Recent Content by Babujnik

  1. Babujnik

    Pomoc Firmware update can't be performed

    na stronie producenta jest nowy FW sprzed tygodnia może i po pobraniu recznym i uploadzie, update poszedl bez problemu. ale Live Update czy jak sie tam ta usluga nazywa od 5 dni mi nie wyszykuje firmware (albo nawet i nie łączy sie do serwisu)
  2. Babujnik

    Pomoc Firmware update can't be performed

    cześć, ostatnio zauważyłem dość dziwny błąd, ktory pojawia sie jak probuje dokonać Live Update firmware'u. gdy wybieram "check for update" dostaje błąd "Firmware upgrade can't be performed. Please check the network connection or update manually". sprawdzalem komunikacje z siecią zew, pingi z...
  3. Babujnik

    Pomoc linux Station Ubuntu 18.04

    Cześć, udało sie komuś uruchomić ubuntu 18.04 LTS na linux station ? z natywnych opcji jest jedynie 14.04/16.04/16.04 kylin, póki co nic nt 18.04 LTS. próbowałem robić update distro z 16.04 LTS do 18.04 LTS ale po reboocie nie wstawał OS, a linux station sie ciągle restartowało. póki co 16.04...
  4. Babujnik

    Pomoc Brak dostępu z sieci lokalnej do folderów QNAP z Windows 10 - wymaga poświadczeń

    Ja nie mam problemów pod win10. Zrobiłem tak jak opisałem i działa bez problemu Sent from my SM-N910C using Tapatalk
  5. Babujnik

    Pomoc Brak dostępu z sieci lokalnej do folderów QNAP z Windows 10 - wymaga poświadczeń

    Załóż na qnap usera z o takim samym nicku i haśle jak masz do kompa. Będziesz miał autologowanie do udostępnionych zasobów Sent from my SM-N910C using Tapatalk
  6. Babujnik

    Pomoc Czy i Jak stworzyć kolejkę kopiowania sporej ilości plików pomiędzy katalogami/dyskami

    Ja to załatwiłem poprzez apke "hybrid sync" ustawiłem external disk jak source, NAS jako destination i wsio. Jak mi przeszkadzało to zatrzymywałem i później wznawialem (pomijał już zsynchonizowane pliki) Sent from my SM-N910C using Tapatalk
  7. Babujnik

    Pomoc Problem z podpięciem dysku zewn.

    A obsługuje ext4 przez usb ? Sent from my SM-N910C using Tapatalk
  8. Babujnik

    Pomoc Problem z podpięciem dysku zewn.

    Jak byk napisane ze nie rozpoznaje go jako FAT :-D Sent from my SM-N910C using Tapatalk
  9. Babujnik

    Pomoc File Station 5 nie wyświetla plików

    Niemożliwe żebym znalazł workaround na które nie wpadł dev z Qnapa xD Sent from my SM-N910C using Tapatalk
  10. Babujnik

    Pomoc File Station 5 nie wyświetla plików

    A możecie sprawdzić czy użytkownik dla którego nie działa wam FileStation jest w grupie administratorów? Usunąłem swojego usera, dodałem na nowo ale w grupie "everyone" i FileStation działa mi poprawnie Sent from my SM-N910C using Tapatalk
  11. Babujnik

    Pomoc File Station 5 nie wyświetla plików

    Jest aplikacja do ściągnięcia z App Center o nazwie "cloud drive" Sent from my SM-N910C using Tapatalk
  12. Babujnik

    Pomoc File Station 5 nie wyświetla plików

    Póki co chyba nie. Ciekawe jest ze jak mam Dropboxa podpiętego pod file station to tam mi wyświetla wszystko ładnie. Ale na lokalnym dysku juz jest kupa Sent from my SM-N910C using Tapatalk jeszcze jedna rzecz którą właśnie sprawdziłem - nowo założony użytkownik ma bezproblemowy dostęp do...
  13. Babujnik

    Pomoc File Station 5 nie wyświetla plików

    to musi być jakiś "feature" w tym FW. mam dokładnie tak samo
  14. Babujnik

    Pomoc Update is available in App center

    Nie, sprawdzałem ręcznie czy nie ma nowego firmware dostępnego. Poza tym firmware nie ściąga się przez App Center ;) Sent from my SM-N910C using Tapatalk
  15. Babujnik

    Pomoc Update is available in App center

    Witam. nie jest to do końca problem, ale nieco denerwująca i irytująca sytuacja. Mianowicie, za każdym razem jak sie loguje do QTS, dostaje notyfikację o nowym update dla zainstalowanego softu. Oczywiście po wejsciu do App Center, nic się nie pokazuje. zalogowałem się po SSH do NAS'a i po...