Recent Content by cap0ne

  1. cap0ne

    Pomoc Strona internetowa czy warto?

    Tak jak napisał @piger. Strona to dodatkowe koszta. Zależy jaki efekt chcesz usunąć. Na pewno poza "stroną" na fb trzeba założyć wizytówkę firmową na profilu w G.
  2. cap0ne

    Pomoc Swap

    Kurcze racja, wygooglałem i faktycznie. Zasugerowałem się wielkościami na moim dysku. Zarządzanie przez system wygląda ciekawie, bo pliki mają wielkość mniejszą niż połowa RAMU. Ot taka mała dygresja. No ale to nie to forum i nie ten problem ;) Wynik mam taki: Jeżeli dobrze rozumiem, to...
  3. cap0ne

    Pomoc Swap

    Witam wszystkich, Mam QNAPa TS-253D z 4GB RAMU i ostatnio dorzuciłem mu 2 kości M2 i zainstalowałem tam system. Zauważyłem, że przestrzeń zarezerwowaną dla jednego z woluminów zajmuje plik SWAP o wielkości 17 GB. Mam tu pytanie do bardziej zaawansowanych użytkowników QNAPów. 1) Czy tak duży...
  4. cap0ne

    Pomoc TS-253D rozbudowa

    Jasne, to zrozumiałe. Czyli jak się spodziewałem. Żadnych ;) @pigers dziękuje za informacje.
  5. cap0ne

    Pomoc TS-253D rozbudowa

    Tak wiem że RAID1 to 2dyski ;) Nie, nie oram tak danymi. Zastanawiałem się bardziej czy cache RW faktycznie przydaje się w jakiś sposób. Zastanawia mnie, czy warto np. dyskach SSD zrobić wolumin z udostępnianiem na zewnątrz. Inne pytanie, co daje konto na QNAPie, poza możliwością logowania się...
  6. cap0ne

    Pomoc TS-253D rozbudowa

    Dzięki za odpowiedź. Ad1) Chodziło mi bardziej jaką polecacie kartę. Listę kompatybilności znam, lecz wybór jest duży. Ad2) @pigers czyli nie ma znaczenia czy system będzie na 1 dysku czy w RAID1? Czy jakieś jednak bezpieczeństwo tego jest na 1dysku? Zastanawiam się czy np. do buforowania ma...
  7. cap0ne

    Pomoc TS-253D rozbudowa

    Cześć wszystkim, Nie udało mi się znaleźć wszystkich odpowiedzi na moje pytania. Aktualnie w swoim NASie mam RAID 1 na dyskach HDD i chciałbym go rozbudować o pamięci SSD i założyć na nim system. Aktualnie system mam na dyskach HDD. Wiem, trochę nie przemyślałem tego na początku. Kilka pytań...
  8. cap0ne

    Cześć

    Cześć wszystkim.