Recent Content by cavek

  1. C

    Pomoc Dodatkowe hasło do folderu

    Wiem że w windowsie swego czasu było to dostępne więc nie nigdzie. No nie, bo jak pamiętam to nie byłoby takiej opcji jak zapamiętaj - tak też jest przy chronieniu hasłem plików word/excel Tamat do zamknięcie skoro w QNAP nie ma takiej możliwości.
  2. C

    Pomoc Dodatkowe hasło do folderu

    Witam, Czysto hipotetycznie, czy da się ustawić dodatkowe hasło do folderu? Przykład: Dostęp do danych przez SMB, zmapowane foldery jako dysk sieciowy w Windowsie. Czy jest możliwość by zastosować dodatkowe hasło do jednego z folderów? Wiem że można to rozwiązać użytkownikami i dostęp do...
  3. C

    NAS do domu/HO

    Tak chcę zrobić w planach by go postawić z NASem widze że np. do TS-464 rozbudowa RAMu do 16GB to około 250zł więc od razu będę rozbudowywał Chyba źle napisałem e głównym poście... bo chodzi mi dokładnie o to o czym mówisz - czysta kopia danych na drugim dysku bez RAID
  4. C

    Przy piwie sieć WiFi mesh - co polecacie

    No EAP225 jak na szybko sprawdzałem to jedna z tańszych jednostek z omadą, teraz to już po 360 zł za sztukę chodzą :P Pomyśle bo może to być ciekawa alternatywa z kontrolerem chmurowym.
  5. C

    NAS do domu/HO

    Stoję przed kupnem NASa do domu/Home Office - przeznaczenie to głównie biblioteka zdjęć - minimum 10 użytkowników robiących backup zdjęć, z zdalnym dostępem do nich przez www/aplikację/telefon lub na TV. W przyszłości na pewno będzie potrzeba na tym postawić HA. Ogólnie ma to być projekt...
  6. C

    Przy piwie sieć WiFi mesh - co polecacie

    W które modele poszedłeś? Bo widzę mnogość modeli AP wraz z rozstrzałem cenowym równym Ubiquiti :D
  7. C

    Przy piwie sieć WiFi mesh - co polecacie

    by potestować Ubi chodzi już za mną od dłuższego czasu, widzę że nie tylko tutaj jest to jedno z bardziej polecanych rozwiązań. Jedno 'ale" że trzeba wyłożyć sporo kasy w porównaniu do konkurencji.
  8. C

    Przy piwie sieć WiFi mesh - co polecacie

    Nic dodać nic ująć, niektórzy nie myślą o rzeczach przyziemnych póki się nie pojawiają problemy i nerwy bo coś nie działa i wtedy trzeba leczyć bo nie dało się wcześniej pomyśleć i zapobiec chorobie Myślałem o tym samym, z tego co widzę w każdej chwili można rozbudować o dodatkowy AP, daj znać...
  9. C

    Przy piwie sieć WiFi mesh - co polecacie

    Witam, Panowie, znajomy walczy z problemem z wi-fi w domku jednorodzinnym ( 2 piętra + garaż i ogród). Okablowania w budynku "0", aktualnie w domu w centralnym punkcie na parterze ROUTER D-LINKA z postawionym wi-fi. Na kablu ma podpięte tylko 4 rzeczy, NASa, TV i jeden komputer, ostatnio...
  10. C

    Artykuł WireGuard Serwer na QNAP NAS

    A jak się to ma pod względem bezpieczeństwa/użytkowania np. w stosunku do OpenVPN albo Qbelt?
  11. C

    Pomoc Router pod Orange Światłowód

    Jak tam testy? jak sobie radzi heX? Stoję przed podobnym wyborem - tylko łącze już jest 1Gb, patrzyłem na RB5009 ale nigdzie ich nie ma i nie wiadomo kiedy będą. Z Ubi przez myśl przeszło Dream Router albo UDM ale RB niby daje lepsze wyniki na kartce. Zostaje RB4011 ale tak naprawdę jest w...
  12. C

    Pomoc QBelt przestał działać - ustawienia

    Pisałem kiedyś z problemem, nikt nie odpisał ze korzysta z maca... Jednak temat przeszedł an dalszy plan bo skończyły się prace zdalne i już nie był wymagany dostęp z Maców... Jedyne co mi przychodzi do głowy to ręczne wpisanie portów LAN w QVPN bo reszta wygląda że ma zrobione jak trzeba...
  13. C

    Pomoc QBelt przestał działać - ustawienia

    A sprawdzałaś czy działa połączenie Qvpn z windows lub android? U mnie od zawsze był problem z QVPN z MacOS i IOS, jak już się udało połączyć to rozłączał po 10-60sek i nie wykonywał automatycznego ponownego połączenia...
  14. C

    Pomoc Wirtualizacja/docker pod Comarch Optima

    To chyba nie będę kombinował jeśli ma mi to sypać QNAPa. Postawie baze OPTIMY na którymś z komputerów księgowych (zresztą aktualny program księgowy też tak stoi), tylko musze zrobić upgrade windowsa do wersji PRO żeby móc uruchomić RDP. Chmura Comarchu odpada, szefostwo nie lubi takich...
  15. C

    Pomoc Wirtualizacja/docker pod Comarch Optima

    xD Super xD Google też umiem xD chodziło mi czy z QNAPem vs Comarch mogę mieć problemy, ale jak rozumiem i postawię wirtualkę to reszta już powinna być bez niespodzianek...teoretycznie :P