Recent Content by Ciangi

  1. Ciangi

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    dunno, dopiero powoli sie na to szykuje zeby samemu cos zlozyc i postawic. A ich gotowce nie wiem po ile chodzą :(
  2. Ciangi

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    Security Onion Solutions
  3. Ciangi

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    A ja Ci powiem że używam Asusow z 5 lat i udostępniam wiele usług na zewnątrz i bezpiecznie :)
  4. Ciangi

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    Żeby sprzedać produkt xD
  5. Ciangi

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    Universal Hack and Play / Co to jest UPnP i jakie kryje zagrożenia? | Blog | SEQRED Rozumiem, że jeśli uPNP na routerze jest wyłączone a w qnapie włączone to router mapowań portów i tak nie zrobi?? Więc najważniejsze żeby uPNP na routerze było wylaczone
  6. Ciangi

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    Patrząc na załączony screen zastanawiam się co ludzie myśleli w momencie klikania na przycisk "Next", przecież to samo prosi się o nieprzyjemności.
  7. Ciangi

    Pomoc Organizacja sieci dla Qnapów dla wielu publicznych adresów IP

    sa z jednej puli. Rozumiem, ze masz na mysli switch z 10x vlanami. i Dałoby sie w nim ustawic tak zeby wszystkie pakiety przychodzace z publicznego 1.1.1.1 wchodzily do VLAN1, wszystkie z publicznego 1.1.1.2 do VLAN2 itd.? i tak samo da sie ustawic niezalezne przekierowywanie portow?
  8. Ciangi

    Pomoc Organizacja sieci dla Qnapów dla wielu publicznych adresów IP

    a jak to sie ma jesli chodzi o bezpieczenstwo? Jest to tak samo bezpieczne jakbym mial 10 osobnych fizycznych routerow? w sensie jak ktos wlamalby mi sie na jeden LAN to nie mialby latwiejszego dostepu do pozostalych?
  9. Ciangi

    Pomoc Organizacja sieci dla Qnapów dla wielu publicznych adresów IP

    Czyli jeśli zrozumiałem dobrze to musiałbym mieć 20 portowy router i wtedy 10 portow konfiguruje jako WAN i 10 portow jako LAN?
  10. Ciangi

    Pomoc Organizacja sieci dla Qnapów dla wielu publicznych adresów IP

    Witam, Pytanie 1. Mam do rozdysponowania 10 adresów publicznych IP. Mam też 20 Qnapów. Potrzebuje ustawic to w taki sposób: Adres Publiczny 1: 1.1.1.1 DHCP 192.168.1.0/24 Qnap 1 : 192.168.1.10 Qnap 2 : 192.168.1.11 Adres publiczny 2: 1.1.1.2 DHCP 192.168.2.0/24 qnap 3 : 192.168.2.10 qnap 4...
  11. Ciangi

    Pomoc Problem z klientem OpenVPN - Qnap od wieków nic z tym nie robi?

    Jedyne co mi pozostało do sprawdzenia to wziąć qnapa klienta i podlaczyc jeszcze do innej sieci, bo w sumie patrząc na testy to te qnapowe klienty co testowalem wychodza z tego samego routera, więc może tutaj jest coś nie tak... a co do routera, Zyxel dla mobilnego netu jest nieporządny? Dzisiaj...
  12. Ciangi

    Pomoc Problem z klientem OpenVPN - Qnap od wieków nic z tym nie robi?

    serwer vpn stoi na mobilnym necie bodajze od orange, czyli kupilem sobie routerek Zyxela i wlozylem karte SIM, dlatego tak bardzo zalezy mi na tych automatycznych reconnectach, bo w godzinach szczytu takich jak np. ta bardzo czesto zrywa polaczenie... Qnapowe Klienty stoja na swiatlowodach...
  13. Ciangi

    Pomoc Problem z klientem OpenVPN - Qnap od wieków nic z tym nie robi?

    raz przeszlo, ciekawe czy drugi.. ok widze drugi raz tez
  14. Ciangi

    Pomoc Problem z klientem OpenVPN - Qnap od wieków nic z tym nie robi?

    a czekaj zrestartuje router zobaczymy czy automatycznie Ci przywroci. Zrobie tak dwa razy.
  15. Ciangi

    Pomoc Problem z klientem OpenVPN - Qnap od wieków nic z tym nie robi?

    no widzę, że jesteś z tym że nie masz żadnych błędów w /var/log/network/QVPN.log ?? ani w swoim dzienniku, że connection fail ?