Recent Content by bednar

  1. bednar

    Pomoc Brak dostępu do folderu /home

    Cześć Od kilku dni po wgraniu tej poprawki mam powtarzające się błędy z uprawnieniami w dostępie do folderów. Każdy użytkownika ma mapowany folder /home, ale ma problem z zapisem i otwieraniem plików. Po zmianie mapowania na /homes/login widzi pliki ale każdy plik jest tylko do odczytu...
  2. bednar

    Pomoc Brak sieci na wirtualnych maszynach

    Cześć Po aktualizacji firmware do najnowszej wersji moje wirtualne maszyny nie komunikują się z moją siecią. Takie mam ustawienie Virtual Switcha. Każda próba zmiany ustawień Virtual Switch 1 kończy się niby poprawnie ale żadne zmiany się nie dokonują. Gdy kasuje otrzymuje taki błąd...
  3. bednar

    Pomoc Modyfikacja wolumenu ze statycznego na obsługujący migawki.

    Witam Wszystkich. Bardzo dawno temu konfigurowałem swojego QNAP-a. Niestety ustawiłem cały rozmiar dysków jako wolumin statyczny. Niestety w takiej konfiguracji nie mogę wykonywać migawek. Jak mogę zmienić ustawienia swojego QNAP aby w pełni korzystać z dobrodziejstw migawek? Wersja...
  4. bednar

    Pomoc Kamery i Licencja do TS-453Pro

    Dopiero teraz miałem chwilę na zrzuty. Dzień Noc Tak kupiłem w sklepie z linka. Nie wiem jak jest z tą gwarancją. Nie zastanawiałem się w chwili obecnej walczę z kablami na zewnątrz do montażu. Wydaje mi się, że jeśli jest na stornie w opisie 36 miesięcy to tyle jest. Jak się dowiem...
  5. bednar

    Pomoc Kamery i Licencja do TS-453Pro

    Witam Kamerki dotarły. Kupiłem 4 szt Hikvision DS-2CD2042WD-I F4 i switcha D-Link DES-1008P PoE. Pierwsze wrażenie Małe urządzenie ale bardzo dobrze wykonane. Metalowa obudowa z uchwytem z możliwością regulacji. Trochę mnie tylko zdziwiło, że przewody są trochę za mało zabezpieczone jak na...
  6. bednar

    Pomoc Kamery i Licencja do TS-453Pro

    Możesz udostępnić obraz z kamery? Ciekaw jestem jaka to jakość. Znalazłem na youtube filmy z jakości i zdecydowałem się na: Hikvision DS-2CD2042WD-I F4 Chce te 4 kamery zasilić D-Link DES-1008P PoE myślicie że sprzęt wydoła? Kamery mają do 5 W max, a switcha można obciążyć do 45 W.
  7. bednar

    Pomoc Kamery i Licencja do TS-453Pro

    Witam Potrzebuję 2 kamery zewnętrzne i 2 wewnętrzne. Domyślam się że muszę dokupić 2 licencje do serwera. Taniej niż na tych stronach licencji nie kupię: QNAP - licencja na 1 kamerę (kanał) dla usługi Surveillance Station • www.kamery-ip.com LIC-CAM-NAS-1CH Camera License Pack 1 -...
  8. bednar

    Pomoc Brak możliwości wyboru interfejsu dedykowanego

    OK zmienię. Witam Zgłosiłem sprawę na http://helpdesk.qnap.com/ jednak brak odpowiedzi. Wydawało mi się, że rozwiązałem problem poprzez usunięcie VM i dodanie w AppCenter na no kilka dni działało i jest było ok. Jednak po jakiś problemach nie wiem jakich zmienia się "Domyślna brama" z Eth1 na...
  9. bednar

    Pomoc Brak możliwości wyboru interfejsu dedykowanego

    tak mogę ale nic to nie zmienia. [~] # ifconfig eth0 Link encap:Ethernet HWaddr 00:08:9B:E8:0C:DC inet addr:192.168.2.70 Bcast:192.168.2.255 Mask:255.255.255.0 inet6 addr: fe80::208:9bff:fee8:cdc/64 Scope:Link UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500...
  10. bednar

    Pomoc Brak możliwości wyboru interfejsu dedykowanego

    Wchodząc w "Virtualization Station" i "Ustawienia sieciowe - dedykowany interfejs" mam: Jak wybieram Eth4 jako dedykowany jeden to nie mam aktywnych przycisków "Zastosuj". Co skutkuje komunikatem w VM, że dedykowany 1(brak interfejsu). Port Eth4 nie jest w trybie "Port trunking".
  11. bednar

    Pomoc Problem z siecią na drugiej maszynie

    Ok spróbuję i dam znać. Rzeczywiście problem rozwiązany. Jednak mam drugi problem. Wchodząc w "Virtualization Station" i "Ustawienia sieciowe - dedykowany interfejs" mam: Jak wybieram Eth4 jako dedykowany jeden to nie mam aktywnych przycisków "Zastosuj". Co skutkuje komunikatem w VM, że...
  12. bednar

    Pomoc Problem z siecią na drugiej maszynie

    Skąd Qnap będzie wiedział czy ruch kierować z portu 2223 do virt.1 czy virt.2. Nie będzie konfilktu skoro obie te maszyny używają 2223?
  13. bednar

    Pomoc Problem z siecią na drugiej maszynie

    Ponieważ na tej pierwszej maszynie jest XP z zainstalowanym serwerem eset w wersji 5. A na drugiej ma być dedykowany obraz eset w wersji 6. Oba te serwery używają tych samych portów do połączeń dla klientów i konfiguracji.
  14. bednar

    Pomoc Problem z siecią na drugiej maszynie

    Mam dwie maszyny 1 XP, 2 serwer eset z obrazu. Mam 3 kable podłączone do qnap eth1 qnap, eth4 virtual XP jako dedykowany 1, eth3 virtual eset jako dedykowany 2
  15. bednar

    Pomoc Problem z siecią na drugiej maszynie

    Jak podłącze do tej nowej maszyny już z istniejącej maszyny interfejs jest ok bez błędów.