Pomoc Zmiana konfiguracji dysków w TS-251.

Wezyr

Moderator
Q's Professional
9 Styczeń 2016
209
33
28
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Serwus,

Stało się to co miało się stać, czyli w jednym z moich TS-251 padł dysk, szczęśliwie z nie krytycznymi danymi. Dotąd był w konfiguracji 2x2TB (bez raid), w sumie się sprawdza, ale poleciał jeden dysk, to (tfu, tfu) może historia się powtórzyć. Dodatkowo chcę trzymać na nim nieco ważniejszych danych oraz zyskać nieco wydajności oraz pojemności.
Do jakiego modelu dążyć? chodzą mi po głowie następujące rozwiązania:
1. Zostawić systemowy hdd 2TB i dołożyć nowy 2TB SSD który akurat mam pod ręką
2. Zakup adaptera na 2x2,5 cala, wstawić tam 2x2TB ssd i w postawić system, do drugiego slotu jakiś HDD większy (4TB lub 8TB). W tym rozwiązaniu selektywna replikacja danych z slot1 do slot2
3. Zostawić systemowy hdd 2TB, kupić nowy hdd 4TB lub 8TB (bez zabawy w ssd), zosawić selektywna replikację wybranych danych
4. Inna opcja?


W inny urządzeniu sparzyłem się na rozwiązaniu raid+ssd, bo oba ssd zdechły w tym samym czasie. Drugi TS-251 smiga obecnie w konfiguracji 2x4TB SSD (po jednym na slot, bez raid, ale z selektywną replikacja danych) i na chwilę obecną ma się dobrze.
TS-251 to dość stare urządzenie, ale na chwilę obecną nie chcę wchodzić w temat zmiany na coś innego.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. 251+ ssd
  2. SYSTEM SSD RAID 1
  3. ts-251
  4. RAID
  5. dysk ssd