Recent Content by cepeen

  1. cepeen

    Pomoc TS-251A o co w tym biega

    Najprosciej to skonfigurować myQNAPcloud czy jakoś tak. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  2. cepeen

    Pomoc TS-251A o co w tym biega

    Odpowiem wyrywkowo bo nie znam wszystkich odpowiedzi: - zeby przenosić pliki z fona na qnap używam Qfile na telefonie i tam ustawiam backup, tak samo można używać qfile do przeglądania zawartości qnap na fonie, - dwa porty ethernet są do link aggregation czyli zwiększenia przepustowości...
  3. cepeen

    Pomoc Malware i qnap

    No chyba lepiej dać uprawnienia do zasobu z mediami a nie prawa admina? Rozumiem ze to wtrącenie o mac’ach i użytkownikach forum to po prostu przejaw szorstkiej męskiej przyjaźni ;) Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  4. cepeen

    Pomoc Podłączenie TS-251 w sieci - Potrzebna rada

    Nie chce cię wprowadzić w błąd ale wydaje mi się ze te dwa porty lan sluza tylko i wyłącznie do link aggregation. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  5. cepeen

    Pomoc PyLoad i wtyczka NoPremium nie współgrają.

    Wersja oprogramowania 4.3.4.0435 Build 20171230 Model serwera: QNAP TS-251 Zainstalowalem PyLoad 0.4.9 z repo w wersji x64. Probuję dodać swoje konto noPremium, ale instrukcja na stronie noPremium pisze o wybraniu Activate na "on". Problem w tym, że nie ma takiej opcji, jak po prostu wybiore ta...
  6. cepeen

    Czy taki ram do TS-251 bedzie pasował?

    Dobra poprosze goscia o dokladnie sprawdzenie, bo twierdzi ze to so-dimm, czyli te male.
  7. cepeen

    Czy taki ram do TS-251 bedzie pasował?

    Jak zwykle dzieki za szybka odpowiedz, jedynie co mnie martwi to napiecie zasilania, ta kosc ma 1,5V a gdzies w sieci czytalem ze 1,35v powinno byc, czy to prawda? nie bedzie niestabilna jesli dostanie 1.35V ?
  8. cepeen

    Czy taki ram do TS-251 bedzie pasował?

    Dzień dobry, Niestety w ogole nie ogarniam tematu pamieci SO-DIMM, ale mam możliwość kupienia takiego cuda Kingston 4GB SO-DIMM DDR3 1333MHz CL9 KVR13N9S8/4. Czy to bedzie hulalo w QNAP TS-251? Standardowy 1GB to troche mało. Rozumiem, że mogę wymienić samemu, bez utraty gwarancji?
  9. cepeen

    Pomoc Odtwarzanie Plex z HD station nie działa

    Mam takie pytanie: Mam postawiony na TS-251 Plex Media Server. W HD Station mam zainstalowany player Plexa. Oprócz tego mam klienta plexa na telefonie. Większość rzeczy działa, ale jest jeden plik video który odtwarza się w kliencie na telefonie, ale w HD station wyskakuje błąd ze nie może...
  10. cepeen

    Pomoc Uruchamianie prostego skryptu Python bez VM

    Qnapware to wlasnie to co widac w graficznym panelu administratora?Sorry ze tak pytam ale jestem lama :D ok, bede pamietał, No tak, gapa ze mnie :D
  11. cepeen

    Pomoc Uruchamianie prostego skryptu Python bez VM

    Ok, ale ta paczka co jest dostepna w AppManager (czy jak to sie zwie) nie wystarczy? Mowie o pythonie. Selenium i phantoma sobie doinstaluje recznie to nie problem. Pytanie tylko czy dobrze rozumiem, ze jesli skrypcik bedzie dostepny i wpisany do crontab to bedzie hulalo? Uprawnienia trzeba dac...
  12. cepeen

    Pomoc Uruchamianie prostego skryptu Python bez VM

    Dzien dobry, Mam nastepujace pytanie, chcialbym cyklicznie uruchamiac prosty skrypt pythonowy (ma sie zalogowac na strone, pobrac dane i tyle), ale mam ts251 i na razie mam 1GB ram wiec VM odpada (zreszta stawianie VM dla jednego skryptu to srednio sensowny pomysl moim zdaniem). 1. Jak go...
  13. cepeen

    Pomoc Pierwsze kroki i wskazanie odpowiedniej drogi TS-251

    Zdecydowanie polecam plexa. Tam jest taka opcja z defaultu (wznawianie) Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  14. cepeen

    Pomoc Wybudzanie QNAP TS-253A

    Sorry ze nie odpisywałem. Zakomentowalem te dwie linie: 0-59/15 * /etc/init.d/nss2_dusg.sh 0-59/15 * /etc/init.d/storage_usage.sh Nie wiem czy ci pomoże. U mnie zdało sprawdzian. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  15. cepeen

    Pomoc Wybudzanie QNAP TS-253A

    Ja miałem podobny problem, wyłączyłem w cronie dwie rzeczy które były tam dodane jako cykliczne, jedna to surveilance station (nie używam) a druga to już nie pamietam. Jak wyswietlisz tablice crona to zobaczysz (crontab -l) w moim przypadku po restarcie pomogło. Oczywiście ustawienia usypiania w...