Recent Content by ayk

  1. ayk

    Sprzedam TS-251 z uszkodzoną płytą główną

    Chcę się pozbyć popsutego TS-251. Cytat z ekspertyzy serwisu EPA "Po podmianie pamięci RAM, baterii RTC, zasilacza oraz pamięci DOM efekt jest taki sam – NAS nie przechodzi do boowania BIOSu. Również po odpięciu backplane jest taki sam efekt. W obecnej sytuacji problem stanowi płyta główna...
  2. ayk

    Pomoc Kolejność dysków przy przeniesieniu do innego QNAP

    Tak To fajnie Dyski były w RAID 1
  3. ayk

    Pomoc Kolejność dysków przy przeniesieniu do innego QNAP

    Powinno się włączyć nawet przy innej kolejności? Czy włożenie na odwrót może zakończyć się utratą danych? Czy jeśli wcześniej pracowały w RAID można spróbować włożyć tylko jeden HDD i system zaskoczy?
  4. ayk

    Pomoc Avaria Qnap ts-251+

    Planuję kupić TS-228a, bo i tak w zasadzie używałem starego QNAP jako backup, a nie korzystałem z opcji multimedialnych więc powinno wystarczyć. Rozumiem, że firmware musi być taki sam albo nowszy niż na starym sprzęcie? A i jeszcze pytanie, czy miałeś oznaczoną kolejność dysków? Bo ja w...
  5. ayk

    Pomoc Kolejność dysków przy przeniesieniu do innego QNAP

    Witam Muszę przenieść 2 dyski używane do tej pory w TS-251 do nowego TS-228A. Niestety nie oznaczyłem kolejności dysków. Proszę o informację jak przenieść dyski aby nie utracić danych. Będę wdzięczny za pomoc.
  6. ayk

    Pomoc Avaria Qnap ts-251+

    Podpinam się pod post, może to go odświeży i ktoś odpowie. Mój TS-251 też padł w grudniu po 3 latach spokojnego używania. Serwis sprawdził i stwierdził za 100 zł, że padła płyta główna. Zaśpiewali 1000 zł netto (SIC!) za używaną płytę główną z 3 miesięczną gwarancją, więc zostałem ze złomem z...
  7. ayk

    Witam

    Właśnie odpaliłem TS-251 i zaczynam się nim cieszyć więc pewnie pojawią sie pytania w późniejszym czasie. pozdrawiam