Pomoc Zaszyfrowany dysk, po każdym restarcie na nowo tworzone sa miniatury.

Inka21

Nowy użytkownik
Noobie
18 Sierpień 2018
5
1
3
QNAP
TS-x63
Ethernet
1 GbE
Witam,
Po każdym restarcie biblioteka multimediów od nowa generuje miniaturki, problem dotyczy tylko pojedynczego zaszyfrowanego dysku, niestety to na nim jest b. duża ilość plików jpg. poniżej szczegóły konfiguracji.
mam 3 dyski, 2x4TB skonfigurowane jako mirror, na nich jest system i cześć multimediów, dysk niezaszyfrowany, nie ma kłopotów. Drugi 6TB, pojedynczy wolumen statyczny, zaszyfrowany, hasło należy podać po każdym restarcie, zawiera kilkaset tyś. plików graficznych, z tego powodu generowanie miniatur trwa dość długo, dlatego problem jest uciążliwy.
Dodam na koniec, że w poprzednich wersjach QTS było tak samo.
Czy ktoś ma pomysł na zaradzenie opisanej niedogodności?

Inka

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4 Build 20180810
Model serwera: QNAP TS-563
 
Dziękuję za odpowiedź, zastosuję się do rady.
Może jeszcze zapytam zanim skorzystam z helpdesk, czy mój kłopot może mieć coś wspólnego z wyłączonym Qsirch? W dokumentacji nie wyczytałem by była jakaś zależność, ale może jednak. Wyczytałem dla odmiany, że miniaturki powinny być w ukrytym katalogu w katalogach w których znajdują się pliki, a u mnie są na głównym dysku (tym z systemem/aplikacjami), choć nie potrafię ich zlokalizować.
 
Dodam że ja równie od dawna mam tak ze po restarce bardzo długo działa mi ffmpeg, który to podobno skanuje całą bibliotekę. Co prawda nie mam generowanych ponownie miniaturek. Qsirch zabierałby więcej zasobów NAS ponieważ indeksuje sobie każdy niemal plik na dysku.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Qsirch