Recent Content by alladyn21

  1. alladyn21

    Pomoc Polecany serwis pogwarancyjny?

    Hejka, Padł mi ostatnio qnap nie odpala się do końca - jedyne miga/świeci czerwona dioda. Nie chce wstać nawet bez dysku. Pacjent TS-251 Czy znacie/ możecie polecić jakiś serwis qnapów? Najlepiej w Łodzi, ale jeśli nie ma to wyślę go w świat
  2. alladyn21

    Pomoc Qnap jako Router z VPN

    Dzięki to rozwiązało problem. @pigers Czemu? tzn rozumiem jakie zagrożenie stwarza wystawienie qnapa na świat ale tu nie miałem innej możliwości. Mogę coś jeszce poprawić?
  3. alladyn21

    Pomoc Qnap jako Router z VPN

    podbijam razem z progresem. Postawilem pfsense na wirtualnej maszynie, wszystko hula super. Teraz pytanie jak zabezpieczyć qnapa? Poniewaz do portu 1 mam wpięty teraz prosto wan od dostawcy i qnap zgłasza się po zew IP. Do tego mam wirtualnego switcha ktory przekazuje wan do pfsense i tam...
  4. alladyn21

    Pomoc Qnap jako Router z VPN

    Witam Mam TS-251 4gb ram z dwiema kartami eth Potrzebuję na szybko ( a budżet wiadomka ) połączyć się po VPN z inna lokacja. Problem w tym ze nie mogę tego połączenia zrobić na routerze bo jest do bani. Qnap VPN`na ogarnia ale pytanie czy mogę podpiąć do niego kamery i wystawić je na drugą...
  5. alladyn21

    Pomoc Qnap terminal usb serial read

    no własnie najdziewniejsze jest to że mój user jest w gr Administrator ale jak widać to nie załatwia sprawy :P
  6. alladyn21

    Pomoc Failed to create snapshot

    a nie wymaga tego QVR pro?
  7. alladyn21

    Pomoc Failed to create snapshot

    tu cała wiadomość: " Poziom istotności Data Godzina Użytkownicy Źródło IP Aplikacja Kategoria Zawartość Ostrzeżenie 2022/03/03 01:00:06 System 127.0.0.1 Storage & Snapshots Snapshot [Storage & Snapshots] Failed to create snapshot. Volume: Records...
  8. alladyn21

    Pomoc Failed to create snapshot

    Niestety nawet nie mam zainstalowanego HBS
  9. alladyn21

    Pomoc Qnap terminal usb serial read

    a czy mogę jakoś nadać prawdziwe prawa administratora dla mojego użytkownika, tak by konto administrator było dalej wyłączone? Czy niestety jedyna opcja to zacząć używać konta admina :P
  10. alladyn21

    Pomoc Failed to create snapshot

    Witam Mimo wyłączonych migawek co jakiś czas dostaje error jak w temacie. Czy gdzieś jeszcze trzeba to wyłączyć? Mam off w (Pamięć masowa i migawki ) nie mam tam zadań backupu
  11. alladyn21

    Pomoc Qnap terminal usb serial read

    Hej Pod qnap mam podłączony po usb Arduino (esp32) normalnie na linux po wpisaniu ls /dev/tty* Wyświetlają się urządzenia USB i jednym z nich jest arduino - u mnie czy podepne usb czy nie jest tyle samo urządzeń. Czy jest jakiś inny sposób na sprawdzenie jaki nr portu jest przydzielony do...
  12. alladyn21

    Pomoc UPS usb brak po restarcie

    jeśli mowisz prawdę :p a nie mam powodu nie wierzyć to chyba wdrożę fixa analogowo cyfrowego :D ktoś jeszcze ma ten problem to mogę przygotować specjalne urządzenie :)
  13. alladyn21

    Pomoc UPS usb brak po restarcie

    serio ? nie ma komendy na reset usb? pewnie pomogło by zdjęcie napięcia :( bo po podpięciu wtyczki jeszcze raz działa :P - jak nie to zaraz przerobie kabelek :P
  14. alladyn21

    Pomoc UPS usb brak po restarcie

    Witam Podłączyłem UPS Green cell UPS02 do QNAPA - ładnie został wykryty, nawet działało sterowanie. Niestety po reboocie nie widzi go usb. Czy można jakoś temu zaradzić? Czy niestety nie jest kompatybilny i nic z tym nie zrobię?
  15. alladyn21

    Pomoc Połączenie dwóch Qnapów - montowanie dysku sieciowego

    qlink.to/nazwa ten adres dziala ale nazwa.myqnapcloud.com juz nie nie mam tam windowsa pod ta lokalizacja tylko nas - bede tam za 15 minut celem podpiecia go pod upsa wiec sprawdze :) ale no adres sie zgadza w ustawieniach qnapa 1645538449 komenda ktora podales w cmd zwraca mi wew ip ktore...