Recent Content by BestiaPL

  1. BestiaPL

    Pomoc TS-251D problem z dyskiem WD

    Dyski już wymieniłem - po kolei, wg instrukcji. Jeszcze przed świętami przełożyłem na Seagate IronWolf 4TB 3.5'' SATA III (6 Gb/s) (ST4000VN006). Wszystko działa bez problemu i bez utraty danych. Przymierzam się do przetestowania dysków na swoim komputerze, ale nie mam za bardzo czasu. Wyniki...
  2. BestiaPL

    Pomoc TS-251D problem z dyskiem WD

    Mam u kienta QNAP TS-251D. Od dwóch dni pluje błędami, co kilkanaście minut: Message: [Hardware Status] "Host: 3.5" SATA HDD 1": Medium error. Run a bad block scan on the drive. Replace the drive if the error persists. oraz App Name: Hardware Status Category: I/O Ports Message: [Hardware...
  3. BestiaPL

    Pomoc Wymiana dysków TS-251 RAID 1

    Witajcie. Mam u klienta TS-251 z dwoma dyskami WD RED 3 TB (WD30EFRX z cache 256MB lub WD30EFZX z cache 128MB) - RAID 1 (mirror). Pada drugi dysk - pokazał się jeden błąd w parametrze SMART 197, parametr 198 stan zerowy. QNAP służy tylko jako napęd do archiwizacji danych, działa już 6 lat...
  4. BestiaPL

    Pomoc QuFirewall - zapytania DHCP

    QNAP nie jest serwerem DHCP, serwerem jest router. Ale QNAP rejestruje szukanie serwera. Czy można ustawić regułę, aby wykluczyć ze zliczania zablokowanych pakietów i aby tych połączeń nie logować do dziennika? Log puchnie, a są to akurat mało znaczące informacje. I dodatkowe pytanie - na...
  5. BestiaPL

    Ankieta QNAP przyśpieszenie dostępu do danych

    TS-251 - brak SSD TS-251A - brak SSD TS251+ - brak SSD TS-351 - brak SSD TS-231P2 - brak SSD
  6. BestiaPL

    Pomoc myQNAPcloud Link - Error code: -1.

    W zasadzie - od kilku dni spokój. Dziś dostałem odpowiedź z supportu QNAP. Faktycznie - chyba się 'odetkali' na serwerach. Support Team 2020-03-27 08:49:19 Gdzieś może być problem z połączeniem z naszymi serwerami, jeżeli wszystko działa proszę ignorować tą...
  7. BestiaPL

    Pomoc myQNAPcloud Link - Error code: -1.

    Mam to samo na kilku urządzeniach u klientów. Odpowiedzi z supportu QNAP (z piątku, 27.03.2020): 1) Dzień dobry, to nie błąd a informacja która została dodana po aktualizacji 2) Gdzieś może być problem z połączeniem z naszymi serwerami, jeżeli wszystko działa proszę ignorować tą informację Ja...
  8. BestiaPL

    Pomoc QVPN - routing z OpenVPN do sieci lokalnej

    W Twojej konfiguracji widzę, że włączona jest domyślna brama - wolałbym tego uniknąć, na wypadek nie rozłączenia się z VPN po skończeniu pracy. Nie chciałbym, aby cały ruch sieciowy leciał przez łącze firmy... teraz ma pracować 5 osób, ale jeżeli to będzie kolejne 5... to łącze 10/2 może tego...
  9. BestiaPL

    Pomoc QVPN - routing z OpenVPN do sieci lokalnej

    QVPN v2.2.661. Uruchomiłem serwer OpenVPN na podsieć 10.8.0.0/255.255.255.0 QNAP ma adres z sieci lokalnej 192.168.3.99/255.255.255.0, bramka 192.168.3.1 OpenVPN łączy się poprawnie, dostaję adres np. 10.8.0.6. Jak ustawić routing (i gdzie), abym mógł zobaczyć komputery z sieci lokalnej...
  10. BestiaPL

    Pomoc QmailAgent i konto Google

    Niby działa, ale dodatkowo trzeba na GMAIL włączyć dostęp IMAP i obniżyć bezpieczeństwo. Więc jest to według mnie ominięcie, a nie rozwiązanie problemu.
  11. BestiaPL

    Pomoc QmailAgent i konto Google

    Odpowiedź sprzed chwili (na moje ponaglenie): Dzień dobry, pracujemy jeszcze nad certyfikacją i naprawą problemu. Czyli jeszcze nic...
  12. BestiaPL

    Pomoc QmailAgent i konto Google

    Dostałem odpowiedź od Supportu: Dzień dobry, pracujemy nad certyfikacją i naprawą problemu.
  13. BestiaPL

    Pomoc QmailAgent i konto Google

    Wersja oprogramowania Firmware: x.x.x Build 20YYMMDD Model serwera: QNAP TS-251 Dostałem mail od Google'a: Cześć, 18 lutego 2020 roku ta aplikacja utraci dostęp do Twoich danych Gmaila: QmailAgent Google zawsze projektuje swoje narzędzia i aplikacje z myślą o tym, by zapewnić ich jak...
  14. BestiaPL

    Pomoc Ts-251 wymiana pamięci ram

    U klientów w TS-251A i TS-251+ zamontowałem te: Adata SODIMM PC-1600 DDR3L 8GB CL11. Kupowałem w Camino.pl link: Camino.pl- SODIMM PC-1600 DDR3L 8GB CL11 Adata Działają bez zarzutu. A i sprzęt raźniej pracuje :)
  15. BestiaPL

    Kopie + bazy MS SQL

    Wdrożenie zrobione - z przygodami, ale jest. Skończyło się na modelu TS-251A, 8GB RAM, 2 x Seagate IronWolf 4TB. Co do serwera - OK, działa sprawnie. Co do dysków - o wiele głośniejsze od WD RED, ale mam w domu 2 WD RED 3TB - i już powoli śniedzieją styki w elektronice (niecałe 2 lata...