Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

to zapodam challenge:
zapodaj rozwiązanie (pudełko) All-In-One
2021-03-07 22.36.00.jpg
4 GB RAM, 32 SSD HDD, Intel J1800, 4x 1Gbit LAN Intel, VGA - koszt 480 zł

Przymierzam się do zmiany na 6x 1Gbit LAN, Intel i5 10gen, 4GB 64 SSD - koszt ok 1500 zł
 
Pytanie do tych którym zaszyfrowało....

Czy używaliście ddnsów qnapa ?
 
to zapodam challenge:
zapodaj rozwiązanie (pudełko) All-In-One

4 GB RAM, 32 SSD HDD, Intel J1800, 4x 1Gbit LAN Intel, VGA - koszt 480 zł

to zapodam challenge:
zapodaj rozwiązanie (pudełko) All-In-One
36809.jpg

4 GB RAM, 32 SSD HDD, Intel J1800, 4x 1Gbit LAN Intel, VGA - koszt 480 zł



raczej na 100% nie 480...
XCY urządzenie Firewall Mini komputer Intel Celeron J1900 J1800 4x Gigabit Ethernet Intel i211 NIC obsługa Pfsense Sophos OPNsense|mini pc celeron|mini pcmini pc com - AliExpress
 
Kupiłem z ram 4, 32GB ssd ... za 480 zł - na prawdę można trafić tanio taki sprzęt
 
Można robić składaki. Można robić po kosztach. Można kupić (w mojej ocenie) na prawdę dobry sprzęt, nie przepłacony, z dobrze skrojonym system, świetna apka mobilna, chmurowym zarządzaniem (opcja), codziennym backupem ustawień, szybko działający. IPS, VPN S2S, OpenVPN, DPI, globalnym zarządzaniem ekosystemem, na dwóch WANach (10Gbe), 8 lan 1Gbe oraz 1 lan 10Gbe. Kompletne urządzenie, które w moim przypadku - na prawdę świetnie się spisuje, gdzie mam min S2S, L2 TP, www, poczta, kilka portów, ftp, itd. Póki co - nikt i nic. Do tego na prawdę świetne UI, gdzie praca z tym urządzeniem to nie jest udręka. Ja gorąco polecam.
 
  • Lubię to
Reakcje: Mol i Kong
pamiętaj że jak kupie - to robisz za pierfszą linie wsparcia dla adminóf :*
 
Hehehe, tam jest wszystko tak proste, że jak przechodziłem z ER4 to aż za głowę się łapałem, że tak się nie da - np, S2S - wcześniej w CLI a tu wyklikane i jeb - na strzał działa. Ofc, pomogę :)
 
Pytanie do tych którym zaszyfrowało....

Czy używaliście ddnsów qnapa ?

Tak. Ale moim zdaniem to jest dosc błędny trop. Przeciez DDNS służy tylko aby pokazać twoje zmienne IP nic wiecej nie powinno robić.

Moim zdaniem ludzie to mylą z dostępem przez www czyli myqnapcloud linkiem - ktory w rzeczy samej na oko wygląda podejrzanie.
 
Pytanie do tych którym zaszyfrowało....

Czy używaliście ddnsów qnapa ?

To może inaczej:

Mnie akurat nie trafiło, ale DDNS mam włączone. Myqnapcloud też (choć ograniczyłem je już dawno). Jedyne, co zrobiłem po serii prób logowań z masy adresów IP jakie miałem kilka tygodni temu, to usunięcie port forwardingu na... D-Linku :p I łączenie się z serwerem jeśli trzeba przez OpenVPN.
 
Pytanie do tych którym zaszyfrowało....

Czy używaliście ddnsów qnapa ?

Tak. Ale moim zdaniem to jest dosc błędny trop. Przeciez DDNS służy tylko aby pokazać twoje zmienne IP nic wiecej nie powinno robić.

Moim zdaniem ludzie to mylą z dostępem przez www czyli myqnapcloud linkiem - ktory w rzeczy samej na oko wygląda podejrzanie.


nie chodzi o dostęp a o IP qnapow... czyli dokladniejszy atak :) na IP gdzie jest qnap a nie gdzie popadnie...
 
Pomocy. Dziś na wiadomość o ataku (pomimo zmienionych portów standardowych) postanowiłem dla bezpieczeństwa wyłączyć serwer z telefonu i po pracy spokojnie zająć się tematem. Po powrocie do domu włączyłem serwer i nie chciał się on połączyć z LAN. Bez dysków był widoczny w sieci LAN. Po ponownym wsadzeniu dysków - problem braku LAN. Włączyłem bez dysków - wsunąłem je i zresetowałem ustawienia systemu do domyślnych. Po starcie serwera odszyfrowałem dysk - moje szyfrowanie za pomocą funkcji systemu qnap. I problem jest taki - miejsce na dysku jest zajęte - ale nie widzę swoich plików. Czy to efekt ataku czy coś innego się popsuło?
 
Ja się nie znam więc niech mądrzejszy poprawi. Myqnapcloud to nie jest typowy ddns, bo będąc u swojego ISP za dwoma routerami to pokaże Ci zewnętrzny adres drugiego routera Twojego ISP. W środku masz jeszcze jeden adres wewnętrzny w podsieci ISP. A mino to, bez żadnych portów i kombinacji, możesz korzystając z myqnapcloud łączyć się z serwerem. Więc: usługa jest na stałe połączona z chmura Qnap, działa bardziej na zasadzie UPnP, że jak Qnap się rozgłasza to od razu robi się routing do Twojego urządzenia. Zaznaczam, że ciągle nie mamy w tej sytuacji: przekierowanych portów, jesteśmy za dwoma routerami a mimo wszystko jest połączenie ze świata do serwera.
@neotps panel sterowania-> foldery współdzielone -> masz tam coś?
Inicjowałeš NAS czy tylko reset sieci?
Jeżeli tak to pamięć i migawki i w dyskach dołącz i odzyskaj.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. sophos
  2. mr1702
  3. xopero
  4. qlocker
  5. Qmusic
  6. qphoto
  7. klucz szyfrowania
  8. skynet
  9. qfirewall ustawienia
  10. odzyskiwanie danych
  11. ech0raix
  12. qnapcloud
  13. encrypt
  14. port antywirusa
  15. zaszyfrowany serwer
  16. restart NAS przez SSH
  17. brute force
  18. kodi podstawy
  19. 212P
  20. qlink
  21. fotograf
  22. tr004
  23. jak podlaczyc dysk do pc
  24. 7zip
  25. port światłowód
  26. counselor
  27. 7z odszyfrowanie
  28. zaszyfrowany dostęp do qnap
  29. zmiana portu
  30. Qinspector