Recent Content by Bavar

  1. Bavar

    Aktualizacja PHP w kontenerze

    Witam, zainstalowałem w kontenerze Joomle i chciałem zaktualizować ją do wersji 4. Po aktualizacji do wersji Joomla 3.10 dostałem informację, że na serwerze jest zainstalowana wersja PHP 7.0.16, która jest za stara. Bo do Joomla 4 potrzebna jest minium wersja PHP 7.3. W jaki sposób zaktualizować...
  2. Bavar

    Pomoc Ubuntu Linux Station Ubuntu 20.04 po aktualizacji nie wstaje

    Do tej pory korzystałem z wirtualki Ubuntu 16.04, która działa bez problemu, nie było problemu nawet po aktualizacjach. W kwietniu tego roku kończy się wsparcie dla tego systemu. Dlatego postanowiłem przejść na Ubuntu 20.04. O ile postawienie wirtualki nie stwarza żadnego problemu tak przy...
  3. Bavar

    Pomoc Joomla nie widoczna z zewnątrz

    To nie jest odpowiedź na zadane wcześniej pytanie pod które się podłączam. W ten sposób nie wystawi się strony z qnap-a na zewnątrz... Mam wszystko ustawione poprawnie porty udostępnione, potwierdzone testem, że ok, a mimo to link też mam martwy. W overwiev-u informacja Łączność przez internet...
  4. Bavar

    Pomoc QVR Pro wymagalicencji do nagrywania?

    Trochę poprzeglądałem watki na forum i w necie. Wygląda że oprogramowanie ma problem z kamerami ONVIF, a szkoda bo wspiera kodek h265, który lepiej się nadaje do nagrywania. Z tym katowaniem serwera faktycznie lekka przesada jest tym bardziej, że SS praktycznie poza większym zużyciem ramu...
  5. Bavar

    Pomoc QVR Pro wymagalicencji do nagrywania?

    Posiadam kamerę typu ONVIF, zainstalowałem program QVR Pro, ustawiłem miejsce do nagrywania podłączyłem kamerę i dostałem informację o tym, że wszystko przebiegło poprawnie, jednak po chwili kamera rozłącza się i ciągle jest informacja o próbie łączenia. Przy próbie edycji i sprawdzenia...
  6. Bavar

    Pomoc Linux Station Problem z rozdzielczością

    Niestety nic to nie daje, wygląda na to, że po podłączeniu Virtual Station do HD Station posypały się ustawienia, dlatego nie trzyma ustawień. Przeinstalowałem system od zera i wygląda na to że jest zwalony system. Nie instalowałem nic poza Linux station i nadal po wyłączeniu monitora Linux...
  7. Bavar

    Pomoc Qfinder na Ubuntu nie widzi serwera

    Tak Bez problemu działa po dodaniu w /etc/fstab Jednak przy próbie zalogowania się poprze Qfinder i wybraniu dyski sieciowe wywala "Logowanie nie powiodło się . Nie uzyskano odpowiedzi serwera." Co ciekawe w ustawienia serwera jestem w stanie wejść.
  8. Bavar

    Pomoc Qfinder na Ubuntu nie widzi serwera

    Mam problem ponieważ aplikacja Qfinder na Ubuntu 18.04 nie widzi serwera, tj nie można otworzyć dysków sieciowych. Przez www normalnie można się zalogować. Na komputerach pod Windowsem w tej samej sieci wszystko działa jak należy. Wersja oprogramowania Firmware: Najnowsze Model serwera: QNAP...
  9. Bavar

    Dzień dobry

    Dzień dobry wszystkim na forum
  10. Bavar

    Pomoc Linux Station Problem z rozdzielczością

    Problem znany z wcześniejszych wersji Linux Station powrócił. Po wyłączeniu i właczeniu monitora rozdzielczość przestawia się z FullHD na 1280, korzystam z pionowego wyświetlania i czasami zdarzy się że resetuje się też pozycjonowanie. Podejrzewam że winny jest program Virtual station, bo...
  11. Bavar

    Pomoc Virtual Station po HDMI tak jak Linux Station

    Nie będę zakładał kolejnego tematu bo w sumie mam pytanie odnośnie tej opcji. Czy trzeba coś wcześniej uruchomić by pojawiła się ta ikona? Pytam się bo u siebie takiej ikony nie posiadam.
  12. Bavar

    Pomoc linux Station Ubuntu 18.04

    @Babujnik nie wiem czy już znalazłeś informacje o tym że Ubuntu 18.04 ma być dostępne w trzeciej dekadzie tego roku. Więc trzeba poczekać :)