Pomoc Zerowanie NASa

thalgo13

Entry Technician
Q Associate
6 Grudzień 2011
48
2
8
QNAP
HS-251
Ethernet
802.11g (Wi-Fi 3)
Witam,

czy "zerowanie" NASa polega po prostu na przeformatowaniu dysków? Chciałbym go sprowadzić do "ustawień fabrycznych", tak jak był jak go wyjąłem z pudełka... Dane mam zabezpieczone.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.3 Build 20YYMMDD
Model serwera: QNAP HS-251
 
czy "zerowanie" NASa polega po prostu na przeformatowaniu dysków? Chciałbym go sprowadzić do "ustawień fabrycznych", tak jak był jak go wyjąłem z pudełka

W panelu QTS masz opcje do tego:
upload_2017-1-26_21-10-45.png


jeśli chcesz sprzedawać dyski z NAS to przeleć je w kompie/laptopie chociaż z 3 razy: zerami/1/randomem
 
Dziękuję - w polskim systemie przegapiłem to.
Nie, nie będę sprzedawqal dysków - tak sobie dużo "ćwiczylem" z nowym NASem, że już się pogubiłem w tym co popsulem i doszedlem do wniosku, że najszybciej będzie "odnowić" urządzenie :)
 
A! Dzięki - właśnie o te ustawienia chodzi bo zrobiłem taki miszmasz, że... aż strach :)

PS. A może jest jakaś metoda na wyzerowanie właśnie samych ustawień... Zaraz, na maku usuwam po prostu użytkownika sprawiającego problemy i jest OK. Tu chyba też można usuwać użyszkodników - tylko czy można usunąć Admina?
 
Nie szkodzi. Robiłem ten format wiele razy. Tutaj na forum się również o to pytałem. Jeśli Autor tematu chce aby NAS był tak jak z pudełka łącznie z pierwsza instalacją systemu to musi wybrać 3 klawisz. Jeśli wybierze to co wskazałeś będzie tak ze system mu się odpali już z poprzednim loginem itp. To miałem na myśli mówiąc że zostawi mu ustawienia. Nie będzie miał pierwszej "inicjalizacji" systemu.