Recent Content by Adaware

  1. A

    Pomoc TS-h973AX - prędkość kopiowania mediów plikowych

    Dzień dobry, Przepraszam z góry za laickie pytania, ale nie potrafiłem sam znaleźć na nie odpowiedzi. Wraz ze zmianą serwera NAS oczekiwałem trochę większych przepustowości w zakresie wymiany danych pomiędzy NAS - laptop. Na chwilę obecną maksymalnie co mogę wyciągnąć to nieco ponad 100MB/s w...
  2. A

    Proszę o pomoc w dokonaniu wyboru (TS-932PX-4G vs TS-h973AX)

    Dziękuję za odpowiedzi, rozumiem że mogę w ten sposób oszukać system kupując np. adapter QDA-UMP co poskutkuje możliwością postawienia systemu na dysku SSD M.2 w wnęce dysków U.2 PCIe NVMe SSD. W innym przypadku jestem zmuszony kupić dysk klasy korporacyjnej U.2 PCIe NVMe.
  3. A

    Proszę o pomoc w dokonaniu wyboru (TS-932PX-4G vs TS-h973AX)

    Dziękuję bardzo za tak obszerną odpowiedź :D Świetnie przedstawiona alegoria :P. Dzięki Twojej pozytywnej opinii zdecydowałem na tego droższego NAS'a. Teraz zbieram na dyski HDD :). I w związku z tym mam jedno pytanko. Czy ktoś się orientuje, czy system operacyjny w tym modelu jest instalowany...
  4. A

    Proszę o pomoc w dokonaniu wyboru (TS-932PX-4G vs TS-h973AX)

    Dzień dobry, rozglądam się za nowym serwerem NAS, bo stary już ledwo zipie. Zastanawiam się pomiędzy TS-932PX-4G, a TS-h973AX. Czy ktoś ma wiedzę, czy dużo stracę pod względem kultury pracy, szybkości odczytu/zapisu danych wybierając tą tańszą opcję? Brałem pod uwagę, możliwość dokupienia w...
  5. A

    Planowanie zakupu QNAP TS-473-8GB

    Dziękuję za cenne rady. Będę się przymierzał do zakupu w połowie lutego. Jaką pojemność dysku SSD M.2 na system mam zakupić? 512GB wystarczy, czy może potrzeba więcej? Czy pisząc nt. organizacji dysków, masz na myśli konfigurację RAID? Pozdrawiam serdecznie.
  6. A

    Planowanie zakupu QNAP TS-473-8GB

    Dzień dobry, Planuję zakup QNAP TS-473-8GB i prosiłbym o doradztwo ws doboru akcesoriów do niego. Czytałem opinie, że dobrze jest dokupić dysk SSD na system i kości pamięci RAM 2x8GB. Jestem kompletnie w temacie zielony, czy faktycznie jest sens dokupywać te dodatki, QNAP ma spełniać dwie...