Recent Content by carles

  1. carles

    Pomoc TS-453 Pro - upgrade z RAID5 do RAID 6 lub RAID 1+0

    Ok. Na podstawie powyższego. Rozumiem, że RAID6 nie da rady nawet jak usune wszystkie dane. RAID 1+0, jest możliwość, ale muszę usunąć wszystko. Jaką będę miał pojemnosc dysku w RAID 1+0 przy 4 dyskach po 4GB? Pozdrawiam,
  2. carles

    Pomoc TS-453 Pro - upgrade z RAID5 do RAID 6 lub RAID 1+0

    bez jaj. Mam dokupić kolejny dysk 4TB? zrobić na nim backup a potem przywrócic dane?
  3. carles

    Pomoc TS-453 Pro - upgrade z RAID5 do RAID 6 lub RAID 1+0

    Otrzymałem taką informaję: do migracji na wyższy poziom RAID musi być jeden dysk wolny. Z załączonego screena widać iż wszystkie 4 dyski są wykorzystane przez RAID5 Co mogę zrobić w tej sytuacji? Czy moge usunąć jeden dysk z macierzy aktualnej?
  4. carles

    Pomoc TS-453 Pro - upgrade z RAID5 do RAID 6 lub RAID 1+0

    Dzień dobry, zwracam się do Was z prośbą o pomoc w sprawie konfiguracji RAID na moim nasie. Aktualnie mam 4 dyski WD Red 4GB, które pracują w RAID5. Wolumen pamieci 10.74TB. Chciałbym zrobić migrację do RAID6 lub RAID 1+0 ale opcja migruj jest wyszarzona. Proszę o pomoc. Nr dysku...
  5. carles

    Modernizacja sieci

    Ja wlasnie przed swietami z modernizowale swoja siec oporta na Livebox z adsl + swith tplink gigabitowy oraz doszedl teraz router asus au68 ktory pracuje w pasmie AC. Mam juz jednego lapka z ta karta teraz musze z modernizowac kolwjnego. Generalnie do swojego zestawu dokup access point np cisco...
  6. carles

    Pomoc Ma ktos produkcyjnie uruchomiony jakiś system OP. na virtualization station?

    Ponawiam moje pytanie czy mógłby mi ktoś rozpisać jak założyć partycje żeby to wszystko hulało?
  7. carles

    Pomoc Ma ktos produkcyjnie uruchomiony jakiś system OP. na virtualization station?

    Cześć czy mógłbyś mi pomóc najlepiej skonfigurować moją wirtualną maszynę Planuje postawić domowego SharePointa na moim TS-453Pro z 16GB pamięci RAM. Aktualnie mam 2 dyski WD RED po 4TB każdy na dane (rodzinne zdjęcia i filmy) oraz 2 dyski SSD na których planuje postawić SharePointa. Plan...
  8. carles

    Który model Qnap do firmy? Wirtualizacja + dysk sieciowy

    Ok dzieki. A czy możesz mi polecić jakiś model już z Xeonem z którym może już pracowałeś i uciągnie dwie wirtualne maszyny?
  9. carles

    Który model Qnap do firmy? Wirtualizacja + dysk sieciowy

    Dzień dobry, chciałbym zapytać który model Qnap do firmy polecacie? W firmie mamy profesjonalne szafy Rack w których póki co są same routery i switche. Chcielibyśmy kupić teraz jakiś serwer Qnap który obsługiwałby wirtualizacje. Planujemy uruchomić na nim serwer SharePoint 2013, który wymaga...
  10. carles

    Pomoc Automatycznie wznawianie systemu po utracie zasilania

    Dzień dobry, Gdzie ustawić w Qnapie (Virtualization Station) żeby automatycznie uruchomił maszynę wirtualną po ponownym uruchomieniu Qnapa (np w razie utraty zasilania)? Czy jest to możliwe? Aktualnie Qnap jest automatycznie wyłączany po utracie zasilania przez UPS. Chciałbym żeby zaraz po...
  11. carles

    Pomoc UPS do Qnap TS-453 Pro

    Zmiana ustawień pomogła. NAS po przywróceniu zasilania wstał bez problemu! Dziękuje za pomoc! Moje oprogramowanie to 4.1.4. Pozdrawiam, Podłączyłem do UPSa pozostałe urządzenia z "serwerowni" Obecnie jest podłączony: Qnap TS-453 Pro 2xHDD WD Red + 1xSSD Samsung Evo switch TP-Link 1xGigabit...
  12. carles

    Pomoc UPS do Qnap TS-453 Pro

    Moje obecne ustawienia wyglądają tak: Czyli trzeba ustawić auto-protection?
  13. carles

    Pomoc UPS do Qnap TS-453 Pro

    Ok już sobie poradziłem dziekuje za porady! Pytanie teraz o moje UPSa i Qnapa. Dzisiaj w moim domu miałem przerwę w dostawie energii elektrycznej od godz. 8:16 do godz. 14:00. UPS wyłączył Qnapa po 5 minutach, ale już nie wznowił jego pracy po przywróceniu dostaw energii elektrycznej. Czy można...
  14. carles

    Pomoc UPS do Qnap TS-453 Pro

    Czy jest możliwość podłaczenie innych urządzeń do mojego UPSa UPS APC Back-UPS CS BX950UI? Chciałbym podłączyć: router switch i access point które aktualnie są podłączone do listwy antyprzepięciowej. Czy jest jakaś przejściówka żeby podłączyć listwę do UPSa który ma tylko wejścia na 3 bolce...
  15. carles

    Pomoc TS-453 Pro - Windows Server 2012 R2 + SQL Server 2014 + SharePoint 2013 SP1

    Czy uruchamiałeś to na zwykłych dyskach czy na SSD? Opiszę moją instalację. Mam dwa dyski po 4TB HDD WD RED NAS ustawione w RAID1. Dołożyłem do 3 kieszeni dysk SSD 250GB Samsung Evo. Ustawiłem go w tryb przyspieszania pamięci. Czy nie lepiej jest zrobić instalkę na dysku SSD zamiast używać go...