Recent Content by bosman

  1. B

    Pomoc Qsync - logowanie przez myqnapcloud QID

    Moim zdaniem tak jest. W QNAP account (na serwerach qnap) jest na liście kontaktów (po adresie mailowym) Konto na NAS-ie ma od lat. Jak pisałem ten użytkownik bez problemu loguje się do NASa w QFILE na android. Z miasta, tzn przez myqnapcloud. Coś jeszcze jest do odklikania w "tajnym" dla mnie...
  2. B

    Pomoc Qsync - logowanie przez myqnapcloud QID

    Witam Was serdecznie, znam qnap NAS od kilku lat i jakoś nie potrafię zalogować się w qsync (na windows) przez myqnapcloud (QID) do mojego serwera przy uzyciu innego użytkownika niż admin. Jako admin umiem to zrobić w qsync na windows oraz w qfile na androidzie. Nigdy nie miałem z tym większych...
  3. B

    Pomoc Qsync client - usuwanie pary folderów

    Witam serdecznie, krótkie pytanie do Was o usuwanie lokalnego folderu sparowanego z NASem. Zacząłem robić porządek w kliencie Qsync i usunąłem parę folderów, które się synchronizowały. Po tej operacji na serwerze pliki pliki pozostały bez zmian, natomiast na komputerze PC qsync client usunął...
  4. B

    Pomoc QFile i Huawei P8 Lite

    Mam ten sam problem. Może ktoś potrafi pomóc?
  5. B

    Pomoc Szybkość synchronizacji Qsync

    Ja właśnie potrzebuję synchronizacji katalogów miedzy urządzeniami :). Sprawdziłem bez SSL i jest dużo lepiej. Transfer ok 1Mb/s do NAS. Pobieranie nadal wolno bo ok. 150 kb/s. Nie jest to bardzo szybko, ale kilku megowy plik idzie w kilka sekund do NASa. Srokacz - dziękuję za sugestię...
  6. B

    Pomoc Szybkość synchronizacji Qsync

    Rozumiem, czy to oznacza że nikt nie używa qsync? :) Inaczej zapytam: kto używa qsync na co dzień i czy ma podobne jak ja doświadczenia (minimalny transfer)? Nie mam za bardzo chęci na wdrażanie VPN i nawet nie widzę sensu (adres IP publiczny + konfiguracja). Dla mnie idealnym, bo prostym...
  7. B

    Pomoc Szybkość synchronizacji Qsync

    LAN nie jest obciążony. Transfery lokalne są bardzo dobre. Na klientach są zmapowane katalogi NASa i pliki uruchamiane z NASa działają tak jak lokalnie, czyli szybko. Połączenie do internetu też działa normalnie. Aktualnego dostawcę internetu mam kilka lat i jest ok. Qnapa mam od niedawna i...
  8. B

    Pomoc Szybkość synchronizacji Qsync

    Witam, synchronizuję katalog z plikami na PC z WIN10 do NAS (po SSL) . Prędkość kopiowania plików to ok. 50-200 kb/s. NAS jest w innej sieci niż komputer. Synchronizacja za pomocą qsync przez internet. Czy taka prędkość transferu to norma? Czy mogę ją poprawić i jak? Nie potrzebuję super speedu...
  9. B

    Instruktaż/Tutorial Mapowanie udziałów sieciowych w Windows Vista i nowszym

    Dzisiaj wgrałem ten program na jednym komputerze z WIN8.1. Testy przeszły pomyślnie. Raczej będzie działać podczas pracy. Dziękuje bardzo autorowi programu. Jest o wiele wygodniejszy w użyciu niż skrypty. :)
  10. B

    Pomoc Test tygodniowy - zmiana czasu

    Mój NAS jest w segmencie very small bussiness :), ale zgadzam się z Twoją opinią. To QTS sugeruje cotygodniowy test prędkości. Mój pierwszy post był powitaniem
  11. B

    Pomoc Test tygodniowy - zmiana czasu

    Bardzo dziękuję za wyczerpującą podpowiedź. :) Trochę schowana jest ta zakładka o SMART, albo za mało mam obycia z QTS. Czasami mam wrażenie, że w QTS funkcje są trochę porozrzucane po menu. A jak często QNAP zaleca przeprowadzanie testów dysków HDD? (raz na tydzień wg tej wskazanej wyżej przeze...
  12. B

    Pomoc Test tygodniowy - zmiana czasu

    Witam, czy można zmienić czas rozpoczęcia testu tygodniowego dla dysków twardych? Mój NAS chce to robić w każdy poniedziałek o godzinie 6.30. Taka pora jest wpisana na stale i nie widzę możliwości zmiany na inny termin. Może da się to zmienić w którymś pliku konfiguracyjnym? Chodzi o funkcję...
  13. B

    Witam serdecznie

    To zapunktowałem :)
  14. B

    Pomoc Qsync - nie dodaje serwera przy użyciu QID

    Witam serdecznie forumowiczów :) Od kilku tygodni testuję mój pierwszy NAS TS-251A. W sieci lokalnej Qsync bez problemu łączy się z NAS i działa synchronizacja. Natomiast nie może połączyć się poprzez myqnapcloud ("przy użyciu QID"). Mój serwer pojawia się szybko w tabelce (klienta qsync), ale...
  15. B

    Witam serdecznie

    Niedawno rozpocząłem przygodę z NASem QNAP. Wygląda na to, że to nie będzie mój ostatni NAS. To całkiem fajna rzecz :)