Wiedza Zigbee - włącznik światła (bez N)

  • Autor tematu Usunięty użytkownik pigers
  • od:
U

Usunięty użytkownik pigers

Guest
Before:
1684507107207.png


potem ;)

1684507141397.png


a w środku:

1684507161690.png


trzy kable - jeden daje prund (ten na dole), pozostałe dwa (te na górze puszki) lecą do świateł

reszta to nudne przepięcie kabli do nowego włącznika i złożenie dwu dwuelementowych puzzli do kupy ;)
 
co to za przełączniki? możesz zarzucić modelem?
 
1) spisałem mac adress? łatwiej bedzię potem parować
2) w tej chwili działa jak fizyczny? on/off
3) ponawiam pytanie model :)
4) puszka pasowała nie było żadnych problemów?
 
specjalnie dla NIEWIERNEGO @3QN
1. po chuj ? mam całe jedno urządzenie ?
2. działa offline bez połączenia z czymkolwiek po wifi/innym gównie
3. wasza wysokość , prącie ja ciebie xD
1684507924355.png

4. mam głębokie puszki - orginalna ramka została wyrzucona - zero problemów z montażem - 10 minut myślenia , 3 minuty montażu ;)
Połączono posty:

poczekaj aż we wtorek dotrze do mnei bramka ;P
Połączono posty:

bramka: https://allegro.pl/oferta/bramka-zigbee-3-0-tuya-centralka-mostek-wifi-smart-13133997561
 
  • Lubię to
Reakcje: 3Qn
nie wiem - możesz zamówić i mi wysłać ;D
 
nie niewierny raczej ciekawy czy taniej iśc w przełączniki czy takie dziabągi
Zapewne to wiesz, ale dla potomnych napiszę, że ten co podałeś link wymaga w puszce N, a więc nie wszędzie można go zastosować. Ten co pigers pokazuje działa bez N.

Co do samego wyboru, to według mnie jest kilka szczegółów które powinno się przemyśleć zanim wybierze dane rozwiązanie.
1. Czy masz w puszcze N czy nie? Chociaż zapewne są tego typu "dziabągi" ale bez N.
2. Czy masz gdzieś podwójne, potrójne itd ramki, czy wszędzie pojedyncze. Bo jak masz podwójne (i większe) to nie wstawisz obok siebie dwóch takich co pigers pokazuje.
3. Czy chcesz mieć w całym domu jednakowy osprzęt czy nie? No bo jak chcesz mieć wszędzie to samo to pozostają tylko moduły dopuszkowe.
 
Fakt że KOLORY to STANDARD a elektrycy uważają chyba że rzecz umowna xD tak narzędzie pozwalające zbadać stan faktyczny dobrze jest mieć.
Około 2 lat temu kupiłem przełączniki do całego mieszkania szkoda by było wywalić wszystkie, zmieniłbym jedno na testy żeby sprawdzić z czym to się je wady/zalety.
Co do wszystkie urządzenia jednakowe urządzenia i tak trafią na panel do HA więc to nie ma najmniejszego znaczenia jakie są nie czaruj się że kupisz wszystko tylko tuya czy sonoffa dla mnie wspólną cechę jednak jest protokół komunikacji żeby się nie zastanawiać a ta to wifi a ta to ble a to to zigbee.

Oczywiście ze są https://allegro.pl/oferta/mini-modul-zigbee-przekaznik-dopuszkowy-tuya-bez-n-13137275869
 
Tak z ciekawości tylko zapytam czemu akurat wersja bez N skoro widać, że w puszce masz doprowadzony odpowiedni przewód. Pamiętaj że urządzenia z N działają jako routery i wzmacniają zasięg co może być przydatne przy rozbudowie sieci.
 
Ja sobie kiedyś zamawiałem takie: 62.67zł 56% OFF|Lonsonho Tuya Zigbee Smart Switch EU UK 220V Push Taste Licht Switches Kompatibel Alexa Alice Google Home Assistent Zigbee2mqtt|Schalter| - AliExpress
Pasują prawie - trzeba było lekko usuwać wypustki z puszek. W łazience mam ledy na suficie i założeniu wyłącznika bez N potrafią żarzyć ledy (jeśli drugi przycisk jest włączony). Dodatkowo da się podpiąć do HA ale nie wiem czemu czasem działa z bardzo dużym opóźnieniem, po restarcie integracji jest ok przez jakiś czas)
 
Dodatkowo da się podpiąć do HA ale nie wiem czemu czasem działa z bardzo dużym opóźnieniem, po restarcie integracji jest ok przez jakiś czas)
A jaka bramka? Jeśli od tuya to integracja z HA prawdopodobnie leci po chmurze. Ja u siebie używam Sonoff dongle (zigbee2mqtt) i wszystko działa błyskawicznie z HA , a przez te kilka lat uskładało się prawie 50 urządzeń na zigbeee
 
A jaka bramka? Jeśli od tuya to integracja z HA prawdopodobnie leci po chmurze. Ja u siebie używam Sonoff dongle (zigbee2mqtt) i wszystko działa błyskawicznie z HA , a przez te kilka lat uskładało się prawie 50 urządzeń na zigbeee
CC2531 podpięty do Qnapa. Nie bawiłem się w płatną integrację dostępną w HA.
 
CC2531 podpięty do Qnapa. Nie bawiłem się w płatną integrację dostępną w HA.
CC2531 jest raczej kiepskim urządzeniem jako koordynator i raczej nie zalecanym (tu doszukiwał bym się przyczyny opóźnień). Nawet nie wiedziałem że integracja od Tuya jest płatna.
 
1685119000845.png


jakby ktoś pytał - tak robi pstryk pstryk z panelu (działa z HA)

integracja Tuya (przez chmurę .. jeszcze).
 
1699118308027.png
\

Dzisiaj zwróciłem uwagę na to że czujnik obecności jest wzmacniaczem !
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. zigbee
  2. Zigbee2MQTT
  3. vpn przez upc
  4. home assistent
  5. tmp