ?